AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ToxicTears »

S tí mzdroje, já jsem měl Enermax Platimax 1500W a v pohodě. Ze začátku nějaký ten black screen byl, pak se to ovladači zvedlo, pak jsem zkusil vyměnit i kabely a dal to do jiných slotů ty express kabely a byl klid najednou. Ale byl 10 let starý a hledal jsem něco nového. Vzal jsem Seasonic GX750 a právě že FOcus jsem nechtěl, protože má starou normu, nemá ani Sata 3.3 normu pro 10TB disky a větší atd. Tak jsem vzal právě úplně nový model GX, který tohle vše splňuje a žádný black screeny nemám, ani mi hry nepadají nic. Ale zase ano, pokud teda je zde problém, tak nebudou dělat všechyn Focus Gold, protože kolega v anglii má Nitro+ a Focus Gold 650W a jede úplně na klid 5 měsíců.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Trek píše:Jojo, právě podle informaci co jsem dohledal jsou ty zdroje velkej problém, říkal to i jonnyguru v jednom videu. Právě proto jsem kartu nereklamoval a dal novej zdroj a šlape to.
Jinak nechápu, máš záložní zdroj luxusní platinum a provozuješ sestavu na nějaký sračce.
Jeden prime platinum 1200W som mal v main rigu, druhy zalozny prime platinum 1200W som mal v posteli. Identicky kus/model. Stale to s tym zaloznym nepadlo a verim ze to uz ani nepadne. Hlavne ze na to blazni davaju 12 rokov zaruku. :lol:
Naposledy upravil(a) Mr_Trollfan dne pon 11. kvě 2020, 19:34, celkem upraveno 2 x.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

ja mam teda ten seasonic sII 620 od r 2014 a v pohodě, ale dostává už zabrat
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Doteraz som bez restartu od vymeny zdroja, takze bohu vdaka problem solved.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Trek »

supr, mohli jste dát to info do toho vlákna o zdrojích

jinak prostě lidi nechtěj věřit a pořád že ovladače apod., ale ovladače jsou perfekt, jsou to sračkový zdroje, 10 let starý základní desky a archaickej hw kterej to způsobuje, pak ještě pár novejch věci, ale to je spíše o aktualizaci biosu mobo než ovladačích
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud na těch samejch zdrojích/sestavách obecně VŠECHNY OSTATNÍ GPU jedou v pohodě, tak jsou sračkoidní ty karty.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Trek »

Jo to už jsme řešili, prostě ty 5700XT jsou mega vočesaný kvůli "optimalizaci ceny". Jak jinak by mohla stát 5700XT desítku a 2070 super 16000. AMD nemá levnější součástky, je to prostě vočesaný do mrtě, není to jak u CPU kde Intel má marže stovky procent.
Proto maj ty karty problém s kompatibilitou - zdroje, desky, atp. Není to ale driverama
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

ja by som to radšej len nechal na tých ovládačoch kedže to sa dá napraviť
lebo keby som si prečítal to čo si ty napísal teraz a vyvodil z toho záver tak jednoznačne sa treba navi vyhnúť :|
najhoršie je že by aj mohol mať pravdu čo ale z Navi robí proste krám
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Trošku sis ty ceny přitáhl, pulska stojí 12,5 a to pod ní moc použitelný neni. A hlavně, tobě se zdá 251mm² 256-bit 8GB GPU za takovou cenu levný? Eh? Kolik stál ve svá době obdobnej Polaris? A ne cena GPU se u 7nm TSMC fakt nezvedla tak aby ztrojnásobila cenu mainstream karty. Tohle je GTX680-level overpriced shit (ta ale aspoň spolehlivě fungovala). Je NV přeceněná ještě více? Ano, ale ten rozdíl neni dost velkej na to aby obhájil to co se děje. Už jsme tu měli mnohem více ořezaný karty a tohle se nedělo. Problém je že je to kombinovaný s boostem a asi se nedělá dobře binning, prostě je to vytažený tak na doraz by default že to může destabilizovat i lehké zvlnění na 12v je to prostě špatný. Dříve pokud jsi měl osekano ukartu tak co, dala v průměru o 2-5% horší OC? Big deal. Jenže 5% na 2Ghz je 100Mhz a ty karty nemaj takovou rezervu, je to vyhnaný moc na strop a AMD si za to může celkem sama že to nechala dojít až sem. To dej do kombinace s mizernym potenciálem do budoucna, žádnym RT a někdo to tady bude furt podsouvat jako výhodnou kartu. Ne. Je to kentus.

Upřímně řečeno něco obdobnýho jsem čekal že se začne dít u CPU protože tam to taky maj vyhnaný na 0 rezervu, ale asi maj lepší binning a QA a zatim jim to díky bohu ani trochu nedegraduje. Protože tam stačí 50mhz a už jsou v ****.

