VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

Ahojky, velmi dlouho jsem používala na přehrávání videa VLC, ale z nějakého důvodu mi přestal akcelerovat 4k h265 video, přičemž HW umí plnou akceleraci (i5 7600k, Nvidia GTX 1050Ti), nejde to už několik měsíců. Obraz je buď černý případně se přehrává rychlostí asi tak jeden snímek za minutu, zvuk jde plynule. Zkoušela jsem i starší verze a nic, Windows jsou instalované načisto, Enterprise LTSB. Pot Player přehrává filmy které ve VLC nejdou naprosto bez problémů a v Linuxu na tom stejném PC i VLC funguje jak má. Ostatní přehrávače co jsem zkoušela taky fungují normálně. Používám tedy dočasně Pot Player, ale příliš mi nevyhovuje, prostě bych chtěla zpátky VLC. Poradíte? Díky.

Ovladače na všechno jsou aktuální, Windows jsou aktuální, UEFI je také aktuální.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od HEAD »

Mas zapnutou hw akceleraci?
Obrázek
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

Ano, zkoušela jsem obě možnosti.
IVNAtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2014

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od IVNAtor »

Mne tiez hdr 4k videa neprehra jedine cez nainstalovany codec pack a windows media player
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

Já codec pack nemám nainstalovaný žádný, používala jsem roky VLC a fungovalo to. A fungovat to před pár měsíci přestalo, bez zjevného důvodu, ani se VLC neaktualizovalo. Mezitím jsem instalovala Windows na čisto a stále to nefunguje. A s jinými přehrávači to jde bez nejmenšího problému. V Linuxu jde VLC také bez nejmenšího problému. Ten PC to prostě zvládá, má HW akceleraci pro h265, ale VLC začalo stávkovat a já bych to ráda vyřešila. Mohla bych sice používat jiný přehrávač, jako nejschůdnější mi přijde ten Pot Player, ale na VLC jsem fakt roky zvyklá a stále mám problémy s jinými klávesovými zkratkami a celkově jiným ovládáním.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Leon_ »

Ved mozno je to proste chyba VLC po nejakom update v tom obdobi a je to,... ja som ho teda trashol pred cca 5 rokmi, ale niekto iny by mohol vyskusat. Alebo ty skus na inom kompe.
.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

Já na jiných počítačích nemám Windows, jen Mac a Linux a v nich to funguje.

Co bys teda doporučil za přehrávač videí? Zkoušela jsem i SMPlayer a MPCHC a ty jsou ještě horší než Pot Player.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Leon_ »

Vyskusaj u niekoho ineho.

No ja mam PotPlayer prave. Na neho som pred rokmi presiel z VLC. U neho sa mi este nestalo aby mi nieco neprehral. Prehrava mi 4k, otvori video z ISO, dokinca prehrava dalej aj ked vymazem subor z disku (dokonca mozem skakat v case, stale video ide :D), pamata si casy prehravania vsetkych videi, vytvorenie playlistov, atd. Za mna proste je top.
.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

Moc mi nepomůže jestli to pojede u někoho jiného :-D

Ty výhody Pot znám, taky ho už pár měsíců používám, ale na druhou stranu jediné co potřebuju je rozumný playlist, pamatování pozice ve filmu, podpora v Unified Remote a přehledné rozhraní. Kromě toho posledního to Pot splňuje, ale je právě dost nepřehledný, má miliony možností které snad ani nikdo nevyužívá a už třeba jen to, že na fullscreen se nedává klávesou F ale enterem je dost na hlavu. A nenašla jsem jak to změnit.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Leon_ »

To, že to pôjde im, som myslel, že rovno zistíš, či to bolo nejakým updatom VLC alebo to robí iba u Teba. Keď to im pôjde, tak vieme jednu chybu rovno vylúčiť ;)

K PotPlayeru - no to je na tom najlepšie, že poskytuje možnosť ponastavovať si asi doslova všetko. Len sa s tým treba raz poriadne pohrať, je to rozdelené všetko pekne do sekcii. Až to budeš mať, tak si nastavenia vieš exportovať a už nikdy to pri reinstalle nemusíš riešiť.

Skratky si zmeníš v Předvolby > Obecné > Klávesnice ... klik na Pŕidat - celkom hore zadefinuješ skratku na "F", dole zozname si nájdeš "Celá obrazovka (zachovat poměr stran)", klik na Ok. a vedľa Přidat je zakázat výchozí klávesové skratky.
.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od spajdr »

A pokud tu akceleraci vypnes, zmeni se neco? pak by mela zatez prejit teoreticky hlavne na CPU.
Nekomu to tak pomohlo viz. https://superuser.com/questions/1143658 ... t-properly
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

spajdr píše:A pokud tu akceleraci vypnes, zmeni se neco? pak by mela zatez prejit teoreticky hlavne na CPU.
Nekomu to tak pomohlo viz. https://superuser.com/questions/1143658 ... t-properly
Nezmění se nic, chová se to úplně stejně.
Leon_ píše:To, že to pôjde im, som myslel, že rovno zistíš, či to bolo nejakým updatom VLC alebo to robí iba u Teba. Keď to im pôjde, tak vieme jednu chybu rovno vylúčiť ;)

K PotPlayeru - no to je na tom najlepšie, že poskytuje možnosť ponastavovať si asi doslova všetko. Len sa s tým treba raz poriadne pohrať, je to rozdelené všetko pekne do sekcii. Až to budeš mať, tak si nastavenia vieš exportovať a už nikdy to pri reinstalle nemusíš riešiť.

