ELEX

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: ELEX

Příspěvek od madPav3L »

Knedla:
vkládání diamantů myslím jen Alarik u berserkerů, koukni se na mapu, pokud jsi s tím člověkem už mluvil, máš tam pak ikonku.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
iks
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2006
Bydliště: Radkov

Re: ELEX

Příspěvek od iks »

Gothic je srdcovka takze sem tuhle hru musel skusit.

Jenze stoji za .....

Bojovy system o nicem.
Zadnej loot -proc proboha nemuzu lootnout zbran nepritele
-proc jsou tu jen 4 sety brneni

Neni duvod to hrat. Nakonec clovek veme do ruky plamenomet a tim hra konci, protoze nic proti vam nema sanci.

Sbirat toaletni papir a jinej odpad to neni hra pro me. Hlavni je naucit se lockpick a po tydnu hrani zjistit, ze ve vsech truhlach je jeden elixir toaletak a cigareta.

Btw dava armor vubec nejakou redukci damage, nebo to je jen vizual ? V gothicu vymena armoru znamenala velkej boost. Tady ? 0 0 nic .
iks
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2006
Bydliště: Radkov

Re: ELEX

Příspěvek od iks »

edit : nakonec jsem hru "dohral". Teda nedohral je tu bug kdy nemuzete na konci promluvit s loganem a hra tudiz nejde ukoncit. NA SAMOTNYM KONCI. Pirane strcte si tenhle odpad tam kam patri. Reload a hrani 2 hodin znova nepripada pro me v uvahu.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od HEAD »

Co by jste doporucili?Melee vs pusky?Mam v planu hrat na tezkou obtiznost.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: ELEX

Příspěvek od morke »

Pro mě bylo ideální hrát s mečem, kuší, plamenometem a granáty. Více netřeba.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Re: ELEX

Příspěvek od schali »

HEAD píše:Co by jste doporucili?Melee vs pusky?Mam v planu hrat na tezkou obtiznost.
S lukem se hraje perfektně.
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: ELEX

Příspěvek od rbclass »

Dnes sa fdo toho pustim,som zvedavy ako spojili scifi a fantasy..Ich predosle hry som hral od G2 a furt mali co ponuknut. Dnes to uz je hadam odladene od bugov.
Hlavne som zvedavy na postapo atmosferu
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: ELEX

Příspěvek od rbclass »

je normalne ze mam po 10hod hrania furt tu istu sekeru a luk co som nasiel na zaciatku hry ? nic ine si nemozem dovolit,mam level 9

dalej..v berseraksej vesnici mam pomahat ludom..vsetky questy hotove,niektore sa nepodarili..ale uz nie su ziadne dalsie..ale velitelovi to furt nestaci

..od gothic 3 som hral kazdu ich hru, ale toto je za trest
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: ELEX

Příspěvek od killerek »

Tak sem to vcera rozehral (5 hodin) a ještě tomu dam dneska sanci, ale nevidim to moc pozitivne. Co je to za RPG, kde se sbiraji itemy s hodnotama statu a není tu GUI s jejich prehledem? Sice pekne, ze jsou tu tri frakce, když na jednu narazite hned a zbytek je daleko na mape. Progress skillu je take zvlastni, sice mam body, ale nemam zase staty nebo peníze, abych se je mohl naucit. Equipu tu take zrovna moc není.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: ELEX

Příspěvek od rbclass »

developeri totalne zaspali dobu..ja som si po tom hned zahral witcher 3 a to je ako porovnat slohovu pracu od dislektickeho 10 rocne dieta a Jacka Londona..

oni tie hry robia uplne rovnako vsetky..rovnaky svet,rovnaka sablona..zacalo to gothicom1,2,3,pokracovalo risenom 1,2,3 a teraz zrajme elex 1,2,3...
blby hrdina bud stroskota na mori,alebo ho zostrelia na stihacke..proste na zaciatku ste vzdy neikto,kto ide od nuly..dostanete sa do sveta kde su vzdy 3 frakcie,vzdy sa tam cestuje pomocou teleportov rozhadzanych na mape..vzdy sa riesia rovnako mongoloidne probemy v mongoloidnom svete..ktroe mozno pred 10 rokmi boli ok a cool
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: ELEX

Příspěvek od killerek »

Musim rict, ze mi vůbec nesedi soubojovy system. Reakce na zmacknuti je strasne pomala nebo zadna a ten specialni utok se kolikrat nepouzije. A nejhorsi je, když se chci odpoutat z melee souboje, tak musim schovat zbran, abych se mohl otocit a popoběhnout na chvili od protivníka (třeba kvůli vypiti healovaci lahve). Další otravna věc je vstup do budov, kdy par vterin trva nez se v nich "rozsviti", coz ted za denního svetla bylo mnohem vyraznejsi.

