AMD Navi - Info, spekulace

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět

Jak dopadne Navi ?

Koduri se upíše krví samotnému ďáblu a Navi rozšlape konkurenci na prach.
28
14%
Jsem optimista, bude to na úrovni velký Volty. Rebellion!!!
35
17%
Nenechám se znovu napálit. Bude to rádo za výkon malé Volty.
60
29%
Epic Fail. Koduri je takový loser, že to pořádně nedá ani starého Pascala.
28
14%
Jsem zelený ještírek ze souhvězdí Plejád, tam AMD nekupujem.
11
5%
Ja bych všechny tyhle GPU zakázal, tyhle aféry jen každého otravují.
45
22%
 
Celkem hlasů: 207
FabledWarrior
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od FabledWarrior »

Tak až 1,7 to bude v některých hrách ne? A samo AMD nikdy o 2 až 2,5x vyšším výkonu nikdy nemluvilo, to ty "zaručené" úniky
AMD Ryzen 9 7900X + EKWB AIO Basic 360, ASUS ROG Crosshair HERO X670E, 64GB RAM DDR5 5600Mhz CL40, GAINWARD GeForce RTX 4080 Phantom 16GB, 2 TB Seagate Firecuda 530 + 2 TB Samsung 860 QVO, Fractal Design Meshify 2 XL, Seasonic Focus Plus - 1000W, Benq EX3410R, Logitech G502 Lightspeed, CZC Hexblade (Cherry MX Silent Red), Hyper X Cloud Orbit S
Dell G7 7790 - Intel Core i7 8750H (-120 mV VCore + Thermal Grizzly Conductonaut), 32GB RAM DDR4 2666Mhz, GeForce RTX 2060 6GB (Full), 1 TB Samsung 970 EVO + 1TB HDD
Dell Precision 5820 Tower - Intel Xeon W-2133, 32GB RAM DDR4 ECC, nVidia Quadro P4000, 2x512 GB Samsung PM981 NVMe RAID
Dell Latitude 5580 - Intel Core i5 7200U, 8GB RAM DDR4 2666Mhz, 256 GB NVMe SSD
pepezdepa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2019

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od pepezdepa »

Prezentovali průměrný výkon 1,5 - 1,7x vyšší než u RX 6950 XT. Nikde nebylo řečeno, že toho bude dosaženou ve dvou hrách.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od mr.qeg »

Smeli píše: úte 20. pro 2022, 20:30 ...

Píšeš to jak by ty hypetrainy rozjíždělo samo AMD, přitom si to dělají uživatelé sami...
Vkládáš mi do úst něco, co jsem nenapsal. Nikde jsem nezmínil, že ten hype dělá AMD. Jen mám spíš srandu z těch fanatiků, co to vytvářejí a už hned tak brzy :-D Ale třeba se té novodobé RV770 příští rok fakt dočkáme.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Už jsme se jí dočkali, to byla Navi 21 versus GA102. Pominu-li výkon v RT tak to cca i vycházelo. To co máme teď versus 4080 je spíš takové Tahiti vs GK104, a to se vším všudy.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od mr.qeg »

I’m guessing RDNA 3’s dual issue mode will have limited impact. It relies heavily on the compiler to find VOPD possibilities, and compilers are frustratingly stupid at seeing very simple optimizations. For example, the FMA test above uses one variable for two of the inputs, which should make it possible for the compiler to meet dual issue constraints. But obviously, the compiler didn’t make it happen. We also tested with clpeak, and see similar behavior there.

On the other hand, VOPD does leave potential for improvement. AMD can optimize games by replacing known shaders with hand-optimized assembly instead of relying on compiler code generation. Humans will be much better at seeing dual issue opportunities than a compiler can ever hope to. Wave64 mode is another opportunity. On RDNA 2, AMD seems to compile a lot of pixel shaders down to wave64 mode, where dual issue can happen without any scheduling or register allocation smarts from the compiler.
https://chipsandcheese.com/2023/01/07/m ... hitecture/

Takže AMD moc dobře ví, proč to svoje znovuvrácené dual-issue VLIW2 počítá jen jako 6144 shaderů a ne 12288. Otázka je, když se té extra práce na compileru opuštěním Terascale architektury už jednou zbavili, proč to vracejí zase zpět i když v trochu jiném kontextu?
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od marek16 »

Lepší otázka je, proč to u nvidie funguje dobře, a jestli se jim to časem povede dostat do stejnýho stavu..
Quis custodiet ipsos custodes?
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od mr.qeg »

nVidia ale asi nepoužívá VLIW. To naposled snad měli na FX5xxx řadě a všichni víme, jak ta dopadla. S VLIWem ušetříš tranzistory ale musíš mít složitější a propacovanější compiler.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od Trek »

Tak jo, AMD releaslo ovladače co ničí 6800 a 6900
https://youtu.be/pQDnwpc_k4E Teď se jen diskutuje, jestli je to úmyslně nebo ne. No odehrává se v lednu zajímavá série události, která třeba povede ke konci značky Radeon. Skandál za skandálnem.
Tady vidíme krásně jak funguje karma.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od killerek »

