Intel Core i5 100% využití

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

BigBadaBoom
Nováček
Nováček
Registrován: 12. kvě 2019

Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od BigBadaBoom »

Dobrý podvečer všem. Mám dotaz ohledně využití procesoru. Když hraji Call Of Duty Advanced Warfare tak mám 100% využití na jednom jádře,nebo na všech. Žádné záseky jsem nezaznamenal,hra jede na stabilních 60FPS a teploty-Cpu 0-35 stupňů Celsia,CPU 1-38 stupňů Celsia,CPU 2-36 stupňů Celsia. Je v pořádku 100% využití procesoru?
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od Barnews »

Pokud vše běží v pořádku (PC & hry), tak by to neměl být problém. To že běží CPU na 100% neznamená, že musí být něco špatně.

Pár věcí mě ale nesedí.
- Bylo by dobré napsat přesněji model CPU když už. Intel Core i5 může být totiž stará čtyřjádrová plečka nebo nové šestijádro (A nebo nějaká notebookové 2 jádro? :-D)
- Dále píšete "Když hraji Call Of Duty Advanced Warfare tak mám 100% využití na jednom jádře,nebo na všech" To moc nechápu. To jako že je vytížené jen jedno jádro na 100% nebo úplně všechny? :-D
- K teplotám. Hádám že to jsou teploty jednotlivých jader v klidu bez zátěže ... ?

Podle mě pokud vše běží OK, tak to je OK.
Ale bylo by lepší příště přidat více a lepší informace. Z tohoto mála je těžké něco odhadovat.
- Model CPU, monitorovací software ze kterého jsou naměřené hodnoty, atd...
BigBadaBoom
Nováček
Nováček
Registrován: 12. kvě 2019

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od BigBadaBoom »

Model CPU mám Intel core i5-3570k,je to čtyřjádrový procesor. Na monitorování teploty CPU používám Rivatuner. Při hraní se teplota procesoru pohybuje kolem 45 až 50 stupňů. Chladič procesoru mám Noctuu-NHD 15. Procesor není taktovaný. Může to být možná příčina?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Příčina čeho? Vše je správně. Pokud CPu neni vytíženej na 100% znamená to že jej software nedovede naplno využít. V moderních hrých bude ihmo stará I5 sedět na 100% a bude to také celé dost brzdit.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od Elkim »

V takovým ACOd sedí i5 na 100 % i u 9. gen :)
BigBadaBoom
Nováček
Nováček
Registrován: 12. kvě 2019

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od BigBadaBoom »

A pokud zvýším takty na procesoru,pomohlo by to nějak snížit využití procesoru?
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od Elkim »

Musíš to zkusit :)
BigBadaBoom
Nováček
Nováček
Registrován: 12. kvě 2019

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od BigBadaBoom »

Ale nevím o kolik si to můžu dovolit zvednout. Aby mi pak nepadal Windows.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Přestaň se ptát a něco si o tom přečti, evidentně jseš naprosto mimo a učit tě tady základy na foru nebudeme, ptej se až budeš mít ňákou znalost a ňákej konkrétní problém o kterym můžeme mluvit.
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od Barnews »

U i5 3750k uvidíš 100% vytížení čím dál častějc, jelikož čím dál víc věcí zaměstná všechny 4 jádra.

Otázka je zda tě to bude nějak omezovat. Psal si že si žádné problémy nezaznamenal. Pokud opravdu žádné problémy nejsou, tak je to super a 100% vytížení tě nemusí děsit.

Pokud ti ale nestačí výkon, tak záleží na tobě jestli to chceš řešit dokoupením něčeho výkonějšího na danou platformu z bazaru (i7 3xxx) a nebo přetaktováním toho co máš.

Chlazení pro přetaktování máš více než dostatečné, proto máš takové pěkné teploty v zátěži.
Ale i když to pořádně přetaktuješ, tak stejně ti to bude vytěžovat procesor na 100% jelikož frekvence ti další jádra nenahradí. Jen to pak budeš mít rychlejší.

Případně zainvestovat do úplněho nového PC a paltofrmy. Záleží jestli tě výkon procesoru brzdí.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych do toho neinvestoval ani korunu, cheap B450 board + Ryzen 3600 to jistí.
supfor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2009

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od supfor »

Zdravím,- mám CPU IvyBridge i5 3570K.Ve hrách jede většinou na 100%.Poslední dobou mi při cca 73st hra spadne.Chtěl bych tu teplotu někde nastavit výše (cca 80st).Můžete prosím poradit,kde se to v Biosu nastavuje?
Deska Asus P8Z77-V Deluxe,fan In-Out -CPU chladič Noctua.Děkuji.
W10pro64,case Midi ThermWingRS101,zdroj Seasonic S12/II 500W, mb Asus P8Z77-V Deluxe,cpu i5-3570K(3.4-4.2GHz),ram DDR3 DCH 4x4GB CorsairVeng.LP CML8GX3M2A1600MHzC9,gk GTX 1070 Gainward GS,disky SSD CrucCT250MX200(syst.),SSD CrucM4-CT256M4(hry),HDD Seag3250410AS 250GB(data) +2x extHDD(0.5+1TB),mon Eizo EV2436W, tisk Canon iP7250,kláv MicrDigMed.3000,myš Roccat KonePureOpt.,repro BoseCompTM2 III.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od Atapi »

Za to že ti spadne hra nemůže teplota CPU, to máš spíš nestabilní systém.
Obrázek
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od rbclass »

Niektore hry padaju aj na stabilnom systeme.

take nastavenie by som chcel,ze by mi hry padali len pri danej teplote :D By som si nastavil 1000 C :mrgreen:
supfor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2009

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od supfor »

rbclass píše:Niektore hry padaju aj na stabilnom systeme.

