záhadný problém u SD karet

Paměťové karty všech druhů a čtečky interní i externí.
Odpovědět
tumblr
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2013

záhadný problém u SD karet

Příspěvek od tumblr »

Ahoj, mám poroblém s kartama SD jedná se o Sony a Sandisk. Nejprve všechny fungovaly a najednou nejdou načíst.

Ve fotoaparátu normálně fungují, jdou naformátovat a data se ukládají, jakmile je dám do stolního pc (nové pc) tak prostě nejdou načíst, ani pomocí čtečky interní v case ani pomocí dokoupené čtečky USB 3. Karty jsem půjčil známému a úplně stejný problém v ntb ale zajímavé jé, že jakmile je strčím do staršího notebooku co mám doma https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-x131 ... 61/produkt tak normálně vše najede a já nevím co s tím, zkoušel jsem karty různé formátovat ve foťáku v tom pc kde jedou a nic, zkoušel jsem různé programy na formátování sd karet apod a nic .. v pc v disk manageru se zobrazí ale prostě v "tento počítač" ne .. kdyby to dělal jeden výrobce a bylo by to na jednom pc tak si řeknu, že to není kompatibilní ale dělali mi to sandisk tak jsem jsem si řekl, šmejd a koupil jsem sony a stejný problém .. Už nevím, kde může být zakopaný pes ale jedna karta stojí asi 1000kč a už jsem koupil 2x sandisk a 2x sony a zas nic nejde načíst ... Mohu je dát do reklamace ale jelikož mi to jde ve starém PC tak to asi úplně kartou nebude a jestli jim to tam poběží tak mi je stejně vrátí.


//edit Wilik - presun ze Smetiste do Pameti
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: záhadný problém u SD karet

Příspěvek od Zivan »

Velikost tech karet? Presne oznaceni te interni ctecky i te dokoupene USB 3.0?

Screenshot z disk manageru?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: záhadný problém u SD karet

Příspěvek od Nagant »

Co je to přesně za typ karet, typ fotoaparátu, čtečky?

Na jaký formát to formátuje fotoaparát?
Když kartu naformátuješ na příslušný formát na PC, dáš do fotoaparátu, fotky se ukládají?
A jakmile dáš do čtečky, zas to není čitelné?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
tumblr
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2013

Re: záhadný problém u SD karet

Příspěvek od tumblr »

Tak se mi podařilo problém "vyřešit" trvalo to sice pár hodin a zkoušel jsem vše ale jeden program mi kartu naformátoval tak, že najednou funguje a funguje jak ve všech pc tak i ve fotoaparátu akorát nevím co to způsobilo a proč to na windows 10 nešlo a na windows 7 ano (nebylo to čtečkou ale systémem) zkoušel jsem dnes více pc s windows 7 a 10 a prostě na 10kach to nešlo a na 7kach šlo. Zkoušel jsem kartu na 7čkach naformátovat různé a nešlo to, zkoušel jsem milion programů a nic a nakonec to šlo programem SD Card Formatter, který jsem spustil na windows 7 v něm kartu naformátoval a najednou to funguje všude.

jinak předtím to šlo ve foťáku a na 7kach ale na 10kach ne .. fotoaprát formátuje karty na fat32 nebo na exfat ale jen ty větší (16GB mi to udělá fat32 a 64ku exfat) Já to pak zkoušel na 7kách formátovat na fat, ntfs, exfat a nic .. prostě se to na 10kach nechytalo a pomohl mi až ten program. Dokonce jsem zkoušel i vymazat celou partition a vytvořit novou apod a prostě nic na 10kách se to nezobrazilo, zkoušel jsem i chdisk a taky nic.
Odpovědět

Zpět na „Paměťové karty a čtečky“