málo místa na disku C.

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

málo místa na disku C.

Příspěvek od jarda.otta »

Zdravím. Comp mě hlásí málo místa na disku C. Mám disk rozdělen na dva. Disk C se systémem, velikost 50gb a druhý E: 800gb. Na disku C mě hlásí málo místa. Je tam už cca 2,50 gb. a je to v červeném. Vše co šlo, jsem přesunul na E. Fotky,videa, obrázky a muziku. Dal jsem i vyčištění disku a odstranil zálohu aktualizace SP. To odstranilo pouze 1gb. Nevíte prosím radu co s tím? I po vyčištění CCleanerem to odstranínapř. 2gb, ale za dva tři dny je to opět v červených číslech. Pomohlo by nějakým způsobem uvolnit část disku E na C? Ale bohužel nevím postup. Děkuji vám za jakoukoliv užitečnou radu. Jarda
jaris
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od pilarius »

Jasně, Céčku něco přihoď. Je to rozdělené pěkně blbě. Potřebuješ na to nějaký partition manager.
Osobně mám zkušenost s 1., 4. a 5. a nevybavuju si žádné problémy: https://www.lifewire.com/free-disk-part ... ls-2624950
Samozřejmě jsi ale vždy upozorněn na to, že hrozí ztráta dat.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od jarda.otta »

A právě v tom jsem neznalej. Pokusím se nějaký návod a postup vygooglit. Díky
jaris
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od Atapi »

To tam spíš něco žere místo, možná starý body obnovy berou moc místa? Předpokládám že nemáš na C 30 GB programů atd., že by to bylo fakt tak zacpaný.
Obrázek
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od pilarius »

Moje složka s Win 10 má na disku 25,5 GB. Přidej si pagefile a hiberfil při větší RAM, a už jsi na tom i bez programů a bodů obnovení stejně blbě.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od jarda.otta »

Body obnovení nemám žádné. Cca před pár dny jsem měl 10gb. Po pár dnech na 2,5 gb. Ccleaner vždy něco vyhodí a za dva dny je to samé. Tak nevím.Je pravda že tam mám dost software, ale když jsem měl těch 10gb tak jsem měl ten soft také.
jaris
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od reifik »

Pomůže ti Acronis Disk Director Home,jde to rychle a bez ztráty dat....
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od jarda.otta »

Děkuji pokusím se nainstalovat a dohledat způsob provední.
jaris
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od jarda.otta »

Nainstaloval jsem Aronis Disk Director Home.Chtěl bych rozšířit disk C který má 50GB a použít proto část disku E který má 200 gb volného místa.Co bych měl prosím zvolit? Zde jsem okopčil obsah:

Změna velikosti svazku
Kopírování svazku
Přesunutí svazku
Slučování základních svazků
Formátování svazku
Odstranění svazku
Rozdělení základního svazku
Změna jmenovky svazku
Změna písmena jednotky
Převod primárního svazku na logický
Převod logického svazku na primární
Změna typu diskového oddílu
Nastavení svazku jako aktivního
Přidání zrcadlení
Odstranění zrcadlení
Rozložení zrcadleného svazku
Procházení obsahu svazku
Kontrola chyb na svazku
Defragmentace svazku
jaris
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od reifik »

Změna velikosti svazku
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od Nagant »

Ano, zmenšit E (posunout začátek směrem ke konci), zvětšit C - a spustit.
Případně postupně, nejdřív E, zkontrolovat funkčnost, pak C (to bude nejspíš vyžadovat restart).
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od killerek »

Kazdopadne doporucuji odzalohovat data na externi disk.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od zsdx »

A priprav se na to, ze pobezi pomerne dlouho zmenseni toho E: - rozhodne nevypinat, i kdyz to zdanlive nic nedela!!
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od reifik »

Záleží to jak máš výkonné PC.Mne to trvalo jen chvilku,zvětšoval jsem system -C s Xpčkama a chtěl jsem tam instalovat sedmičky,které zabírají podstatně více místa.Šlo to bez problémů.....
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od zsdx »

Nezalezi az tolik na vykonu PC, jako na obsazeni a rozdeleni disku.
On ma E: 800GB/200GB volnych, z nej chce ukousnout 50GB (musi na zacatku, aby mohl rozsirit C:, ktere je pred E:), takze data z tech 50 (v idealnim pripade) musi presunout do tech volnych 200.
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od reifik »

A nevyplatilo by se koupit nějaký nový, 1TB disk za 1200-1300.-ká??Tam přesunou těch 600GB dat,rozšířit to "Céčko" a máš vystaráno.....
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od jarda.otta »

To jsem nevěděl že to bude tak složité. Docela to nechápu.zaráží mě část věty od zsdx výše:"takze data z tech 50 (v idealnim pripade) musi presunout do tech volnych 200". Myslel jsem že tam navolím kolik chci z volného místa disku E:přesunout na C: a bude to. Ale nevím proč bych měl kupovat nový záložní disk. Mám sice jeden záložní 2TB kde mám cca 800 GB místa, ale na disku E: mám spoustu materiálu co neustále používám a potřebuji ho neustále k práci.Extérní bych musel mít neustále připojen a to jak víte nese spoustu rizik a tím pádem už není ten záložní tak bezpečnej na zálohy a hlavně se opotřebovává když je neustále v provozu. Na ten extérní zálohuju svojí práci. Zazálohuju a odpojím.
jaris
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od zsdx »

Ty si opravdu 'jen' zvolis, kde kolik ubrat a kam to pridat.
Pro program jsou to tyto operace:
Zmenseni oddilu E: = presun dat ze zacatku oddilu+zmena velikosti oddilu+ jeho 'posun'
Zvetseni oddilu C: je pak uz jen jedna operace.
Pri kazde z nich se jeste kontroluje integrita, MFT tabulky apod.
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od jarda.otta »

Děkuji moc. Zkusím se do toho pustit.
jaris
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: málo místa na disku C.

Příspěvek od Atapi »

pilarius píše:Moje složka s Win 10 má na disku 25,5 GB. Přidej si pagefile a hiberfil při větší RAM, a už jsi na tom i bez programů a bodů obnovení stejně blbě.
Až tak jo... celý moje C: má 27 GB :) včetně nějakejch programů navíc (kancl voloviny tam dávám taky, protože obvykle moc nezaberou) a download složky. Win 10 Pro, nevím jak moc se to liší mezi edicema.
Stejnej problém jako kolega jsem měl taky na windows 7, nevím už ani jak jem to vyřešil, jestli vůbec. Třeba do appdata složky si často některý programy cpou obrovskou spoustu dat.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“