Nejlepší grafické karty

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Nejlepší grafické karty: květen 2019
gpureport-top-gpu.jpg
[/url]
(podle GPUreport.cz)

Jsou tam aktuální ceny, výkon, poměry ceny a výkonu, nějaká ta doporučení a blacklist grafických karet, které byste rozhodně kupovat neměli :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

pěkný článek :thumbsup:

...ale nejzajímavější na něm je ten tip na levnou RTX 2070 - za ty prachy jsou pak už akorát "lepší" edice RTX 2060. Nedalo mi to a objednal sem jí (přes link, ať máš nějakou podporu :-) ).
Díky recenzi podobné karty na stejném PCB i chladiči je jasné, že kompromisem jsou provozní vlastnosti - viz recenze:
https://www.gpureport.cz/recenze/189-ga ... 189&page=1

Gainward na tu 2060 i 2070 cpe dostačující chladič, ale v defaultu se zbytečně agresivní křivkou (což akorát pomůže k pár boost stupňům navíc proti founders (která se nebojí lítat na 75+°C). Gainward tam už při cca 65°C cpe zbytečných 1900ot.

Nicméně díky možnosti vlastních křivek napětí a frekvence (už od Pascalů) se dá zkrotit do výrazně tišší karty se stejným nebo vyšším výkonem. Na ukázku oblíbený testovač stability Apocalypse when (na fps nekoukejte - nechytl sem přesně ten samý okamžik).
default: https://abload.de/img/flt_apocalypsewhen_dexpk9w.jpg
undervolt: https://abload.de/img/flt_apocalypsewhen_uncmj8t.jpg

Za mě dobrá karta - jen to není nic pro overclockery, protože TDP limit 175W (founders má 185W) nedovolí nastavit vyšší napětí - ve vetšině her pak zasahuje (což zasahuje i v defaultu, protože max. boost i v defaultu je cca 1930MHz - ale při hraní her je častěji vidět rozsah frekvencí 1700 - 1850. A taky nic pro netopýry, protože defaultní provozní vlastnosti chladiče jsou nic moc.

Mají posledních pár kusů v době kdy tohle odesílám, tak neváhejte :lol: Na full HD i QHD (bez RTX efektů) ideální karta. 8)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od HEAD »

to uz radsi vegu56 za 8litru nez podporovat huanga.
btw je to stejne fuk pac za cca mesic vypukne dalsi mining manie a zadny gpu nebudou.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

A Turingem možná podpořím, huanga... ale koho podpořím Vegou?... maximálně tak ČEZ :-D :P
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
podesva-f
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. říj 2012

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od podesva-f »

Pořád nevím jestli ji koupit, či ne.Ta cena je super, i když to není žádná topka.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

@Ache: koukal jsem, že to přes ten link někdo koupil, tak to jsi byl ty :)

No jasně že to je kompromis, za takovou cenu to top samozřejmě nebude, ale pořád výkonnější jak RTX 2060!
Vyladit se dá samozřejmě všechno - udervolt + fan curve a je z toho tichá karta. Pro toho, kdo nehoní nějaké rekordy v řádech jednotek procent je to naprosto dostačující karta. Já mám u RTX karet spočítané, že plus/mínus autobus na 1% výkonu potřebuješ přidat 3-4 biny (45-60MHz), takže honit frekvence až na krev je celkem zbytečný.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

Ta to sem asi určitě byl :-D
Když koukám na GPU-Z, tak Gainward opravdu jen využil referenční návrh a hodil na to vlastní fany (a bohužel s výrazně agresivnějšími otáčkami v zátěži. podle GPU-Z (BIOSU) není výrobcem gainward, ale NVIDIA. :)
http://gpuz.techpowerup.com/19/05/17/uzk.png

Jinak karta nemá (stejně jako FE) zastavování větráků v IDLE, ale je tak tichá (na minimum otáček), že to vůbec nevadí... aspoň nehrozí problémy, které občas tohle řešení způsobuje.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

@Ache: Jj, Gainward u hodně karet využívá referenční návrhy. Teď tu mám třebas RTX 2080 Phoenixe GS a tam to vypadá zase na referenční board.

