Android vs Wi-Fi

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Android vs Wi-Fi

Příspěvek od Vlastik80 »

Zdravím,

mám telefon Samsung j7 2016 (CPU 8x, RAM 2GB, OS Android 7) a doma jsem nastavil router na WiFi síť N, kde bych očekával limit 600 mbps, ovšem samozřejmě s limitem dle poskytovatele což je 300 mbps, ale když se připojím právě mobilem tak dle testu rychlosti stahuji max kolem 30 mbps, budu hádat že jde o hw omezení onoho mobilu? Pokud ano, mají nové modely (S9, nové dražší telefony apod.) toto již bez omezení jen dle omezení normy do 600 mbps u "N" WiFi?

Díky za vysvětlení, chápal bych pokles třeba vzdáleností od routeru apod., ale to zde není ten případ, takže tipuji právě ono hw omezení :?: :|

PS: Napadlo mne ještě že to omezuje onen router - UPC TC7200U - že má nějaký hw limit pro vysílání WiFi signálu a ne zrovna 600 mbps ale třeba 150 apod., ale i tak by to na tom androidu mělo dávat víc než 30 mbps... :|
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Android vs Wi-Fi

Příspěvek od pilarius »

Nezáleží jen na protokolu, záleží také na MIMO (počet navázaných spojení, to závisí na anténách) a na frekvenci. Základní maximum u protokolu n je nějakých 72mbit/s, to by ten mobil měl rozhodně dávat (něco si odečti za rušení, překážky apod.).
https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802. ... Data_rates
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Android vs Wi-Fi

Příspěvek od Vlastik80 »

Tak nevím, asi limitace mobilu, jsem od routeru pár cm, takže pokles signálu bude velmi malý. Takže hw mobilu asi.
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“