Ovladačema by se tohle vše samo sebou dalo řešit, asi jako řešil boost u CPU. Ale museli by prostě o trošku ubrat. Přežili by to fans kor teď po kauze s chipsetama? Uff, ne radši mlčet a doufat že se to u RDNA2 nestane. Každopádně AMD zde rozhodně neni z obliga, protože v minulosti tu byly situace kdy třeba kvůli 4850 s GDDR5 rozvázali s Gainwardem spolupráci a dnes tu maj unstable karty a je to v poho, tohle se jim vrátí jak bumerang, je to obrovská rána pro kredibilitu. Já bych si RDNA1 kartu nekoupil přijde mi to jako zbytečnej nicnepřinášející produkt, ale kdyby ano a stalo se mi tohle bude má příští karta AMD? Těžko. Nejvíce tohle vybublalo po launchi 5600XT a hádejme která karta naopak dostala biosy ci jí vyhnali nad její stanovený frekvence eghm...
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HEAD »

5700xt je vyhnana az neuveritelne za idealni efektivitou.Viz https://www.guru3d.com/articles_pages/a ... iew,8.html
Vykon je pritom +1-2fps proti referenci, ale zere o 80w vic.A i ta reference je blbe nastavena a da se dostat pomoci UV na 150w bez ztraty vykonu.Tzn proti nereferencim o 130w min bez ztraty vykonu.To jsem jeste u zadny grafiky nezazil :mrgreen: U 1080TI tam se dal UV o 100w, ale vykon spadnul o 10%.
Btw u me zatim bez problemu co jsem udelal par zmen a otestoval stabilitu v timespy extreme 120loopu.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Musim povedat ze ten BUG z AC black flag a nizkou GPU utilizaciou pri FXAA/SMAA/NO AA je fixed, neviem od kedy. Skusam to teraz znovu az s aktualnymi ovladacmi.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

ASUS Radeon RX5700XT-8G - 8 999,00 Kč

https://www.mamevsechno.cz/ASUS-Radeon- ... YQQAvD_BwE
Skeleth
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2019

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Skeleth »

Nemáte taky někdo problém se stutteringem ve hrách při nastavení manuální křivky větráků v ovladačích? Doteď jsem jel na auto kvůli zero RPM, ale už me štvala neustálá vychřice při vyskočení z idle, tak jsem manuálně nastavil křivku do 50°C 10% otáček, do 60°C 20%, od°C 70 35%+ a okamzitě jsem si všiml jak se hra mírně zasekává. Nejlépe pozorovatelné je to v Euro Truck Simulator při zapnutém vsyncu 60Hz. Zkoušel jsem i novější drivery a žádná změna. Karta Nitro+ 5700XT. :(
LG 27GL850 | MSI B450 Tomahawk MAX | Ryzen 5 3600 | Nitro+ RX 5700XT | Crucial Ballistix Sport LT Grey(2x8GB) DDR4 3200 | Seasonic Focus Plus Gold 750W | Intel SSD 660p | M.2 - 2TB | Asus Xonar DX | AKG K702 | Fractal Design Define R6
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od AllowedCry »

HEAD o tom už psal, stále neopraveno očividně.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

A pak se tu někdo diví, že při tak katastrofálním stavu ovladače, kdy i blbá regulace fanu způsobuje stuttering, dá někdo přednost dražší nvidii. NAVI 1 se fakt povedla na jedničku. Důvod, proč by měla manuální regulace fanu jakýmkoliv způsobem ovlivnit plynulost hry (kromě mírně odlišené teploty - tj. mírně odlišného boostu) nedává vůbec smysl. Navíc už se o tom tady dříve diskutovalo a ono to stále fixnutý není. Nepochopitelný. Ti maj v driver teamu snad nějakého nasazeného sabotéra od konkurence.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HEAD »

Skeleth píše:Nemáte taky někdo problém se stutteringem ve hrách při nastavení manuální křivky větráků v ovladačích? Doteď jsem jel na auto kvůli zero RPM, ale už me štvala neustálá vychřice při vyskočení z idle, tak jsem manuálně nastavil křivku do 50°C 10% otáček, do 60°C 20%, od°C 70 35%+ a okamzitě jsem si všiml jak se hra mírně zasekává. Nejlépe pozorovatelné je to v Euro Truck Simulator při zapnutém vsyncu 60Hz. Zkoušel jsem i novější drivery a žádná změna. Karta Nitro+ 5700XT. :(
Krivku nech na auto a nastav jen max fan speed.Pak to nebude blbnout ve hrach.Ja pouzivam max 35%
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Na křivku raději vůbec nesahat. Ten kdo u AMD vymyslel regulaci ventilátorů, by měl už dávno sedět v blázinci, a to hned vedle toho, kdo vymyslel jejich referenční systém chlazení :)

Řešit buďto max fan speed v RSAE (Head), nebo si to vyladit pomocí MorePowerTool:
morepowertool-fan.png
Snížit hodnotu Fan Acousticc Limit RPM (plánované otáčky).
Snížit hodnotu Fan Throtteling RPM (prvotní náběh otáček), která by ale neměla být nižší, nežli Fan Acousticc Limit RPM.

S hodnotami experimentovat a sledovat teploty GPU i VRAM.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

A to blbne jen při vlastním nastavení křivky přes ovladače anebo i beř Afterburner?
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Skeleth
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2019

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Skeleth »

No kvůli tomu prvotnímu náběhu otáček jsem chtěl manuální křivku. Vždyť to nedává smysl, aby byly větráky v klidu a najednou se roztočili na 1-2k otáček. To si raději nastavím manuální kde budu mít mimo zátěž fany na 10% a od 50°C to nechám postupně růst.
LG 27GL850 | MSI B450 Tomahawk MAX | Ryzen 5 3600 | Nitro+ RX 5700XT | Crucial Ballistix Sport LT Grey(2x8GB) DDR4 3200 | Seasonic Focus Plus Gold 750W | Intel SSD 660p | M.2 - 2TB | Asus Xonar DX | AKG K702 | Fractal Design Define R6
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od coyd »

Nastav to jak psal Head, taky to mám fixlé na 33% a v pohodě, žádné zběsilé náběhy
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“