Změna SN desky

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
jerry00
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. čer 2014
Bydliště: Milbohov, Ústí n/L

Změna SN desky

Příspěvek od jerry00 »

Mám dvě desky Intel DZ77BH-55K. Jedna plně funkční ale má trošku dokaličené piny, druhou jsem koupil jako na ND. Ale byl tam pouze dojebaný bios.Došlo nářadí z PRC takže jsem zálohoval bios z mé druhé desky a podařilo se ji rozdýchat. Bohužel obě desky nyní mají stejné SN , MAC adresu síťovky. Druhý detail je, že na desce není MEI ( v biosu je u verze jen 0.0.0.0) a z tohoto důvodu nejde ani flešnout bios normální cestou, protože to selže u MEI Ani ze systému nejde MEI nainstalovat, PC nevyhovuje požadavkům blablabla nebo něco podobného. Bez MEI bych se obešel ale MAC a SN desky bych potřeboval změnit na původní pro zachráněnou desku. Jde to nějak?
V tom zálohovaném biosu nějaké MEI 8.1 xxx je , ale na desku se nedostane a v systému taky není nainst. Obě desky jsou typově stejné, ale moje má bios windbond SOP8 a zachráněná MXIC MX25L 6406E taky SOP8. Revize na deskách vyznačená není ale jsou tam malé HW rozdíly, jako otočené konektory větráků a pod. Chipy a smd jsem nijak podrobně neporovnával.
Deska byla zakouslá na Post code 15 a nešlo s ní nic dělat. Nakonec jsem vyletoval bios a snažil jsem se flešnou nový přes usb programátor. Ale dostupné biosy jsou moc velké, takže jsem byl nucen zkopčit ten můj stávající( má totiž 8MB) ty od intelu mají všechny 9 a víc a na čip se nevejdou a deska s nimi nemaká.
iMac 27" i7
jerry00
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. čer 2014
Bydliště: Milbohov, Ústí n/L

Re: Změna SN desky

Příspěvek od jerry00 »

Nikdo neumí, tak to můžeme LOCK .
iMac 27" i7
jerry00
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. čer 2014
Bydliště: Milbohov, Ústí n/L

Re: Změna SN desky

Příspěvek od jerry00 »

Chystám se do Práglu na pár dní, nenajde se někdo v Praze kdo to dokáže? :?:
iMac 27" i7
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“