AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HafanPetr »

Jo mam nestabilne pretoceny komp, ze rok mi jel s 1080TI bez jedineho padu/zamrznuti/black screenu/restartu/erroru
U přetočenýho kompu nemáš nikdy jistotu :wink: může klidně fungovat rok... pak na tom spustíš novou hru a najednou pády, problémy, nestabilita... říkáš si "to bude nejspíš ovladačema" (o tom že každá karta jinak vytěžuje systém, CPU ani nemluvě).
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

já zkoušel i novej kabel a víceméně už všechno ale 144hz jsem nerozjel, Radeon půjde z vokna
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
damianos88
Nováček
Nováček
Registrován: 14. srp 2019

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od damianos88 »

mám 2K monitor s 144Hz ( free sync range od 30 fps až do těch 144Hz ) a free sync funkční,ta karta těch 30 fps udrží naklid takže žádnej zásek ani shutter a podobný nešvary nehrozí
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ToxicTears »

Chief4 píše:já zkoušel i novej kabel a víceméně už všechno ale 144hz jsem nerozjel, Radeon půjde z vokna

TO máš ten monitor v popisu? Není to náhodu tím, že je to Gsynch monitor, který tuhle frekvenci má přes právě tenhle modul, který samozřejmě na Radeonu nejde? Stejně tady mám vedle sebe FC monitor 75Hz a na nVidii samozřejmě 75Hz jsem dát nemohl, protože to se odemyká až s DP portem a zapnutým FC.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano je to tim a neni to zdaleka problém jen tohodle monitoru. Monitory s HW Gsync modulem nejsou freesync komaptibilní a bez Gsync na straně GPU nedokážou jednak dělat variabilní framerate a často ani dosahnout svého maximálního refreshe. Párovat k takovému monitoru Radeon byla hloupost, ona 5700 je s oheldem na drivery a problémovost hloupost obecně, ale k tomuhle HW fakt ne.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne sob 9. kvě 2020, 17:57, celkem upraveno 1 x.
THANATOS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. zář 2009
Bydliště: Nové Zámky

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od THANATOS »

Chief4 píše:já zkoušel i novej kabel a víceméně už všechno ale 144hz jsem nerozjel, Radeon půjde z vokna
To nie je chyba Radeonu, ze ty vlastníš Gsync monitor. Bola to tvoja chyba, že si k tomu monitoru kúpil Radeon alebo opačne, neviem, čo si kupoval skôr. Ak môžeš jedno alebo druhé vrátiť, tak to vráť.
Lenovo Legion Y540-15IRH CPU: Intel Core i5 9300H GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB RAM: 24GB 2666Mhz Micron SSD: 512GB WDC SN720 + 1TB Crucial MX500
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

-ano je to gsync monitor, funkci jsem pouzil kdysi davno a od te doby jedu jen na 144hz bez gsync, takze tu funkci jako takovou neresim

myslim ze by mohl na gsync monitoru fungovat 144hz,
je to holt chyba ovladacu radeonu a HW ze se neumi domluvit s monitorem ktery splnuje DP 1.2 pozadavky. mimoto si na podobne veci stezuje i spoustu majitelu "freesync" monitoru

takže kdokoliv mění značku GPU tak musí měnit i monitory už jo? :D ano uznávám byla chyba si koupit radeon (na zkoušku)
Naposledy upravil(a) Chief4 dne sob 9. kvě 2020, 19:15, celkem upraveno 1 x.
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Krteq »

Chief4 píše:... je to chyba ovladacu radeonu a HW ze se neumi domluvit s monitorem ktery splnuje DP 1.2 pozadavky...
Omyl, právě G-Sync modul jde mimo specifikace DP
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

Krteq: ok díky za info, zajímavá informace

jinak karta jako taková funguje v pohodě, teploty v normě , takty drží kolem 2050, hrál jsem asi jen dvě hodky warzone včera, design super, zpracovani a kvalita oproti palit a gainward u nv trochu horší
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Protože ho mas s tim modulem, co si s AMD nepokeca. Zbytek monitoru, co podporuje "jen" VRR, tak tam je jedno, jaky je výrobce grafiky.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Krteq »

Btw, co je to přesně za monitor?
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

Acer XB270HU viz podpis
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Krteq »

Koukám že na Intel GPUs to taky moc nejede, dokonce jede jen na 60Hz
- Tom's HW forums - Intel HD 530 Graphics + Acer XB270HU GSync Display Issues

Taky to vypadá to, že modul je dost citlivý na DP kabely
- LinusTechTips - Acer XB270HU, 144Hz not showing up

Zkusil bych teda použít nějaký kvalitnější DP kabel nebo můžeš ještě zkusit změnit hodnoty "Overrides" co tu psal kdysi spajdr
Obrázek

Settings - Display - Overrides - Acceptovat EULA a souhlas - zkusit polaborovat s hodnostama.

