Dying Light 2

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od RaZZoR »

Těšil sem se na to fest a zatim co první díl mě drapnul okamžitě a nedokázal sem se vodtrhnout (a nahrál v něm stovky hodin), tady to naopak nějak drhne. Mám odehráno teda jen pár hodin, ale zatim mě některý mechanismy serou. Nejvíc mě zarazily ty prázdný ulice, v jedničce se to zombíkama hemžilo, tady se potuluje tu a tam pár lemplů a ostatní chrápou v barácích. První dojem je teda u mě takovej hmmmm..
A s raytracingem mi to padá jak vožralej polák, ale 2080 to stejně nedává, takže hraju bez něj.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Dying Light 2

Příspěvek od Krteq »

Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od Delarge »

To je zase nějakej blbej vtip, ne? Zamyslel se někdo, jak 100% sharpness zvlášť u FSR bude vypadat v pohybu?

https://imgur.com/a/daQAi2i - ty tři bílý bedny vpravo jsou jako živý, jakej shimmering předvádí (a to jenom stojím).
https://imgur.com/a/6j3zTXa - modrá střecha to samý

pro srovnání Quality DLSS s 50% sharpness:
https://imgur.com/a/LxzDv1U
https://imgur.com/a/Ta80Gus

Hůř to určitě nevypadá a shimmering neexistuje.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Dying Light 2

Příspěvek od Ache »

Ubisoft má tak do něčeho kecat TechLandu. :) Před pár dny sem dohrál to jejich zprasený FarCry 6 - nejhorší díl ze všech. Tam naopak není DLSS a FSR na vegetaci je akorát shimmerfest. Naštěstí i tak to jede na limitu CPU i s Raytracingem (ten tam víceméně spíš není - jen žere CPU výkon a na grafice je poznat minimálně) protože starý engine.

V žádné hře nevypadá FSR lépe než DLSS (při stejném poměru upscalingu), takže co je na tom u DL2 divného? Chybějící UQ režim asi zamrzí, ale když je v nějaké hře volba FSR / DLSS jasná volba je DLSS díky redukci shimmeringu transparetních textur. U nvidie tam zase chybí ultra performance režim. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od djstudio »

Mně v té hře už z těch všech jmen jde hlava kolem. Každej něco chce a je to tak rozvětvený až to není moc zábavný. Multák je divně řešenej.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od Paul »

GamesPeter píše: čtv 10. úno 2022, 20:50 Jo, je to nějaká raytracing bug, říkej tomu, že to jsou třeba světlušky :D rozebírali to i v DigitalFoundry tady:
https://www.youtube.com/watch?v=HnAn5TR ... talFoundry (čas 15:23)
Sakra to video jsem viděl a na tu pasáž zapomněl :)
Takže je to normální...snad to opraví, v některých místech to ruší dost.
Krteq píše: pát 11. úno 2022, 09:00 Heh, TechLand nezklamal
Konspirační nonsense.
RaZZoR píše: čtv 10. úno 2022, 22:58 Těšil sem se na to fest a zatim co první díl mě drapnul okamžitě a nedokázal sem se vodtrhnout (a nahrál v něm stovky hodin), tady to naopak nějak drhne. Mám odehráno teda jen pár hodin, ale zatim mě některý mechanismy serou. Nejvíc mě zarazily ty prázdný ulice, v jedničce se to zombíkama hemžilo, tady se potuluje tu a tam pár lemplů a ostatní chrápou v barácích. První dojem je teda u mě takovej hmmmm..
A s raytracingem mi to padá jak vožralej polák, ale 2080 to stejně nedává, takže hraju bez něj.
Taky jsou tady místa kde je zombů spousta. Jinak mě to tedy chytlo fest. 40 hodin a jsem zvědav kolik tam ještě strávím. Jinak mi hra zatím nespadla, s RT nebo bez.