take nastavenie by som chcel,ze by mi hry padali len pri danej teplote :D By som si nastavil 1000 C :mrgreen:
i5 3570K snese max teplotu 105st. Kvůli bezpečnosti,trvanlivosti CPU je doporučená max teplotu cca 70st.Někteří uživatelé udávají,že i 80,85 st.není nějak kritických. Beru to tak,že je asi v biosu někde nastavení ochrany pro těch max cca 70st a proto po překročení ten běžící "žrací" program shodí.Proto jsem se tázal,zda nejde tu vypínací teplotu nastavit o něco výše (ale pořád v přijatelné úrovni). Takže ten příspěvek ohledně 1000st byl přinejmenším zbytečný.
W10pro64,case Midi ThermWingRS101,zdroj Seasonic S12/II 500W, mb Asus P8Z77-V Deluxe,cpu i5-3570K(3.4-4.2GHz),ram DDR3 DCH 4x4GB CorsairVeng.LP CML8GX3M2A1600MHzC9,gk GTX 1070 Gainward GS,disky SSD CrucCT250MX200(syst.),SSD CrucM4-CT256M4(hry),HDD Seag3250410AS 250GB(data) +2x extHDD(0.5+1TB),mon Eizo EV2436W, tisk Canon iP7250,kláv MicrDigMed.3000,myš Roccat KonePureOpt.,repro BoseCompTM2 III.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od fmx rider »

Docela zásadní otázka je, jestli máš ten procesor přetaktovaný...? Jestli ano, přidej mu napětí, protože to nemáš stabilní (teplota je v pohodě). Jestli přetaktovaný není, může se vymýšlet dál.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od zsdx »

supfor píše:je asi v biosu někde nastavení ochrany pro těch max cca 70st a proto po překročení ten běžící "žrací" program shodí.
Takhle to nefunguje. Bud je v BIOSu ochrana nastavena (a pak se vypne PC) nebo neni, ale pak si to resi OS snizenim vykonu (vkladanim prazdnych instrukci).
Jak jiz bylo zmineno, PC nemas stabilni z jineho duvodu, nez jsou teploty.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od rbclass »

supfor píše:
rbclass píše:Niektore hry padaju aj na stabilnom systeme.

take nastavenie by som chcel,ze by mi hry padali len pri danej teplote :D By som si nastavil 1000 C :mrgreen:
i5 3570K snese max teplotu 105st. Kvůli bezpečnosti,trvanlivosti CPU je doporučená max teplotu cca 70st.Někteří uživatelé udávají,že i 80,85 st.není nějak kritických. Beru to tak,že je asi v biosu někde nastavení ochrany pro těch max cca 70st a proto po překročení ten běžící "žrací" program shodí.Proto jsem se tázal,zda nejde tu vypínací teplotu nastavit o něco výše (ale pořád v přijatelné úrovni). Takže ten příspěvek ohledně 1000st byl přinejmenším zbytečný.
ty tomu trochu nerozumies..jedna vec je tj max, pre i5 3570K je 105C ako pises,to znamena,ze pri tej teplote zacne procesor znizovat vykon,aby klesla teplota

druha vec je stabilita proceosoru..tam ziadne nastavenia ako pises neexistuju..tam to moze byt stabilne pri 90C a moze byt nestabilne pri 50C..
stabilitu cpu vacsinou zvysis zvysenim Vcore,tj hlavneho napatia procesoru..tym sa ale aj zvysuje prevadzkova teplota cpu,cim zas stupa nestability..ktoru zas znizis dobrym chladicom...

skus v biose zvysit napatie cpu a testuj
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od Atapi »

Přesně tak, takhle to nefunguje, CPU při přehřátí buď začne snižovat výkon (jak tě nemusí zajímat), nebo se při extrému rovnou vypne celé PC, že to killuje programy je nesmysl na úrovni trola... Nastavit kdy se PC vypne atd. většinou v biosu samozřejmě jde, ale to co popisuješ tam není.
Pokud máš jen okolo 70 tak klidně přidej to napětí o 1-2 kroky a koukej co to udělá, pokud už to leze na 80, tak naopak spíš jen sundej frekvenci o 100 MHz. Plus tohle může samozřejmě dělat nestabilní ram nebo grafika, ne jenom CPU, případně špatný ovladače, nebo i hra samotná někdy prostě padá.
Obrázek
supfor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2009

Re: Intel Core i5 100% využití

Příspěvek od supfor »

System je stabilní ,PCU,GPU,RAM,Vcore ověřeno v zátěžových testech(OCCT,CoreTemp a j.).Napětí už zvyšovat nechci,v max je pod 1,300.Beru váš názor,že to není teplotou,problémem může být možná nějaká nainstalovaná aplikace,která dělá neplechu.V minulosti jsem měl utilit.Asus Tweak II ,pořád mi dole na ploše vyskakovaly varování o teplotě,napětí,přitom bylo vše OK. Po odinstalaci už pak byl klid.Budu hledat a zkoušet.
Díky všem za rady a vysvětlení.
W10pro64,case Midi ThermWingRS101,zdroj Seasonic S12/II 500W, mb Asus P8Z77-V Deluxe,cpu i5-3570K(3.4-4.2GHz),ram DDR3 DCH 4x4GB CorsairVeng.LP CML8GX3M2A1600MHzC9,gk GTX 1070 Gainward GS,disky SSD CrucCT250MX200(syst.),SSD CrucM4-CT256M4(hry),HDD Seag3250410AS 250GB(data) +2x extHDD(0.5+1TB),mon Eizo EV2436W, tisk Canon iP7250,kláv MicrDigMed.3000,myš Roccat KonePureOpt.,repro BoseCompTM2 III.
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“