HDMI over WiFi

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Crustik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2008

HDMI over WiFi

Příspěvek od Crustik »

Dobry den,

stehuji se do jineho bytu a bohuzel jiz nebudu moci pripojit muj PC a TV pres HDMI kabel. Chtel jsem se zeptat jake mam moznosti ?
Dival jsem se na reseni HDMI over WiFI. Napriklad nasel jsem produkt
https://www.lan-shop.cz/premiumcord-khe ... CAQAvD_BwE

nebo

https://www.alfa-omega.cz/mirascreen-be ... u0QAvD_BwE

Muzete mi prosim poradit jak dostat obraz z PC do televize jinak nez po kabelu ? Jinak nejsem schopen do TV zapojit klasickej LAN kabel protoze se mi nevleze pod drzak RJ-45 konektor.

Budu rad za jakokoliv radu.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: HDMI over WiFi

Příspěvek od zsdx »

Je to jednoduche, vymen drzak a zapoj kabel jako dosud.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: HDMI over WiFi

Příspěvek od Shaquille »

Jestli ti jde o prenos videa z PC, tak porid Chromecast. Ultra verze podporuje mimo WiFi i LAN.
HDMI over WiFi bych resil jako posledni variantu a podival bych se po znackach jako Aten, Vivolink apod.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Crustik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2008

Re: HDMI over WiFi

Příspěvek od Crustik »

zsdx píše:Je to jednoduche, vymen drzak a zapoj kabel jako dosud.
To neni vubec relevatni odpoved ale i tak dekuji za snahu. Problem neni v drzaku ale v tom ze privodni HDMI kabel tam nedostanu. Duvod proc jsem psal okolo klasickeho UTP je ten, ze video muzete vest i pres LAN.
Shaquille píše:Jestli ti jde o prenos videa z PC, tak porid Chromecast. Ultra verze podporuje mimo WiFi i LAN.
HDMI over WiFi bych resil jako posledni variantu a podival bych se po znackach jako Aten, Vivolink apod.
Nejsem si jisty jestli uplne spravne chapu funkci Chromecastu. PC mam klasicky zapojenej v LANu a Chromecast musim dat do TV. Nasledne v PC bych mel videt Chromecast protoze to bude zarizeni rozpoznane na siti ?
Edit: takze jsem mrknul na nejake videa a jestli to chapu spravne tak jedine co budu muset udelat ze dam na PC cast, napriklad desktopu a mam vyreseno.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: HDMI over WiFi

Příspěvek od zsdx »

To neni vubec relevatni odpoved ale i tak dekuji za snahu.
Neni zac. Ale kdyz chces zkusit neco noveho, proc ne.
ttx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2008

Re: HDMI over WiFi

Příspěvek od ttx »

Aká je dátová rýchlosť na tom HDMI?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: HDMI over WiFi

Příspěvek od Shaquille »

Crustik píše:Nejsem si jisty jestli uplne spravne chapu funkci Chromecastu. PC mam klasicky zapojenej v LANu a Chromecast musim dat do TV. Nasledne v PC bych mel videt Chromecast protoze to bude zarizeni rozpoznane na siti ?
Edit: takze jsem mrknul na nejake videa a jestli to chapu spravne tak jedine co budu muset udelat ze dam na PC cast, napriklad desktopu a mam vyreseno.
Plochu jsem nikdy nezkousel, pouzivam na chate na prenos filmu a youtube/horizon/o2
Jak pises, das odelat do zarizeni (chromecast) a zvolenou apku (pouzivam VLC, nebo Chorme) vidis v TV i se zvukem. Na PC si muzes delat co chces jineho, video bezi, ikdyz otevres jinou zalozku v Chromu, nebo hodis VLC na listu.
Stejne tak funguje z mobilu/tabletu, tam jde sdilet i plocha a treba hry ti bezi na TV.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: HDMI over WiFi

Příspěvek od Weslo »

HDMI umí 50m, neumím si představit byt kde to nestačí. Chromecast 2 mám, je to znouzectnost. Kup si kabel a neřeš..
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“