S 2080 bys měl mít možnost zapnout RT spolu s DLSS a udržet 60, ikdyž by to asi chtělo DLSS performance a už je na tobě kde je preference.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od RaZZoR »

Paul píše: pát 11. úno 2022, 19:22
GamesPeter píše: čtv 10. úno 2022, 20:50 Jo, je to nějaká raytracing bug, říkej tomu, že to jsou třeba světlušky :D rozebírali to i v DigitalFoundry tady:
https://www.youtube.com/watch?v=HnAn5TR ... talFoundry (čas 15:23)
Sakra to video jsem viděl a na tu pasáž zapomněl :)
Takže je to normální...snad to opraví, v některých místech to ruší dost.
Krteq píše: pát 11. úno 2022, 09:00 Heh, TechLand nezklamal
Konspirační nonsense.
RaZZoR píše: čtv 10. úno 2022, 22:58 Těšil sem se na to fest a zatim co první díl mě drapnul okamžitě a nedokázal sem se vodtrhnout (a nahrál v něm stovky hodin), tady to naopak nějak drhne. Mám odehráno teda jen pár hodin, ale zatim mě některý mechanismy serou. Nejvíc mě zarazily ty prázdný ulice, v jedničce se to zombíkama hemžilo, tady se potuluje tu a tam pár lemplů a ostatní chrápou v barácích. První dojem je teda u mě takovej hmmmm..
A s raytracingem mi to padá jak vožralej polák, ale 2080 to stejně nedává, takže hraju bez něj.
Taky jsou tady místa kde je zombů spousta. Jinak mě to tedy chytlo fest. 40 hodin a jsem zvědav kolik tam ještě strávím. Jinak mi hra zatím nespadla, s RT nebo bez.

S 2080 bys měl mít možnost zapnout RT spolu s DLSS a udržet 60, ikdyž by to asi chtělo DLSS performance a už je na tobě kde je preference.
Nejen že mi to padá, navrch se ani nestahne aktualizace. Tak udělám reinstal a ten zdechne na 100% a dál hovno. Když sem nechal zaplý async compute, tak to spadlo třeba do 20s. Nebo zkoušim RT, chci změnit rozlišení, pád. Z mýho pohledu je to zkurvenej bugfest a zklamání. Ale třeba to další patche spraví a taky mě to chytne. Třeba.
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od Still.Lord »

Mě to začalo padat až po posledním patchi... :lol:
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od RaZZoR »

Jelikož nefungovala aktualizace ani reinstal, tak sem zjistil, že v adresáři hry zůstala dll knihovna, která se buhví proč tvářila jako jen pro čtení, byla spuštěná a nešla smazat. Až když sem tu sračku vykopal, tak se ta pitomost nainstalovala znova aktualizovaná. By mě mrdlo. Navíc hra mě zatím spíš sere, zk přibejvaj strašně pomalu, furt mám boj i parkour na 1 levelu. Kokot vydrží běhat jak fretka, ale na rantlu se neudrží ani deset vteřin. Stupidní nucení do temnejch pasáží a hlídání času, abych se náhodou nestal taky plesnivec. Boj je zatim jen funění a vodskakování.. fakt doufám, že se to zlepší.
Mafian277198
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2010

Re: Dying Light 2

Příspěvek od Mafian277198 »

Mně to herně jako DL1 nepřijde, spíš mi to přijde jako blíž k Resident Evil (zombíky spíš obcházet a schovávat se před nima, než je likvidovat, což mně se nelíbí)... čék se tu může vyskillovat jen v těch největších „sračkách“ (jasně, zkušenosti rostou bojem a parkurem, ale k navýšení sou třeba inhibitory a ty sou většionou v temnejch místech, kde sou ty nejhorší z nejhorších a ještě je třebas hlídat tzv. imunitu (časovej odpočet strávenej mimo světlo), aby čék včas vylezl na světlo a nezmutoval... kde sou ty doby, kdy sem v DL1 strávil celou noc bez přerušení mimo safezóny a likvidoval zombíky, jak sem nejlíp zvládl... Nevim jak vy, ale já se teda skiluju od nejjednodušího, abych mohl jít do těch „sraček“ trochu schopnej.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od Paul »

86 hodin, finished. Udělal jsem všechny sidequesty a open world stuff co jsem našel. A bylo to super, ikdyž jedničku to imho nepřekonalo. Ale zlepšení tu jsou.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Dying Light 2

Příspěvek od 3tp2 »

Já to včera zapnul poprvé a na mojí sestavě viz podpis hroznej stuttering, hlavně v noci. Na Dx11 je to trochu lepší ale furt to tam je. Vyzkoušel jsem všechno možný co jsem našel na Google ale žádná změna. A co jsem tak četl tak má problém hromada lidí. Škoda no asi to odložím dokud to nevyřeší (jestli vůbec) :evil:
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Dying Light 2

Příspěvek od zhor »

