NVIDIA Ovladače a BIOSy - info

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
zajo301
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2008
Bydliště: Podkonice

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od zajo301 »

Pekny den, neviem ci som v spravnej sekcii ale skusim:potreboval by som nejakeho odbornika co mi pomôze urobit biosmod GTX690 na zahranicnych forach som nasiel na to utilitu /Kepler bios tweaker 1,25/ v ktorej sa da pekne upravit bios na mieru.kedze GTX690 sa da v MSI afterburner napetie nastavit max na 1150,0 mV = 1.175V /obmedzenie nvidia/ tato utilita umoznuje ist dalej 1212,5 mV = 1.23V
1187,5 mV = 1.21V grafiku prevadzkujem na vodnom chladeni takze uchladit to nemam problem.GTX680 bezne predavaju s napetim 1187,5 mV = 1.21V takze si myslim ze je to bezpecne napetie na vzduchu a 1,23V na vode by nemal byt problem. ak niekoto vie to upravit tak nech mi poradi a pripadne to hodi na nejaky server na stiahnutie upravene biosy. tu som uploadol utilitu a original biosy z GPU1 a GPU2.

http://download.hellshare.sk/bios-keple ... /12995792/

myslite si ze keby som stiahol original biosy z GTX680 z TechPowerUp a presne prepisal obidve jadra podla nej tak by to fungovalo?
mirar1
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2013

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od mirar1 »

Zdravíčko,
umřela mi grafická karta (ati x1900 256mb), nahradil jsem jí starší, ale plně funkční nvidia gts 450 1gb, po nainstalování oficiálních ovladačů ze stránek www.nvidia.com, mi přestali fungovat usb porty. Myš i klávesnice občas fungujou a občas ne. V biosu se ukazuje 1 klávesnice a 1 myš, po chvilce se to zvedá až třeba na 7 klávesnic 6 myší.
základní deska je asusu p5b a jsou tam windows xp. Nemá někdo nějakou radu? Počítač je skoro neovladatelný, klávesnice a myš fungují jen chvilku :(
díky za nějaké info..
nonestaciti
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. lis 2009
Bydliště: Partizánske (SVK)
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od nonestaciti »

mirar1 - skús update biosu od dosky asus p5b, ak to blbne v biose tak win s tým nemá nič
GAMING PC: CPU : IB i5 3570K@4400MHz auto-voltage (cpu-z Load 1,128V, Idle 0,925V) + Noctua NH-C12P SE14 RAM : 4x4GB 1866-1T,9,10,9,28-1.475V CML8GX3M2A1600C9W MB : MSI Z77A-GD65 ( bios A80/10.8 ) GPU : MSI R9 290X Gaming 4G FAN MOD 2x 120mm AC PWM SSD : Corsair 120 F3-GT, Kingston SSDNow V300 240GB 7mm PSU : Corsair RM-850(W) CASE : Fractal Design ARC XL RAT : Razer Copperhead Blue SCR : LG L226W OC: 60Hz@75Hz SPOTREBA CASE : Idle 55W, IBT 165W, Prime 155W, Crysis 3 361W
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od Vlastik80 »

Mno, kdo by chtěl bios 84.04.31.00.F6 - což by měl být poslední pro GTX 980 Gaming 4G, tak ke stažení zde, utilitu spustit jako správce. :wink:

Co to mění netuším, popis v MSi Live update 6 je jen "This is Hybrid Bios can support Windows 8 complete function." tak asi tak...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zde platí to co u biosů vždy, většina výrobců to stále u flashe a návodů uvádí:

" IF YOUR SYSTEM IS RUNNING FINE, DO NOT FLASH " !!!!

Flashovat biosy jen tak protože se oběvila novější verze, je koledování si o průser.
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od LoCo99 »

GTX 970 , 368.81 driver

problem : ve hrách (Crysis, Crysis warhead a Crysis 2) vidím uplnou tužku v tmavých scénách, hraju sice na IPS monitoru a používám Flux (ten jsem ted ale vypnul) ale přijde mi to trochu extrem to co vidím a co ne. Problem je že když začnu měnit třeba brightness ve hře tak se na chvíli zvedne a pak zase hned blikne na původní hodnotu (žádný šetřící funkce na monitoru nemam zaplý). To stejný nastavení gamma. Dělo se mi to i u Arma 3 a u DayZ standalone, tam ale stačilo párkrát alt-tabnout do hry a nastavení se udrželo a viděl jsem krásně.

Tak mě napadlo že je asi nvidia forcuje nějaký svoje nastavení, ale já v ovladacim panelu Nvidia vidim normálně zašktlý - používat nastavení aplikace.

Když dám na monitoru jas a kontrast na 100 tak sice ve hře vidim asi trochu líp, ale světlý scény jsou tak nějak šíleně přebloomovaný a v prohlížeči mám problém číst text.

