Nejlepší grafické karty

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od python.p »

To je ta s tím plastovým backplate?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Ano, ale to je myslím naprosto fuk :)
Oproti Phantomu tam chybí USB-C, Dual BIOS a nejde ovládat LED. Tedy pokud neukradli nějakou tu heatpipe, ale vypadá to že ne. Chladič je tedy nesrovnatelně lepší, nežli u těch levných edicí Ghost. Za tu cenu je to ale myslím bomba karta.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od python.p »

Nooo, nemyslím si, že kus plastu v zadu na na kartě je fuk. On se tam pod tím plastem moc nebude hejbat vzduch. To si to mohli odpustit a žádný tam nedávat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od AllowedCry »

Ty plastové backplate nikdy nepochopím, tuším s tím první přišlo msi s (v)kentusem ušetří 2Kč, karta na první pohled vypadá líp, ale odvod tepla nula nula nic, určitě lepší nechat bez něj.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Shaquille »

Vypada, ze neukradli headpipe? Prijde mi, ze ukradli, hlavne pod druhym vetrakem...
RTX 2070/2080 SUPER™ Phoenix
http://www.gainward.com/main/product/vg ... 0e8623.png
RTX 2070 SUPER™ Phoenix V1
http://www.gainward.com/main/product/vg ... 5b72e3.png
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:Ano, ale to je myslím naprosto fuk :)
To teda není, je to akorát zbytečná tepelná izolace. Než plastový backplate, tak radši žádný.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Pokud by tam byl metal, stejně by se tam to teplo hromadilo, respektive většina by odcházela nahoru, stejně jak u toho plastu. Výjimkou je, když ten metal propojí "žvýkačkou" na PCB u čipu, VRAM a VRM, kde se pak teplo odvádí do toho backplate. Jenže to dělá málokdo, naposledy jsem to viděl u EVGA. Kdyby tam ten plastový kryt nebyl vůbec, nikdo by se nezlobil (ale to platí i pro metaly). Takhle je tam jen kvůli ochraně PCB.

Podle téhle fotky tam ty heatpipe jsou všechny:
https://www.gainward.com/main/product/v ... 9e2006.png
Teď jde jen o to, jestli si ty fotky nevypůjčili z jiného typu karty :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:Pokud by tam byl metal, stejně by se tam to teplo hromadilo, respektive většina by odcházela nahoru, stejně jak u toho plastu. Výjimkou je, když ten metal propojí "žvýkačkou" na PCB u čipu, VRAM a VRM, kde se pak teplo odvádí do toho backplate. Jenže to dělá málokdo, naposledy jsem to viděl u EVGA.
Tak kov přeci jen trochu lépe vyzařuje a přijímá teplo, než plast. I v případě kovu se ale jedná o zbytečnost, když to není propojeno "žvýkačkou". spíš tím výrobci krásně zamaskují teploty na termokameře (to je hlavní účel, ne žádná ochrana :-) )
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od python.p »

To můžu potvrdit, ale proto je rozumné to oddělat a pak měřit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Tak s tou FLIR kamerou to beru spíš jako nadsázku :) Větší redakce, kterým jsou ty karty k recenzím dávány, mohou vždy ten backplate sundat a naměřit. Ne jako u nás, kdy na jeden sample je 10 redakcí, takže na nějaký "tear down" můžeš rovnou zapomenout :)
Takovéhle backplate jsou tam spíš jen kvůli frajeřině (vždy se tam dá hodit nějaké to logo nebo LED) a kvůli ochraně PCB. U dlouhých karet pak kovový backplate ještě zpevňuje konstrukci. Ideální backplate by pak byl takový, který by byl kovový, aktivně se podílel na chlazení a by perforovaný. Jenže to není případ této karty, takže jestli je výsledku kovový nebo plastový je prostě fuk :)

PS: Pokouším se tuhle kartu stáhnout z Alzy na recenzi, tak uvidíme.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:Tak s tou FLIR kamerou to beru spíš jako nadsázku :) Větší redakce, kterým jsou ty karty k recenzím dávány, mohou vždy ten backplate sundat a naměřit.
Možná mohou, ale nedělají to, ukaž mi recenze, kde to fakt sundavají... tady máš třeba slavný Guru3D (ti dělají FLIR testy u všech recenzí a ani u jedné sem neviděl sundaný backplate).
Dokonce i stejnou RTX2070 kartu (stejný plastový shit z druhé strany) ale od PALIT. Je to to samý, jen jiný logo:

https://www.guru3d.com/articles_pages/p ... iew,8.html

- naprosto nádherně je vidět, jak plast je chladný a jen škvírou na okraji je vidět, že inferno pod tím dosahuje úplně jiných teplot :lol:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Takže karta dnes přišla k recenzi:

1. Heatpipe jsou všechny
2. Otáčky cca 1500 rpm
3. Teploty 68°C
4. Hlučnost budu vědět zítra, ale počítejte kolem 36 dBA
5. Power limit 235W (nejde zvýšit)
6. Teploty "backplate" 56°C (tedy nic chladného)

Za tu cenu na Alze tedy dle mého výborný deal :)

Gainward RTX 2070 SUPER Phoenix V1 8G >>
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:5. Power limit 235W (nejde zvýšit)
Za tu cenu dobrý, ale u řady RTX je až moc nápadný na parametru max. TDP, jak jsou levnější nereferenční verze ojebaný proti referenční FE (která umožnuje PE až 260W pro OC). Je sice pravda, že hnát kartu na max. TDP kvůli pár binům frekvence nemá velký význam, ale na 100% efektivita určitě nebude tím hlavním důvodem, proč většina nereferencí (tím nemyslím modely jako STRIX, Gaming x, AMP!...) má max.povolený TDP pod úrovní reference.

Ale jestli je ten chladič v pohodě, tak proč za ty prachy ne. :-) Nakonec i moje (rok a něco) stará 2070 od Gainwarda má nižší TDP než FE a nijak si neztěžuji, protože poměr cena/ výkon proti referenci byla úplně někde jinde (12k vs. 16,5k).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Tak Gainward RTX 2070 SUPER Phoenix V1 je zalistován. Do publikování recenze je tam myslím dostatek informací :)

https://www.gpureport.cz/testy/gpu.aspx?idgpu=224

Ale můžu prozradit, že OC je více než slušné, a to i navzdory uváděnému limitu spotřeby 235W. Ta karta sahá spíše na 250W.

Jen připomínám, že na Alze je stále v akci za 12999,-
https://www.alza.cz/gainward-geforce-rt ... r_id=17676
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Ache »

Tak koukam na to co tam zatím je, a celkem logicky OC musí být slušné když v defaultu jede "jen" na 1875 MHz. Pokud to není kvůli PL (podle reálný i ukazatele tam rezeva je), ale kvůli max. dosaženého binu frekvence, tak pak tam nějaká ta rezerva (podle kusovosti) na cca a 2GHz je. Spíš dobře vypadají ty provozní vlastnosti (hlučnost i teplota). Kupovat dneska RTX kartu, tak tahle by za to stála.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Tady je recenze toho Gainwarda pro "mimozemšťana" :)

https://www.alza.cz/gainward-geforce-rt ... ze-a-testy
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Pinďoureček
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. říj 2004
Bydliště: HK

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od Pinďoureček »

Mám ji od minulého pátku, za mě velká spokojenost...

V idle 31-40C (FAN off)
V zátěži: max. 74C / po OC s undervolt na 950mV max. 71C
FANy v zátěži 1400-1600ot. mnohem kultivovanější, než předchozí Vega 56.
Core 1950-1930/950mV
Více se s OC budu babrat dnes, ještě jsem nezkusil paměti.

Kdyby na backplate nebyla plomba, tak ho sundám.

Kupoval jsem za 12,9K. Nyní je za 13,9K s Death Stranding, což má být bonus od Nvidie, ale zelený skřet si stejně navýšil cenu. :-D
7800X3D CO-30/PBO2 | Noctua NH-D15 ChBl | ASUS ROG B650E-F 1807 | 64GB Kingston Beast 6000 @CL30 | 2TB Samsung 990 Pro | MSI Suprim RTX 4080 0.925/2670 | Seasonic Vertex 850 | Fractal Torrent white | Legion 5 Pro i5-12500H, 16GB, RTX 3060 0.825/1800 | Logitech MX Keys | Logitech G305 | Synology DS220+ 2x4TB Evo 870 | PS5 Digital | LG OLED65C9 | OLED48CX
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
honzinc
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2020

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od honzinc »

ahoj, ma aktualne smysl kupovat novou GPU (RTX 2070s) nebo s nastavajicim prichodem novych modelu pockat?
Dik
CPU:i9 9900K MB:Asus ROG Z390f GPU:RTX 3080 Asus TUF OC RAM:2x16GB 3200Mhz HDD:Evo 970 500GB + A2000 1TB PSU:Corsair RM750x Repro:Aune X1s + HD58x + iLoud Micro LCD:LG 38GN950
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Nejlepší grafické karty

Příspěvek od webwalker »

@honzinc: To záleží na tobě. Do 15 tisíc je teď nejlepší volba RTX 2070 SUPER. Až přijde příští měsíc Ampere, bude to nejdříve zřejmě jen vyšší high-end a na nějakou tu RTX 3070 si zřejmě budeš muset počkat asi déle.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“