Stránka 1 z 1

Desktop do 25k plus monitor - Photoshop, LR, Premiere, AE

Napsal: sob 9. čer 2018, 18:44
od Xander
Zdravím Vás,

prosím dalo by se postavit něco na fotky/photoshop/premiere/after effects? Je to na business, ale nejsem Karl Taylor, Erik Almas, či Johansson, abych měl strop půl mega jen na počítač :)))

Desktop Asi strop 25k. Snad si moc nevymýšlím, rád se rozepíši.

CPU: Amd ne, Intel prosím. Možná bych ho potaktil trošku, ale není to nutné. Slušný fan jo. Tichý pokud možno. Fotky jsou prej hodně na CPU, tak nějaké dobré.

RAM: Určitě 16Gb ram, časem bych dokoupil další 2x8 eventuelně

GPU: Zde vůbec netuším co chtít. V práci mám laptop s m960gtx a relativně slušné. Budu více pracovat v Premieře a Afterech. Video dělám teďka čistě fHD ale 4k@60fpsčasem taky(to si možná ťukáte na hlavu, nevím co co utáhne, nějaký sLog v tom časem udělám taky, teďka to funguje na MBP, tak to bude jistě i na tomto dekstopu). Žádný složitý projekty, dělám menší minutová videa s transitiony. Učím se masky, tracking atp, občas z toho bude něco pro klienta, ale spíš převážně na fotky, čili Lightroom a PS, kde toho dělám hodně. Když už to bude něco stát, nějakou hru taky, hraji hlavně Dotu. Tu jsem sice hrával na Elitebooku s Quadro k1000m, ale chtěl aby to fakt šlapalo.

DISKy: Nevím, jak jsou na tom disky cenově a hlavně jaké dobré/rychlé. Mám systémový mám 250Gb slušný od Samsungu SSD, takže disk netřeba. Chvíli s 250kou vydržím, mám exterák a rád těch pár peněz dám do jiných komponent.

SKŘÍŇ: Nemám představy, černou jo. Chtěl bych aby měla ze shora porty a možnost dát tam třeba větrák na intake a pak ještě výfuk ven.

PSU: Nevím.

LCD: Jsem rozmazlenej Retinou, takže chci qHD: https://www.alza.cz/25-dell-up2518d-ult ... 61.htm?o=5
Nebo si nechám doporučit něco. MONITOR je nad budget, čili 25k plus monitor. 27" fHD ne, to zrno je šílené :)

Budu dávat pryč MBP s Ati R9 370X, je to slabý až mě to za ty nekřesťanský peníze bolí. Takže se vracím k Win. Děkuju moc za návrhy nebo za usměrnení někam :)

Re: Desktop do 25k plus monitor - Photoshop, LR, Premiere, A

Napsal: ned 10. čer 2018, 11:03
od -Vladimir-
Zdravím,
https://www.czc.cz/222548,234210,219941 ... 89354/kody kdybyste potřeboval spíš lepší grafiku tak možno vyměnit kombo RAM+GK za https://www.czc.cz/225542,195165/kody tak či tak celkem by to stálo kolem 26K (25,7-26,2K)

Re: Desktop do 25k plus monitor - Photoshop, LR, Premiere, A

Napsal: pon 11. čer 2018, 15:26
od Xander
Vladimíre děkuji.

Zvážil jsem jinou bednu, kamarád mi doporučil Fractal Design R5(sám má R4)https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 17/produkt. Když už se tu mluví o bedně do 3 tisíc, co si o ní myslíte? Existuje lepší volba?

1060-6 se hodně doporučuje, tu tam nechám. Zdroj je také hodně doporučovaný. CPU bude hodně dobré, to potřebuji, aby chvíli vydrželo.

Má cenu řešit značku pamětí? https://www.czc.cz/g-skill-aegis-16gb-2 ... 42/produkt

Zde je upravený seznam.
https://www.czc.cz/efik7h2fe4ihbaonv29rclp3d4/seznam
Děkuji