Se zvyšujícím se overclockem RAM klesá výkon

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Se zvyšujícím se overclockem RAM klesá výkon

Příspěvek od C1c1n »

Ahoj,

Vrhl jsem se zase na taktování svých RAM pamětí - Kingston HyperX - https://i.imgur.com/z5aQTkF.png

V jiném auditku jsem řešil kdysi problém, že jsem u nich v Dual Channel zapojení nebyl schopný POSTnout s XMP profilem.
Po přečtení místních návodů a zkouknutí pár videí na youtube jsem se vrhl na manuální overclock. Výsledky mě ale překvapily, s rostoucí frekvencí a stejným časováním se mi zdálo že klesá výkon, udělal jsem tedy čistou instalaci, bohužel ne nejaktuálnější verze Win 10, a výsledky se víceméně zopakovaly i na čisté instalaci.

Výsledky mých testů jsou tady - https://imgur.com/a/CsNLex8

Poradíte mi prosím co dělám špatně? Chtěl jsem první najít stabilní overclock pamětí než začnu více hrabat do taktování CPU, je pravda že kdysi jsem se v přetaktovávání CPU už hrabal, ale teplotně to CPU nedávalo. Bohužel si teď uvědomuju že jsem si před sáhnutím na RAMky neloadnul defaults, takže to může být moje vina.

Update 1 - dal jsem default bios a udělal manuální over clock znovu, viz obrázky a jejich komentáře, zkusím ještě udělat nejaktuálnější win
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Se zvyšujícím se overclockem RAM klesá výkon

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hlavní timing neni vše, pokud jsi nenastavil komplet vše ručně tak DDR4 dělaj tzn memory training při každym startu kde se zjistěj (nebo při každym cold-startu pokud máš zaplej MCR fastboot) stabilní sub-timingy a ty se nastavěj, ala tvůj overclock RAM je unstable a deska se to snaží kompenzovat horšími sub-timingy aby to vůbec najelo. Viděl jsem tvé posty v jinejch threadech, bejt tebou tak se těch RAM zbavim nevypadá to s nima vůbec dobře. Sežeň místo nich ňáký Crucialy třeba.
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Se zvyšujícím se overclockem RAM klesá výkon

Příspěvek od C1c1n »

DOC_ZENITH píše:Hlavní timing neni vše, pokud jsi nenastavil komplet vše ručně tak DDR4 dělaj tzn memory training při každym startu kde se zjistěj (nebo při každym cold-startu pokud máš zaplej MCR fastboot) stabilní sub-timingy a ty se nastavěj, ala tvůj overclock RAM je unstable a deska se to snaží kompenzovat horšími sub-timingy aby to vůbec najelo. Viděl jsem tvé posty v jinejch threadech, bejt tebou tak se těch RAM zbavim nevypadá to s nima vůbec dobře. Sežeň místo nich ňáký Crucialy třeba.
Díky moc za feedback, chci se na nich trošku naučit, mám teď náladu to zkoumat, měl bych tedy všechny auto hodnoty zkusit přepsat , mám tam sloupec vpravo kde jsou nejspíš doporučené. Protože ty restarty s učením se dějou
Pošlu je dál, ale chci vidět s jakými atributy to můžu reálně prodat
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Se zvyšujícím se overclockem RAM klesá výkon

Příspěvek od AllowedCry »

A co je reklamovat? Pokud nezvládají XMP tak je s nimi něco špatně.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Se zvyšujícím se overclockem RAM klesá výkon

Příspěvek od C1c1n »

Nedávají ho jen zapojené spolu a kupoval jsem je tady na pct, teď jsem nastavil manuálně všechno časování a rychlost se konečně opravdu zvedá podle škálování frekvence:p
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Odpovědět

Zpět na „Paměti“