Ještě jedna věc, co ti ukazuje Radeon Settings v "Display Specs"?
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

kabely jsem zkoušel dva , nějaký bizzlink co jsem měl k monitoru a používal ho na 144 asi 4 roky, a ted jsem koupil roline DP 1.4

oba ukazují v display specs 5.4 Gbps x4 tedy by to melo stačit na 1440p 144hz

voltage swing 2 jsem zkoušel, preemphasis taky, nepomohlo

taky jsem zkoušel vytahnout z CRU hodnoty custom rozliseni na 144hz vytvorit ho jako custom v radeon panelu, ale ty to nevzalo, píše rovnou že monitor to nepodporuje, nevim jak moc jsou dulezity ty hodnoty jako pixel clock a G refresh rate, je mozny ze je to tim

jak jsem tady daval driv ten link tak tady jsou typci co to nejak rozchodili

https://community.acer.com/en/discussio ... ent_360895

ja mam 120hz a v nejakejch starsich verzich win to bylo dokonce jeste min, treba i jen 60hz, zrejme probehl nejakej update tech generic driveru
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

pro jistotu napíšu nový příspěvek: 144hz rozchozeno! použil jsem CRU a přesné hodnoty týpka z acer fora viz vyse, to samo osobe nestacilo protoze to zacalo chodit az kdyz jsem nastavil voltage swing a preEmphasis na 2.. pak take mam ted generic display driver misto toho acerovskyho, a novej kabel no

v podstate to bylo o nekonecnym hledani kombinace co funguje, protoze vsechno jsem zkousel ale ne v tehle kombinaci kdy to konecne funguje, diky Krtkovi ze mi dodal dalsi motivaci :D

a, ted zase koukam ze to ma neprijemnej side efekt, memory clock furt na 1750.. po sundani na 120 je memory clock 200

dalsi zajimavej poznatek, na 144 nejde v menu adapteru prepnout (cerna obrazovka no signal), pokud je na obrazovce aktivni 3d overlay - tedy treba prave radeon control center, pokud ho minimalizuju tak to jde, a pak 3d spustim v pohode :D , navic to zacina vypadat ze override controls vliv nemaji, nekdy to jde i bez nich, nekdy ne
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Cokolvek som urobil tak to vydrzalo od par minut, do par hodin. Otazka znie, tak kto si mysli ze tie restarty mohol sposobovat s RX 5700 najnovsi bios od mobo? :lol: Updatoval som rano pred 10 hod na verziu pre istotu este bez podpory ryzenu 3 gen a doteraz to nerestartovalo pc, hral som Division 2, uz ma nebavi ani hrat. :x Smutne ze clovek strati tolko casu a nema ako zistit kde je realne chyba, musi jedine skusat zaradom vsetko co to moze robit.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HEAD »

Ja jsem kartu testoval v timespy extreme stress testu 120loopu coz je asi 2 hodiny ve 4k.
Ram 3800mhz a GPU default-proslo
Ram 3800mhz a GPU default+14660pamet-proslo
Ram 3333mhz(xmp) a GPU UV 1921@1,030v-neproslo(nevim presne co se stalo, ale podle grafu to bezelo skoro 2hodiny bez problemu.Vysledek byl ale neproslo)

Takze pameti na GPU by meli byt stabilni na 1830mhz a ted jen zvysovat napeti pri UV.Ram necham pro jistotu jen na 3600mhz pac to stejne nad 3600mhz neskaluje a na 3600mhz je to stabilni podle memtestu.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Trek »

Hele grafika 1921@1,030v, to by musel bejt nějakej lepší kousek podle mne, taky mi to takhle spadlo po době. Teď právě jedu default ještě nějakou dobu abych prověřil, že všechno šlape a pak budu undervoltovat.
Dej tak 1050mV na těch 1921. Jo a ještě máš ten blbej zdroj no. Při tom UV ti to určitě šlape víc než na defaultu.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Truk este ti mozno aj s Krtkom podakujem. Vcera mi to znovu podvecer okolo 16. hod zacalo padat. Uz mi neostavalo co skusit ohladom tych padov s tou kartou a tak vzhladom na link ktory si tu od SS postoval mi to vrtalo v hlave ci to nemoze byt zdrojom tie restarty, kedze je tiez vyrobeny niekedy zaciatkom 2018. Neveril som ze v tom moze byt problem a tak rano s nechutou som vybral z postele odlozeny zalozny seasonic prime platinum 1200W a sam sebe si vravel ze som idiot ze to vobec robim, ze je to skoda roboty a vymenil ho kus za kus, precvakal len modularne kable, od vtedy zatial ani jeden restart alebo naznak nestability, uz som dal aj z5 najnovsi bios MOBO aj oc. Neverim ze je mozne aby som mal 2ks zo zakupenych 3ks SS prime platinum 1200W chybnych aj ked zatial tomu vsetko nasvedcuje. Prvy sa znovu nezapol po dni prevadzky, druhy prezil rok a pol prevadzky a zrovna teraz zacal blbnut? Klop klop, len nech to tak vydrzi.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: AMD Radeon RX 5700 (XT) - Info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Trek »

Jojo, právě podle informaci co jsem dohledal jsou ty zdroje velkej problém, říkal to i jonnyguru v jednom videu. Právě proto jsem kartu nereklamoval a dal novej zdroj a šlape to.
Jinak nechápu, máš záložní zdroj luxusní platinum a provozuješ sestavu na nějaký sračce.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“