Když jsem koukal na tvé výsledky, a pokud jsi ty ventilátory zkrotil na 1400 RPM, pak hlučnost té karty by měla být tak kolem 34,5 dBA, což je hodně slušný :)

Jinak ty Gainwardi byly za tu akční cenu rychle vyprodány a dnes už tam figuruje cenovka 14 790 Kč :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

Já sem na zkrocení ventilátorů šel ještě jinak. Referenční Turing umožňuje regulovat každý fan zvlášť. Takže sem si udělal dvě mírně odlišné křivky a tím každý fan dělá mírně jiný hluk a nesčítá se to. :) = Výhoda ref. návrhu. Na nějakým custom PCB by možná tahle funkce mohla být zablokována, ale tady opravdu jsou oba fany nezávislé:
https://abload.de/img/sottr_2019_05_20_18_0oqk72.jpg

Nevím kolik mám db, ale už to zapadne mezi systémové fany a CPU fan. :) Za 12k fakt pohodová karta. Sice není moc na OC (projel sem to OC scannerem který udělal vlastní křivku - při nižších napětích cca +250 MHz a na max. napětích cca +160 MHz - takže přesně to, co bych dělal i já ručně, pokud bych chtěl max. výkon při co nejnižším power limitu. Díky tomu jsem ustoupil od "ručního" undervoltingu na jeden pevný bod. Prostě když by mě v létě ve vedrech karta rušila, tak sáhnu na power limit a nastavím třeba jen 140W (80%). Jinak to můžu nechat na těch 175W a stejně to běží většinou nad 1900 MHz.

Tímhle "undervoltem" dosáhnu stále maximální možné frekvence na každém napěťovém bodu, a konstantní spotřeby během hraní = i hlučnosti bez kolísání fanů. Namátkou jsem schválně zkusil některý body té křivky nastavit ručně, a projet tím Apocalypse when a vše stabilní - naopak, vetšinou je tam ještě rezerva pár MHz.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Nejlepší grafické karty na Alza.cz: červen 2019
top-gpu-alza-2019-6.jpg
[/url]
Kdo kupuje na Alze, mohlo by se mu to hodit :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

Koukám, že se zase vrátila do akce ta Gainwardka RTX 2070 za 11999Kč :-D Tak kdo nechce po dnešku NAVI, tak si myslím že je to docela dobrý deal. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vzhledem k tomu že NV se má zlevňovat tak nevim nevim.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

Vzhledem k tomu, že ostatní RTX 2070 začínají spíš někde kolem 13500... tak to by je nvidia musel zlevnit fakt hodně super aby průměrná cena RTX 2070 byla alespoň těch 12K :) Vem si jaké dolarové ceně odpovídá teď ta akční Gainwardka (ehm. ano je to cca 399$ ;-) )...
Teoreticky nvidia zlevní o těch 100 doalrů = ty základní edice v neakční ceně budou právě za těch 399 a FE za 499... ale kdoví :) křištálovou kouli nemáme, a kvůli cenám navi snad ani moc zlevňovat nemusí.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

@Ache: Ta akce s tvou RTX 2070 se na Alzu vrátila, protože byla úspěšná a ty karty se vyprodaly docela rychle. Nicméně přes ten můj článek a link jsi ty s nákupem zůstal osamocený :(

Gainward má navíc nyní na Alze další akci s RTX 2060:
https://www.alza.cz/gainward-geforce-rt ... 624401.htm

Jenže ....
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

Za kolik sakra ty Gainward nakupují, že se jim to vyplatí :-D Ta 2060 je OC verze ( tedy ty Ačkový čipy + vyšší power limit) za cenu nižší než nejlevnější non-OC verze. :) A to už je zas zajímavější deal, než nějaká výrazně pomalejší 1660Ti. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Tak hrubý výpočet pro Alzu je prodejní cena minus 10%
No ale ta sleva není zadarmo :)
(budeš muset hodně ladit)
https://gpureport.cz/testy/gpu.aspx?idgpu=163
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

Jo koukám na to, že na 2060tce ten chladič není stejný jako na 2070 a žebrování je víc ojebaný :( Stejný chladič jako ta 2070tka má dražší 2060 Phoenix GS, a ten zase až tak blbý není a má velkou rezervu k lazení.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Tak zase po delším čase :)

Nejlepší grafické karty: březen 2020 >>
top-gpu-facebook.jpg
[/url]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Mr_Trollfan »

To nemyslis vazne s tym XFX RX 5700 XT THICC. Kazdy ho kritizuje a tu sa veselo odporuca ako najlepsia karta do 10k. Najhorsia graficka karta referencna RX 5700 XT. :lol: Tak aspon pobavilo.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

To jsem rád, že tě to pobavilo. A ty jsi tu XFXku měl, že ti je vše jasné?
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“