Gothic sem v te době nikdy kvůli bugum nedohral a mozna se k nemu ani nevratim, ale třeba Risen 1 sem dal a bavil me.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od Paul »

Hmm, já Elex hrál minulej rok a bavil mě. Měl furt to piraní kouzlo a atmosféru. Souboje nejsou nic extra, ale taky mě vcelku bavily (hráno na gamepadu a TV).
Tady jsem onehdá sepsal komentář po dohrání
http://dbher.cz/k20744
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od HEAD »

HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od HEAD »

Tak jsem to rozehral a prijde mi to divny.Na vetsinu veci mam low lvl a neni jasny kde sehnat dalsi questy.Kdyz clovek pak prijde do nakyho mesta, tak vetsinou tam je u questu moznost pridat se na nakou stranu, ale ja vubec netusim o co tam jde :? Clovek netusi pro jakou stranu se rozhodnout pac je nezna..Vetsina questu je tam stylem: mam nekomu pomoct a nebo ho udat, ale clovek nezna o co tam jde a kdo je zaporak a kdo ne.Proste hruza.
Zatim jsem level 11 a pridal jsem se ke klerikum.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od HEAD »

Tak dohrano.Hra ma dost blbe nastavenou krivku obtiznosti.Zacatek je moc tezkej a do cca 15-18lvl clovek skoro nic nezabije a musi delat questy bez boje.Mesta jsou od sebe moc daleko o dostat se tam je na low lvl porod.Jakmile ale clovek upgradne zbran na druhou uroven je hra najednou moc lehka.A od 27lvl kdy jsem ziskal level3 armor a level3 zbran je to super lehky.Dal jsem vsechno na 1-3rany(krome trollu a kylkopu)Nasel jsem unikatni plasmovou pusku s 103dmg myslim.
Atmosfera tam taky nebyla jako u gothicu a nebo risen1.Hlavni hrdina docela nesympatickej.Ale i tak jsem se u toho vetsinu casu bavil.Hral jsem za klerika + pusky.
Bylo tam par dobrych napadu jako jetpack + vlastni vesnice s moznosti zaridit si vlastni nabytek.Svet byl OK, ale treba nechapu smysl tech zamorenych oblasti jedem/radiaci atd.Prozkoumal jsem je a nic tam neni.
Dal bych tomu cca 70%.

Edit:uz jsem rozehral dvoju.Pry je o dost lepsi :-D
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: ELEX

Příspěvek od JohnXXL »

Osobne jsem dohral jak jednicku tak i dvojku a dobry odreagovani ale asi podruhy se mi to uz asi hrat nebude chtit.Mozna casem dvojku az vyjde oficialni CZ preklad tak si to zahraju znova.
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od HEAD »

Mam odehrano jen par hodin ve dvojce, ale prijde mi to po vsech strankach vyrazne lepsi:
Jetpack se ovlada daleko lip a navic je mozny upgrade
Grafika je uplne nekde jinde proti 1.Fakt pekna grafika(4k vse max)
Na low lvl daleko vic questu.V 1 nebylo nic ve stylu jdeme s nekym lovit a cestou naberu hodne XP(pac on je daleko silnejsi nez ja) a prozkoumam mapu + se dostanu do blizkosti velkyho mesta(tyhle questy byli v gothic 1+2)
Veci jako auto loot vsech veci v blizkosti pri drzeni tlacitka a nebo pri sprintu neni potreba mackat skok pac on tu prekazku sam zdola
Dialogy se mi zdaj vyrazne lepsi a hlavni hrdina ma jinyho dabera(coz je pro me velky plus)
Svet je uplne prekopanej i kdyz se to odehrava na stejne mape a je to doslova prospikovany zajimavyma lokacema s lootem.Jednicka mi pripadala hodne pusta krome 3 velkejch mest.
Jedina vec, ktera je trochu divna jsou animace obliceju a vubec obliceje.Vypadaj jak figuriny :D
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od Paul »

