pomalé připojení k síti

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

pomalé připojení k síti

Příspěvek od *obelix* »

Ahoj asi tak půl rok mám problém s připojením k síti, windows sice nastartuje po 30s ale následné připojení trvá klidně další 2 minuty, zajímavé je že když dám v mezičase ping na nějakou stránku z příkazového řádku tak to prochází s normální odezvou jako když je síť už připojena. Pokud ale spustím prohlížeč tak nic nanaběhne, dokonce se stává, že se připojování klidně prodlouží na 3-4minuty.
Připojen jsem přes kábl, router mám Asus DSL-N17U a jinak klasický vdslko od o2. Má někdo nějaké nápady?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: pomalé připojení k síti

Příspěvek od Alfajk »

CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: pomalé připojení k síti

Příspěvek od *obelix* »

tak vyzkoušeno a bez výsledku .. jinak poznatek když nastavím pevné adresy bez výsledku .. stejně pomalý. Když odpojím kabel úplně tak při startu stejný problém - trvá to než vyskočí křížek. Takže od kabelu dál to problém nebude. Zkoušel jsem i stahnout nové ovladače a také nic. Duálně tam mám PCI wifi kartu tu jsem pro jistotu vymontoval a odinstaloval a také bez úspěchu...
Tento problém se vyskytuje jen při startu v žádné další fázi problém se síti a odezvou není. Osobně to pro mě znamená, že při startu poklidim kolem pc nepořádek, nebo si jdu udělat kafe. Připomíná mi to doby, kdy jsem během nabíhání pc četl v práci noviny a většinou jsem tak dva články stíhal :-)
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: pomalé připojení k síti

Příspěvek od *obelix* »

Tak jsem konečně měl více času něco zkoušet, připojení k síti lan - potažmo internetu blokoval origin service helper, normálně jsem to stopnul ve službách (msconfig-služby-vše od originu) a připojení k síti trvá tak 2s max... místo 2 minut. Píšu to hlavně, že to třeba někomu pomůže.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“