Názor - mATX vs ATX - budoucnost mATX

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
Gromiiit
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2011

Názor - mATX vs ATX - budoucnost mATX

Příspěvek od Gromiiit »

Pokoukávám po nové bedně, jedna podporuje až ATX a druhá mATX (define c / define mini c). Zamlouvá se mi spíše ta menší bedna a tak jsem se díval jaké mATX desky se dnes dají sehnat.

Slušných mATX desek pro intel platformu 1151 je pár, ale výběr není stejný jako u ATX formátu, ale pro AM4 není žádná, ale slušné mini ITX desky se objevují u obou platforem.

Z různých zdrojů a mého názoru je mATX přívětivější formát i pro náročnější uživatele.

Váš názor ?
Odstupují výrobci od mATX formátu základních desek ? Je mATX formát před 'zánikem'?
Má smysl investovat do mATX bedny(mini tower ?) i když v tento moment tato platforma není příliš atraktivní?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Názor - mATX vs ATX - budoucnost mATX

Příspěvek od racecar »

Urcite matx nie je mrtve ani zajtra nezanikne. Uz je tu roky a vyber dosiek je stale +- podobny. Vacsina je ATX a su najrozsirenejsie. Ak ti netreba spodne sloty a matx dosky ktore su v ponuke ti postacia (nechces nejaku premium super duper dosku, ktora je iba ATX/E-ATX) tak by som kludne vzal matx.

Mini C je pekna case. :oops:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Gromiiit
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2011

Re: Názor - mATX vs ATX - budoucnost mATX

Příspěvek od Gromiiit »

Jen mě trochu zaráží, proč pro patici AM4 není ani jedna deska s chipsetem x370, minimálně od velkých výrobců jako Asus, MSI, atd ... :sad:
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Názor - mATX vs ATX - budoucnost mATX

Příspěvek od shorty25 »

Atx je zbytecna vec, pokud clovek nema slic/cross.
Vždy prodávám i jinde.
Kure-333
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2020

Re: Názor - mATX vs ATX - budoucnost mATX

Příspěvek od Kure-333 »

Já mám teď matx a v nabídce je toho dost a taky bude, hlavně ať máš 4 sloty na ram a 2x pcie a není co řešit.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Názor - mATX vs ATX - budoucnost mATX

Příspěvek od Wilik »

Ja jsem pred 2 lety presel na mATX, protoze jsem krom grafiky mel jen 1 pridavnou kartu - a bylo zbytecne mit velkou bednu, ktera bude prazdna.

Aktualne uz nemam pridavnou kartu zadnou a po pravde uvazuju do budoucna o ITX, protoze nic vic uz nepotrebuju.

Vyber desek je v mATX i ITX mensi, ale vzdy se da najit - je to jen o poptavce a k ni prijde i nabidka.
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“