AMD Radeon RX Vega 56 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od ToxicTears »

Tak pak ještě aby ti to nedělal ten slabý procesor. Ramky mohou být v pohodě, ale jsou přímo napojený na paměťový řadič. Takže pokud mu dáš dual channel, zapneš XMP a chceš krmit tuhle kartu, což si myslím, že kdyby si zapl MSI afterburner a tam si zapl OSD, tak uvidíš že grafika ti nepojede na 100% a procesor bude throttlovat jako prase, no pak to spadne a nebo se to sekne. Na tohle bych se zaměřil taky. ten procák to prostě nemusí dávat.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

ToxicTears: To si nemyslim. Je mi jasne, ze to neni idealni procesor k tehle grafice, ale v AMD overlay vidim, ze grafika jede napriklad na 97% a urcite se neflaka. Pri OC 3,9 je vykon vyssi nez ma napriklad i5-7500. Pokud se kouknes na test 1200 3,9 vs 1600 3,9 tak ve vecsine her je vykon temer totozny, protoze maloktera hra vyuzije vic nez 4 jadra. Tohle bych s jistotou vyloucil jako pripadny duvod problemu.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I ... 3648vs3930

Samozrejmne do budoucna bude upgrade, ale momentalne nevidim duvod menit za neco z aktualni nabidky AMD, protoze bych si moc nepolepsil.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od ToxicTears »

V pořádku ;-) jen to tady ještě nepadlo, tak je lepší to říct, než kdyby se to náhodou opomnělo. je dobře, že ti GPU jede na 100%. Já v dost hrách mám problém s kombinací Ryzen 1700 a GTX1080, ale je pravda, že online je úplně něco jinýho než single hry. Ve většině onlinovek ten Ryzen nedokáže nakrmit 1080.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Drejk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2006
Bydliště: Teplice

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od Drejk »

Zkoušel jsi starší ovladače na grafiku, nedávno rodiče řešili podobný problém s RX580 a zkoušeli všechno možné včetně nového zdroje a nakonec se ukázalo že stačilo nahrát starší ovladače o 2 měsíce dozadu a od té doby nepadá.
MB: ASUS Z170 PRO GAMING | CPU: i5-6700K@4,7GHz | NOCTUA NH-U14S | RAM: Kingston 16GB KIT DDR4 2666MHz@3100MHz CL15 HyperX Fury 2x8GB | VGA: MSI GTX1060 Gaming X 6G | 1x NVME SSD disk Samsung 960 pro 512 GB, 1x SATA SSD Samsung 870 EVO 2 TB | CASE Fractal Design Define R5 Black |Zdroj EVGA SuperNOVA 750 B2
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

Tak jsem na zacatku. Skusil jsem druhou ramku. Hra zamrzla po 15-20 minutach. Prehodil jsem za ramku, která mi včera jela bez problemu a hra zamrzla za 2-3 minuty. System jede normalne když se prepnu do WIN, jenom hra je sekla. Nasel jsem x hlasek v event viewer viz nize. Jsou tam ale hlavne casy, kdy pocitac normalne jel.

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Po restartu PC hlaska wattman due failure restored.
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od skaven321 »

ohladom metra, skus vypnut hairworks, a prepnut na DX11, cital som ze metro dost casto pada na DX12 a hairworks on
potom skus stiahnut napr. superposition benchmark, daj fullhd extreme, ci ti prejde komplet. a 3. moznost, starsie whql drivery (december/februar)
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

Nainstaloval jsem RAGE2. Hra zamrzla do půlhodinky, windows jede normalne.

Predpokladam, ze pokud by byl problem zdroj spadnul by kompeletne system a ne jenom hra. Spravna úvaha?