Skratky si zmeníš v Předvolby > Obecné > Klávesnice ... klik na Pŕidat - celkom hore zadefinuješ skratku na "F", dole zozname si nájdeš "Celá obrazovka (zachovat poměr stran)", klik na Ok. a vedľa Přidat je zakázat výchozí klávesové skratky.
Ono je hezké že se dá nastavit všechno, ale procházet to všechno když něco hledám není úplně fajn, je toho hrozně moc a dost zmateně rozdělené.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od racecar »

co tak mpc hc?
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od AllowedCry »

A co výchozí přehrávač windows? :mrgreen:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

AllowedCry píše:A co výchozí přehrávač windows? :mrgreen:
Jako Windows Media Player? Ani nevím jestli ho tu někde mám. Mám Windows 10 Enterprise LTSB takže jsem se velmi ráda ochudila o "univerzální" aplikace a co se týče toho ostatního tak se mi nedávno spustil IE, jinak nevím co tu je výchozí :-D Snad jen že tu je stará dobrá kalkulačka a ne ta plochá hrůza :-D
racecar píše:co tak mpc hc?
Ten jsem zkoušela taky, sice akcelerace funguje, ale je hrozný, jak z minulého století a navíc nemá podporu pro Unified Remote.

Asi mi nezbude nic jiného než si zvyknout na Pot Player a nějak si ho přizpůsobit když VLC mi nefunguje a nikdo neví proč. A jak jsem zjistila tak ve svém okolí nemám nikoho kdo by měl počítač co umí přehrát h265 4k, většinou to jsou staré notebooky co nepřehrají snad ani h264 a nebo nové ale šunty za pár korun které mají co dělat samy se sebou...
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od werygood »

Abby píše:
Jako Windows Media Player? Ani nevím jestli ho tu někde mám. Mám Windows 10 Enterprise LTSB takže jsem se velmi ráda ochudila o "univerzální" aplikace a co se týče toho ostatního tak se mi nedávno spustil IE, jinak nevím co tu je výchozí :-D Snad jen že tu je stará dobrá kalkulačka a ne ta plochá hrůza
Zřejmě myslel "Filmy a TV pořady", kupodivu mi taky přišel lepší na 4k než VLC, kde se muselo něco nastavit a ještě to nepřehrávalo úplně OK, ale je fakt, že to už je nějakou chvíli zpátky. V LTSB verzi to imho nebude - https://www.microsoft.com/en-us/p/movie ... verviewtab

Ale na nějaké nastavování a hraní si s tím to není, spíš jen spustit a koukat.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od zombux »

Abby píše:Mám Windows 10 Enterprise LTSB
dost záleží i na verzi, dneska už se to jmenuje LTSC.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

Já vím že dnes se to jmenuje LTSC, ale já mám LTSB, verze 1607 :-) Nevím kdy mi přijde aktualizace na novější, zatím nepřišla a ani mi nějak novější verze nechybí když tak čtu problémy s "October update" :-D

Filmy a TV pořady opravdu nemám :-) Ostatně já nemám (naštěstí) ani MS Store a vlastně je to jeden z důvodů proč jsem si vybrala LTSB :-D

Jinak já nemám příliš zájem něco nastavovat, ladit a hrát si s tím, ve skutečnosti bych uvítala naprosté minimum nastavení a proto mi vyhovovalo VLC, tam se toho moc nastavovat nemuselo dokud to fungovalo, vlastně jediné co jsem vždycky nastavila bylo jen že se má automaticky obnovovat pozice rozkoukaného filmu a kódování titulků na středoevropské, víc nic. A kdyby byl nějaký takový přehrávač kde nemusím nic nastavit a prostě jen spustím film nebo si udělám playlist, přehrávač si pamatuje pozici ve filmu, umí titulky a přepínat jazykové stopy tak bych byla asi nejšťastnější. Něco jako je IINA pro macOS, tam se nic nenastavuje, jen jazyková stopa a titulky a to je všechno, funguje to "samo od sebe". Není něco takového pro Windows? Klidně může být jen anglicky. A hlavně ne z MS Store, ten fakt nemůžu použít :-D
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od iOioo »

Nejaké testovacie video problémové by nebolo?
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: VLC ve Windows 10 nepřehrává 4k h265

Příspěvek od Abby »

Bylo ale musela bych ho uploadnout což znamená velikost kolem 5 GB a bylo by to teoreticky snad zítra ráno, nemám moc rychlý upload. Dala bych to na uloz.to pokud nevadí velikost a čas.
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“