Jaj, tohle tema s odpalujicimi ovladaci uz tu bylo v minulosti i u Nvidie a nikdy z toho nic nebylo. A byt tebou bych si moc konec Radeonu nepral nebo si brzo nebudes moct dovolit ani tebou milovanou Nvidii.
pepezdepa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2019

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od pepezdepa »

Tomu bych moc nevěřil, to by si nelajzli. Něco jiného je snižovat softwarově výkon a něco jiného zase ty karty takhle fyzicky likvidovat. Navíc alespoň u nás je snad většina těch karet ještě v záruce. Já svou RX 6800 XT kupoval v den vydání a mám ji v záruce do letošního října nebo listopadu, už nevím přesně. Vlastně by to byla výhra, kdyby mi ji zničili, jelikož bych pak dostal novou, případně ještě lépe love.
Naposledy upravil(a) pepezdepa dne úte 10. led 2023, 20:31, celkem upraveno 1 x.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od Trek »

Jo mě se to stalo snad u Nvidie 9800 GTX, že ovladač vypnul ventilátory, ale hned jsem si toho všiml a Nvidia vydala hned opravy nebo to snad stáhla ten ovladač. Tohle jsou věci co se děly před 15 lety, u dnešních grafik za 30k a víc by se.to nemělo stávat. Jsem zvědav co to bude, jestli vyšší napětí, vypnutí tepelné ochrany apod.
pepezdepa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2019

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od pepezdepa »

Jo, tu jsem taky měl drahno let zpátky. Schválně to pak později večer zkontroluju.
pepezdepa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2019

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od pepezdepa »

Nevím, mně se to zdálo normální. Běžně mám kartu podvoltovanou, dal jsem ji schválně na normál a větráky běžely podle předpokladů. Teploty taky nemigrovaly mimo normální mez. Ovšem hrál jsem jen 5 minut. Snad to nebude tak žhavé.

Co mě ale vytočilo mnohem víc, to je MSI afterburner, který mi hlásí mnohem nižší odběr energie než jakou karta skutečně má. Včera jsem se náááhodou dostal k článku, kde se o tom píše a fakt že jo. Podle měřáku mi Radeonka žere o cca 70W více než hlásí při standardním nastavení a cca o 30W, když je podvoltováno. A já si celou dobu pochvaloval, jak nemám krásnou spotřebu. Teď se cítím jako chuj.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od Krteq »

Trek píše: úte 10. led 2023, 19:36 Tak jo, AMD releaslo ovladače co ničí 6800 a 6900
https://youtu.be/pQDnwpc_k4E Teď se jen diskutuje, jestli je to úmyslně nebo ne. No odehrává se v lednu zajímavá série události, která třeba povede ke konci značky Radeon. Skandál za skandálnem.
Tady vidíme krásně jak funguje karma.
Jedna spálená karta, Bůh ví z jakého vlastně důvodu, značí driver odpalující karty?

Poslední driver pro RX 6000 a starší byl vydán na začátku prosince... kde jsou ty tisíce postižených uživatelů kštící oheň a síru po fórech, kde jsou videa hořících karet jako v případě GeForce driverů atd.? :roll:
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od mlrs »

Tak typek rikal, ze jim jich prislo 61ks a ze 49ks z nich to mely stejne spalene...to uz jako uplne asi neni nahoda :roll:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od Krteq »

Že se to takhle čistě náhodou sešlo v repair shopu a nešlo to na standardní RMA...že by zbytky z farmy?
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od mlrs »

Tezko rict - typek vypadal, ze to byli ruzni lidi a ze je kvizoval, co a jak s kompem delali...ale samozrejme vic z toho videa nevykoukam :D
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od maltra »

To bude blbost, posledny ovladac je Adrenalin 22.11 2 z 8.12.2022 na ktorom som mucil moju 6800 vo vsetkych moznych testoch a nic take sa nestalo.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od mouldy »

Kdo ví, já svou RX 6900 XT mučil s UV ve wot na 100FPS lock s 120W, včera vlastně jen idlovala u prohlížeče a dnes už nedává signál, právě s tímhle driverem.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: AMD Navi - Info, spekulace

Příspěvek od Ache »

Tvůj problém je to XFX, ne ovladače... neříkal sem to tak půl roku zpět? XFX je odpad. :lol:

Jinak ale je to zajímavá kauza... nějak se mi nechce věřit tomu, že by driverem bylo vůbec možný odpálit kartu. I kdyby se zastavily větráky (jako kdysi před 15ti lety na jednom driveru od nvidie a jen na určitým typu karet), tak karta se při přehřátí vypne - tehdy do odrsalo možná pár nakřápnutých kusů, kde ta vyšší teplota dorazila studeňák a pod. Tohle sem si kdysi omylem vyzkoušel i na Gainwardu 7900GT+ , kde sem na to namontoval zalman chladič a nějak sem zapomněl zapojit větrák :-D 110°C a pak pád na asi 50MHz (což se okamžitě projevilo na fps, a donutilo mě to PC vypnout a zjistit kde je problém).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“