NVIDIA Ovladače a BIOSy - info

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
Lord
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2003
Bydliště: Nordirhaus
Kontaktovat uživatele:

NVIDIA Ovladače a BIOSy - info

Příspěvek od Lord »

Obrázek
Oficialní stránky NVIDIA pro stahovaní ovladačů:
https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
https://www.geforce.com/drivers

Problémy s ovladači reportujte přímo do NVIDIA zde (pouze anglicky):
http://surveys.nvidia.com/index.jsp?pi= ... 94a40f8ac6

NVIDIA fórum pro diskusi o ovladačích (en):
https://forums.geforce.com/default/board/33/


Vysvětlivky pojmů:

"WHQL Certified" Windows Hardware Quality Labs testing or WHQL is a testing process which involves running a series of tests on third-party (i.e. non-Microsoft) hardware or software, and then submitting the log files from these tests to Microsoft for review. The procedure may also include Microsoft running their own tests on a wide range of equipment, like different hardware and different Microsoft Windows editions.

"GRD" Game Ready Drivers the best possible gaming experience for all major games. From early access through the lifecycle of the game, NVIDIA’s driver team continues to exhaustively test all major milestones so they can optimize performance, maximize stability, and perfect overall gameplay functionality.

"SD" Studio Drivers provide the best possible experience for key major creative applications. NVIDIA does extensive testing which focuses on the top creative applications and ensures the highest levels of performance, stability, and functionality are provided

"Standard" packages are those that do not require the DCH driver components.

"DCH" (Declarative, Componentized, Hardware Support Apps) refers to new packages preinstalled by OEMS implementing the Microsoft Universal Driver paradigm. DCH drivers cannot be installed over a standard system, and Standard drivers cannot be installed over a DCH system.

"QNF" The ‘Quadro New Feature’ driver is from the most recent driver release branch, and contains the latest new features and functionality. It has been tested for workstation environments with reduced product support, and is recommended only for those users who need specific features that are mentioned in the respective release highlights or release notes.

"ODE" Optimal Driver for Enterprise (ODE) Most users select this choice for optimal stability and performance. It also offers ISV certification and long lifecycle support

"Beta Release" Beta drivers are provided by NVIDIA as preview releases for quick bug fixes and access to new features. Beta drivers are under qualification testing, and may include significant issues. It is the end user's responsibility to protect system and data when using Beta drivers with NVIDIA products. It is strongly recommended that end users back up all the data prior to using Beta drivers from this site. Please ensure that newer Recommended/Certified drivers are not already posted on NVIDIA.com prior to installation and usage of Beta drivers. Beta drivers posted do not carry any warranties nor support services.

//Hladis Edit 29.5.2019
Naposledy upravil(a) Lord dne pon 11. dub 2005, 18:47, celkem upraveno 1 x.
....ze by to byl MELOUN
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Lord
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2003
Bydliště: Nordirhaus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord »

vse o nvidia FW, nastaveni, OC aj.

http://www.tweakguides.com/NVFORCE_1.html

thx Zombux

====================
nemate nekdo "registry patch", kterej umoznuje (enabluje) zmenu frekvence jadra a pameti u nVidia grafickych karet primo v detonatorech ovladacich - nVHardPage, najdeš ho na www.guru3d.com nebo Zkus Coolbit.reg umoznuje taktit primo v ovladacich.

Windows XP mají v sobě standartně nainstalované ovladače od NVIDIE ale ver. 30.XX

pro starší (< 10/03) grafické akcelerátory Detonatoty 40.72 nebo 30.82

Já doporučuji 43.45 - mám s nima nejvyšší výkon (na GF4 Ti4200)

pod DX8 je nejlepší ovladač 44.03, pod DX9 /zatím celkem nic není/ jsou lepší vyšší verze 5x.xx

NVidia v44.65 > NVidia v45.23 > ASUS v44.71
Nejvetsi rozdil byl v 3DMarku2001SE a to v teste Pixel Shader a Vertex Shader zde byl narust az o 40%! A 5% narust v testu Nature

detonatory 44.xx, 45.xx bolo snimi dost problemov najme na doskach s VIA vo Win 2000/XP

51.75 a zatím se jevěj ještě lépe, než 45.23

Mam MSI 5900SP a co sem vsechno vyzkousel...nejlip mi vysly ovl 52.14 ( jsou na strankach MSI)

52.16 sa zatial javia ako dobre a najme kvalita obrazu oproti 4x.xx - rozdiel je urcite vidno

53.03 ( 53.04 ).... chodia uplne bez problemu na kompletnej rade FX

v NHL 2004 při vstupu na led se mi na 56.56 viditelně trhali diváci i když jsem měl něco přes 60 FPS a teď s 56.64 je to krásně plynulé