Velka chyba je ze po tom vystrelovacim lane nejde splhat jako v kazdy jiny hre kde se lano pouziva. Kdyz se zachytite na vetsi delku, nelze uz se zhoupnout vejs a nezbyva nez se zabit padem a opakovat od kontrolniho bodu, pritom je to uplne zbytecny, na kazdym lane se prece da splhat i v realu. Jinak je hra celkem dobra, jsem ted v pribehu u toho vysilace a na zadnej bug jsem zatim nenarazil, DL1 se mi ale taky libil vic.
Po technicky strance je zajimavy ze zatimco puvodni hra mi v FHD a RT ultra jela 100-120fps, po nasazeni jednoduchyho modu na odstraneni zluty filtru a zaostreni obrazu mam jen 60-70fps, na g-sync monitoru je to ale porad plynuly.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Re: Dying Light 2

Příspěvek od schali »

Lano úplně předělali oproti jedničce, ale zjevně je to schválně. Už jenom tím, že ho dostaneš dosti pozdě ve hře je jasný, že na něj nechtěli klást důraz. Nechtěli pohřbít ten parkour. Padák je ovšem parádička a dostaneš se s ním všude.
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Dying Light 2

Příspěvek od heroik »

No mi připadá že to lano, díky tomu že se po něm nedá šplhat je celkem useless. Využil jsem ho snad asi jen jednou v té misi kde jsem ho dostal a jinak jsem pak už i zapoměl že ho vůbec mám.
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od RaZZoR »

Za mě pořád zklamání. Mám něco přes 20 hodin a je to furt takový unylý. Vůbec mi nesedí přepracovanej boj, kerej má bejt víc dynamickej, ale ve výsledku tam jen mávám pádlem sem tam a vobčas se pokusim něco vykrejt. Zbraně sou taky mizerný, je úplně jedno, co trotl drží v pazouře, všechno se chová stejně, ani mezi nima neni nějak výraznej vizuální rozdíl. V jedničce sem jasně viděl, jestli držim bejzbolku nebo sekáček, tady to vypadá všecko na jedno brdo. Vyloženě mě sere nucení do nočních misí nebo že na padáku má dement výdrž asi deset vteřin. Chvíli mě bavil příběh, když se to posouvalo do druhý části města, ale potom zas nuda a ani se mi nechce to hrát.
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Dying Light 2

Příspěvek od CZ_viper »

Tak já lano používám pořád, protože s jedním vylepšením se s ním dá přitahovat a dostanu se prakticky všude. Padák je dobrý, ale jen když máš velkou výdrž, cca 400+, jinak je naprd.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Dying Light 2

Příspěvek od zhor »

Tak jsem to dohral za 70h, asi pulka vedlejsaku jeste zbyva ale na ty uz prdim, vetsinou nejsou nijak zajimavy. Docela bych bral treba delsi a obtiznejsi,
ale s atraktivni odmenou v podobe nejaky superzbrane nebo specialni vybavy, to by pak bylo radost hrat.
Proti DL1 je to ale slabota, celkovou atmosferou i 'srdceryvnym' pribehem kterej me nijak nechyt, znovuhratelnost prakticky nulova a chybi i newgame+.
Nastesti na nexusmods se da stahnout fresh save s plne vybavenou postavou, hned od zacatku je tedy k dispozici padak, vystrelovaci lano a kuse ktery zasadne menej gameplay. Zvlast s modama ktery umoznujou krome houpani i pritahnout se do vysky jak Spiderman a z kuse udelaj kulomet odpalujici zombi jak tenisaky, naramna zabava. Dava to pocit plny kontroly nad hrou a moznost vyblbnout se v otevrenym svete kde pribehova cast uz neni tak podstatna, hlavni je koseni zombi ktery cloveka hned tak neomrzi.
Tahle hra je stejne jako DL1skvela hlavne v tom ze se da snadno modovat, clovek si ji tak muze celkove dodelat podle svyho gusta.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dying Light 2

Příspěvek od djstudio »

Jsem se nák zasekl v misi kam mně dovezl týpek v dodávce do pevnosti třikrát zatroubil a vpustili ho. Mám tam najít Plukovníka - řezníka ale kdž se dostanu do místností s tím klavírem nikdo nikde. Už nevím kde ho mám hledat. Všechny zombíky jsem pomlátil a pořád nic.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Dying Light 2

Příspěvek od zhor »

Velka kravina u tyhle hry je taky ze narozdil od DL1 nema vic ulozenych pozic, pak by se dalo restartovat od predchozi.
Ta hra mi vubec prijde nejak osizena, treba to zprovozneni stanic metra je natolik identicky az to dela z hracu pitomce a srazi hru do beckovy kategorie, bohuzel za 3a cenu.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“