HEAD píše: pon 26. zář 2022, 05:02 Mam odehrano jen par hodin ve dvojce, ale prijde mi to po vsech strankach vyrazne lepsi:
Jetpack se ovlada daleko lip a navic je mozny upgrade
Grafika je uplne nekde jinde proti 1.Fakt pekna grafika(4k vse max)
Na low lvl daleko vic questu.V 1 nebylo nic ve stylu jdeme s nekym lovit a cestou naberu hodne XP(pac on je daleko silnejsi nez ja) a prozkoumam mapu + se dostanu do blizkosti velkyho mesta(tyhle questy byli v gothic 1+2)
Veci jako auto loot vsech veci v blizkosti pri drzeni tlacitka a nebo pri sprintu neni potreba mackat skok pac on tu prekazku sam zdola
Dialogy se mi zdaj vyrazne lepsi a hlavni hrdina ma jinyho dabera(coz je pro me velky plus)
Svet je uplne prekopanej i kdyz se to odehrava na stejne mape a je to doslova prospikovany zajimavyma lokacema s lootem.Jednicka mi pripadala hodne pusta krome 3 velkejch mest.
Jedina vec, ktera je trochu divna jsou animace obliceju a vubec obliceje.Vypadaj jak figuriny :D
Já mám ve dvojce pět hodin a snad jediný s čím s tebou souhlasim jsou ty nepovedený voskový figuríny modelů postav. Dex i Caja jsou nightmare fuel.

JInak mi to přijde ve všem horší a nechápu tu chválu grafiky. A nechápu jak z toho taháš 4K vše max, já to musim jet 1080p abych měl 60fps, a i tak to občas padá pod.

Dialogy výrazně lepší. Asi žijem v paralelních vesmírech. Mě tady přijdou zatím strašný, cringe a občas ani nedávaj smysl.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od HEAD »

Jo questy jsou daleko lepsi.Treba se mi stalo, ze jsem s nekym mluvil ve meste a najednou nas prerusila straz a zacali ho sikanovat a me pak dali varovani abych s nim nemluvil(nakonec z toho byl super dlouhej side quest).Nevim, ale v elex1 jsem na nic toveho nenarazil.
Nebo quest kde me v pevnosti udela straz prohlidu mestem a ukaze mi kde co vsechno je a kdyz mu koupim pivko, tak si u nej splhnu do budoucna.
Nic takoveho v ELEX1 neni.
Jinak ke grafice:zacal jsem dvojku hrat cca 30min po dohrani jednicky a grafika je uplne nekde jinde.Mozna by sis mel nainstalovat jednicku a porovnat to.kvalita materialu je uplne nekde jinde.Vzdalenost vykreslovani pri max dohledu neuveritelna(zadna mlha) a nejvic na me udelal dojem system nasvetleni.Prochazka kolem pevnosti to je neco neuveritelnyho.Jinak na 6800XT mam avg 50fps coz je OK pac VRR mam 40-120fps.

Jestli mas porad ryzen 2700X, tak zkus DX12 betu https://steamcommunity.com/app/900040/d ... 338507414/
Hra sice nepodporuje HDR, ale ten kontrast mezi svetlem a stinem je fakt dechberouci(aspon na oledu)
https://ibb.co/hFNNmPb
https://ibb.co/2KhQnd8
https://ibb.co/L9NvTsr
https://ibb.co/v4Xw8Sr
https://ibb.co/xjLcC48
https://ibb.co/5jrbdsg
https://ibb.co/16Xt4Mc
https://ibb.co/hFDvdgR
hraju 4K max+TSMAA+20% sharpening v ovladacich.Jen jsem vypnul ten field DOF nebo jak se to jmenuje(prvni polozka)
Edit:jeste jsem nahral video(uz jsem na konci a mam nejlepsi zbran ve hre, takze to vypada lehce)
https://www.youtube.com/watch?v=3PNqt0tJAoA
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEX

Příspěvek od HEAD »

Tak dohrano.Celkovej cas 63hodin a 10min 58lvl.Porad si stojim za tim, ze je to vylepsena jednicka.Potesujci je, ze jsem nenarazil na zadnej buglej quest a ani celkove bugy.
Jestli jsem dal elex1 70%, tak dvojce bych dal 80%.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“