Nevěděl by někdo co s tím může být ? Na pozadí mi z hlediska grafiky běží jen ten nvidia software
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od skaven321 »

https://www.youtube.com/watch?v=aIbSeMcsOqA
maxwell+pascal, problem v hre Halo 5
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od ArgCZ »

hoši mě trápěj blackscreeny na jakýchkoli driverech, prostě jednou za čas zčerná obrazovka a zase se rozsvítí i během práce, neví někdo jak se toho zbavit? Děje se to pokud mám zapojený dva panely(2560x1080 + 3840x2160), nejdříve jsem podezříval HDMI kabel, ale pokud připojím oba panely samostatně i se svýma kabelema fungujou bez problémů. Systém je Win 10 poslední update.
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne pon 3. črc 2017, 07:23, celkem upraveno 1 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Jak ty monitory mas pripojeny ? DP+HDMI, nebo DVI+HDMI ?
Obrázek
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od ArgCZ »

DP + HDMI
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Udela to nejaky ten Windows zvuk ? Jen to problikne a zase ok, tedy nezustane monas ve stand-by ?
Obrázek
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od ArgCZ »

jen zčerná a zase se rozsvítí, někdy to udělá třikrát za hodinu a někdy jednou za dvě, já ve skutečnosti ani nevím zda to dávat do souvislosti s driverama nV nebo jestli to není nějakej problém Windows ale v google nemůžu nic najít
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Ja teda nemam takovy rozliseni, ale mam zapíchnutou TV a dva monasy v DP, HDMI a DVI. Vse ok. Nemyslim ze by to mělo byt drivery, zvlast pokud to dela s vicero. U Win taky nevim o takovym pruseru. Zkousel jsem o tvym chovani monitoru něco najit na Google a moc uspesnej sem s tim nebyl. Prvne bych se mrknul, zda není nejaky novy BIOS pro kartu. Zameril bych se asi na kabely a pohral si se zapojenim. Nekdy kabel nesplnuje uplne parametry a jakmile to chce vysoky rozliseni a vice monasu, tak to zacne blbnout.
Obrázek
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od ArgCZ »

tak to byl HDMI kabel, dokonce jsem našel od něj účtenku a byl z roku 2007, po výměne je po problému, ale asi něco mezi nebem a zemí protože když to jelo jen přes něho samotnýho tak to nic nedělalo
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA DRIVERS, BIOS/Nvidia Forceware - info, nastaveni

Příspěvek od spajdr »

Bypass Nvidia Freestyle to Working on All Games

https://forums.guru3d.com/threads/how-t ... es.419619/

Problem:
doesn't works on OPENGL and UWP games

It Seems works all on DirectX(9,10,11,12) and Vulkan Games. Tested on new/old games like FIFA18(DX12,11),Kingdom Come Deliverance(DX11),Mafia2(DX9),Rise of the Tomb Raider(DX11,12),The Talos of Principle(VULKAN)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA Drivers - info

Příspěvek od Hladis »

Nvidia announces launch of 'Creator Ready' drivers
https://www.techspot.com/news/79296-nvi ... ivers.html

Nevim proc to neni v jednom baliku a takhle to rozdeluji.
https://www.guru3d.com/files-details/ge ... nload.html
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA Drivers - info

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Asi reakce na AMD Fire drivery nyní podporující Radeony. Ale jen tak že je "podporujou" extra funkce zůstávaj disabled. Takže pokud je ten graf pravda ala drivery budou v profi aplikacích zvedat výkon, tak to je Nvidia přetrumfnula, i když je to jen SW tzn to můžou kontrovat svym dalšim driverem. Na tohle si ale oba musej dát pozor, pokud si začnou konkurovat v tom kdo zapne jaký profi features na consumer grafikách, tak zde už utíkaj těžký prachy z jinak profi karet.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA Ovladače a BIOSy - info

Příspěvek od Hladis »

No radsi bych privital, pokud by to bylo v jednom baliku. :roll: Tohle je nejspis jen marketingovy rozdeleni, aby to slo videt.

//
V cestine https://www.cnews.cz/nvidia-creator-rea ... ty-geforce
Obrázek
garde
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2009

Re: NVIDIA Ovladače a BIOSy - info

Příspěvek od garde »

Předpokládám, že s těmi Creator Ready drivery půjde bez problémů i hrát....zatím nejsou WHQL....
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: NVIDIA Ovladače a BIOSy - info

Příspěvek od Jozef62 »

Celkom zaujímavý zisk 4,2% ovladačov 430.00 vs. 418.91 na nových verziách WIN 10 :
https://www.3dmark.com/compare/pr/72193/pr/52144#
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“