FW 56.64. Jaký jsou u Vás zkušenosti? U mně po prvních testech ve Aquamark03 výkon -1% a ve 3Dmarku zase +1%
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Příspěvek od Weslo »

Lord píše:vse o nvidia FW, nastaveni, OC aj.

http://www.tweakguides.com/NVFORCE_1.html

thx Zombux
o NV Firewall tam nic není(alespoň jsem tam se svojí angličtinou nic nenašel ..)ten NV firewall snad nenastavím :sad:
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
ciapka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. čer 2005

Příspěvek od ciapka »

ten firewall uplne na ... tak bud rad ze pouzivas aspon taky ako mas... nvidia v tom strelila uplne do vetra
CPU Athlon64 3000+ (winchester) 1800@2208MHz + Zalman CNPS7000B-CU Led + Arctic Silver 5 (Idle:35°C|Burn:45°C) MB ASUS A8N-SLI Deluxe + Zalman ZM-NB47J RAM 2048MB (2x1024MB) Kingston CL3,4,4,8-2T Dual GPU XFX GeForce 6600GT (500/1000@580/1250) + Zalman VF700-CU (Idle:51°C|Burn:72°C) HDD Western Digital 640GB AAKS DVD-RW LG SuperMulti GSA-4163B Black Sound on board PSU Corsair HX620 Mouse Razer DiamondBack Chameleon System MS WindowsXP Professional
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lojza »

Mám lamerskej dotaz - od jisté verze ovladačů nvidia nemůžu najít pevný nastavení obnovovací frekvence monitoru - dřív to bylo jasný ale kurna ted fakt to nemožu najít. Kde se to nastavuje abych nemusel používat jiný utility? dík
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Imho by mohlo pomoct toto -> Coolbits
Goldnoob team proud member!
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lojza »

Jo tak oni to vypustili, aha, a já hledal jak blbec... No nic Refresh Lock to řeší už 5 let tak to budeřešit dál
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Ne, nevypustili, jenom to není vidět. Po aplikaci Coolbits se to v nabídce v driverech znovu objeví (včetně dalších vychytávek jako taktování).
Goldnoob team proud member!
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lojza »

nevíte někdo kde se dá přepnout na to classic control panel jak dřív a ne ten novej? V XP jsem to udělal hned ale ve Vistách to nemlžu najít
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Goldnoob team proud member!
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lojza »

hm jenže tam žádná šika není :(
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lojza »

Stáhnul jsem international drivery je to tím? Že by to jako v normální verzi bylo?

P.S. jsou to Vista ovladače 100.65 možná že tam už classic menu není?
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lojza »

Shodli jsme se se známým že to pravděpodobně ve Vistě přepnout na Classic nejde.
popo_1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2005
Bydliště: Slovensko Holíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo_1 »

Jake by ste doporučili ted najnovsi a najlepsi ovladače (i modifikovane) ...dik.,..na7600GT Win XP
CPU:E6300 1,86GHz@3150MHz(450x7),Chladic CPU:AC Freezer 7PRO/GK:nVidia GeForce 7600GT Leadtek //MB:ASUS P5B Deluxe/RAM:2x512MB+2x1GB Corsair 800Mhz/HDD:Seagate 7200.10 250GB SATA2,Hitachi deskstar 160GB PATA,Seagate Baracuda 60GB PATA/DVD-RW:TSST SH-S183A/Case:Thermaltake Swing stribrna,presklena/Zdroj:Fortron Blue Storm II 400W
3DMark 01:32392 bodu 3DMark 03:15282 bodu 3DMark05:6574 bodu, Super PI:2M/32M:45,29s/17m 36s
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izerS18 »

Mám takový dotaz...když koukám na testy her atd...jsou tam optimalizace obrazu 8xAA/16xAF atd. No a kde toto nastavení nastavím? Když mám vše ve hře nastaveno na max, i položky AA + AF,je to max,co hra dá nebo tyto nastavení musím dát v ovladačích?
Psal jsem to už u 8800GTX,ale žádná odpověď...tak kdyby tu se někdo našel,byl bych vděčen
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
barco
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Európska únia

Příspěvek od barco »

V ovladacoch to nastavis, jednoduche :roll:
.
Stillman
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stillman »

ktere ovladace Nvida pro series 6 sou lepsi verze 91.31 nebo 93.71?? 8-)
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Stillman píše:ktere ovladace Nvida pro series 6 sou lepsi verze 91.31 nebo 93.71?? 8-)
Je to individuální -> Testni si je obě a uvidíš sám, který driver Ti pojede líp.... :wink:
maxtreme
Nováček
Nováček
Registrován: 12. pro 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxtreme »

Nemáte někdo odkaz na upravený ForceWare pro nVidia GeForce 7000M co by jely pod Vistama 32bit?
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“