Pujdu dnes koupit ramky abych vedel na 100% jestli je to ramkama, ktere mam, nebo ne.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano je, kdyby to nedal zdroj celej systém by lehnul do blackscreenu nebo se vypnul.
Hekl338
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2009
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od Hekl338 »

Osobne bych sazel na grafiku. Pokud to dela jen pri hrani, skus obycejnej Valley Benchmark 1.0 a nech bezet alespon hodinu. Kdyz test karta ustoji a libovolna hra pada random, kartu vrat/vymen. Pokud budes reklamovat, vetsinou se jim zavada neprojevi, pac tam pusti zatezak. Uz jsem se s tim setkal u par GPU, jak AMD, tak Nvidia. Nekdy pomuze podtaktovani, ale neni to trvale reseni.
Kingston Fury Renegade DDR4 4 x 8 GB 3800 MHz CL16 ASUS ROG MAXIMUS XII HERO i7 - 10700K EKWB EK-Momentum ROG Maximus XI Hero D-RGB - Plexi Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro 0.806 V 1815 MHz / 20200 Alphacool Eisblock Aurora Plexi GPX-N RTX 3090/3080 Reference + Backplate Seasonic Prime Ultra 750 W Gold THERMALTAKE The Tower 900
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

Karta je z druhé ruky se zárukou v Alze. Nemuzu ji bohužel vrátit ani vymenit. Verim, ze prodavajici mne nepodvedla, byl jsem si po kartu u ni doma v bytu a celkem dobre jsem si pokecali. Skusim nejdříve vyloucit ramky. Ozvu se.
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

Ramky muzu vyloucit. Skousel jsem uplne nove Kingstony a hra zamrzla po 10 minutach. Dal jsem normalne restartovat windows, ještě pred bootem windowsu BSOD a hlaska "system proces exception". Sam se znova restartnul a klasicka první hlaska po prihlaseni do WIN "wattman due failure restored".

Predpokladam, ze další krok je reklamace grafiky. Spravne?
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Predpokladam ze si to skusal s ram na base clocku bez xmp ked si dosiel na takyto zaver.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od spajdr »

Zkousel si prehodit switch na karte? na sekundarni bios.
Pokud byla karta nahodou pouzivana na mining, tak muze mit nastavenou nizsi voltaz, ktera pak zpusobuje nestabilitu (v pripade ze je tam flashnuty upraveny bios).
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

BIOS byl v poloze 2, prepnul jsem do první polohy. Hra zamrzla za 2 minuty. Jedu do Alzy koupit stejnou grafiku abych si byl jisty, jestli to je v grafice, nebo ne. Ozvu se.
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

Jsem v koncích. Nova stejna grafika to dela taky :(

Nejake bizarni napady a podobne?
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Unstable ram. Bohuzial.
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

Vzdyt jsem vcera skousel nove jine ramky a dela to taky.
chaoz
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2015

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od chaoz »

Taky bych to videl na ram, zkus pustit z UEFI memtest, popripade sniz casovani a ryhlost pameti jen pro kontrolu.
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od error2000 »

Uz jsem psal, ze ramky jsem testoval memtestem z uefi, dal je na default, skousel jeden modul zvlast a potom druhej.
chaoz
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2015

Re: VEGA56 padani her/bsod

Příspěvek od chaoz »

No jestli jsi zkousel jen po jednom modulu zvlast tak je vyzkousej dohromady. Ja nedavno u sebe resil stejny problem. Random bsod, pady aplikaci, a zjistil jsem ze to dela jen kdyz mam osazeny vsechy 4 banky (ty mas jen 2 ale mohlo by to byt podobne) najednou. kdyz jsem zkousel jen po jedne a nebo po dvojicich tak mi memtest prosel vpohode. Ale 4 banky byli problem - musel jsem nastavit rucne casovani a od te doby vpohode.
A nebo fakt jen pro jistotu to nezkousej, jdi do biousu a nastav nejakou nizkou frekvenci napr 2133 a nejake bezpecne casovani 2T atd.... A jestli ti to bude delat porad tak bude chyba nekde jinde
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“