GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

To musí nastavit tak, aby se to furt nehoupalo. Popravdě, s tím úplně pasivním režimem to nevidím úplně růžově, právě proto, že v idle nebo při videu se to "přehřeje", fany sepnou, a pak zase vypnou.
To radši to nechat mrcasit na minimu. Ty třívětrákový modely v tomhle maj výhodu. Může běžet jen jeden, a ten je kevšemu ještě velice tichej, narozdíl od dvou zbylejch.
Naposledy upravil(a) crashPC dne ned 8. zář 2019, 20:04, celkem upraveno 1 x.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:Tak vypnutí LED znovu vyzkoušeno na Gainward RTX 2060 Ghost:
Ono to funguje, ale mě také vadilo mít najednou instalovaný AB i Experttool (který kromě OC a vypnutí LED umí houno :lol: ) Takže AB + odpojený LED konektor (protože i ta malá karta svítila jak blbá - hlavně v noci). Na ty RGB blbince by měl být prostě na každé kartě přepínač (něco jako přepínač biosu) který by natvrdo ty LED odpojil i bez nějakého dalšího softu.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Migl »

Ache píše:2080 FE (nebo jákákoliv jiná 2080) po přetaktování od té přetaktované 2070S také odskočí výkonem dále. To je jako s tou 2060S a 2070 - také OC verze 2060S překonávají 2070, ačkoliv se jedná o očesanou kartu. Ale Ocnutá 2070 zase atakuje téměř výkon 2070S... a tak dále až do 2080 SUPER, která přece jen na 2080Ti (hlavně po OC) už moc šancí nemá (3072 SP vs 4300SP).
Jasně no to je nějak tak známo ale zaty peníze (v poměru s ostatníma kartama nVidie) je ten výkon "super" to nemůžeš popřít :)

crashPC: dík, podpořil si moje přiklánění k EVGA. Ale je fakt že v idle má asi o deset stupňů víc než ostatní karty, tím je dost možný že se opravdu budou fany občas vypínat/zapínat

webwalker: hydrodynamická ložiska používají všechny karty nebo se pletu? Si budu muset tedy zjistit..nějaký zdroj?
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Migl: určitě musí jít nastavit, aby jely neslyšně pořád. Upřednostnil bych takový mód před pasivním určitě.
No, dnes to máš jednoduchý - ta karta je "super" ve všech smyslech slova, a kdyby se něco nelíbilo, tak při nákupu přes e-shop vrátíš.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

HDB (hydrodynamická ložiska) u ventilátorů používá pokud vím jen EVGA a právě tam je zakopaný pes. Kvůli HDB nemůžeš dát fanům příliš nízké otáčky, protože pak ložiska nefungují (hřídel se nevystředí). Minimum je tuším někde kolem 1000 rpm. Takže pokud někdo zvažuje RTX2070S Gainward nebo EVGA, tak za mě jednoznačně Gainward.

@Ache: Strix takový vypínač má, ale zřejmě asi ten nejdražší na světě :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Ten vypínač na Asusce je tak napůl softwarovej (SPST momentary (ON) - OFF) takže se můžou naskytnout situace, při kterejch se to stejně rozsvítí zas. Lidi co nemaj rádi blikátka to maj fakt těžký.

Tož v zájmu tichosti karty je vlastně ta karta v idle opět hlučná tak jako nVidia stock. Pešek. Tichomil si fakt jen těžko vybere.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Migl »

Hele tak na konec jsem objednal MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio. Provozní vlastnosti ma opravdu skvělí a pro tichomila ideální, mela by bejt neslyšná i v zátěži. Vzal jsem s alzi a mela by být do 11.9. (očekavaj 100ks dnes jsem tam volal :) ) na czc maj datum až15.11.
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

No vidíš to. Občas je potřeba si udělat velkou radost. :-)
Tichá to ona je, recenze vypadají dobře. Tak snad dojdou brzo...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mstK »

Taky o ni uvazuju, ale zatim se nemuzu rozhodnout, jestli 2070S, nebo 5700XT Sapphire nitro. Vyplata se blizi a nazory ted menim kazdy den :D
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Hahaha to mi povídej. To jsou nervy, to jsou nervy! A potom ten šutrák ze srdce co spadne, až to vyřešíš.
Určitě je potřeba koukat na konkrétní produkty, nejen na značku, a taky na ostatní osobní preference. Mě ATI/AMD grafiky odjakživa zlobily, kravly a s*aly, a teď když jdu na PCT, tak jsem v threadu o 5700XT jako první četl info snad čtyřech lidí, kterým to hází BSOD (U mě čti "jako obvykle"). Hádej co jsem koupil, jako obvykle bez mrknutí oka...
Umím si představit, že to máš jinak, nebo i naprosto obráceně, rozhodně bych to nebral jako boj značek. No projdi si hry a aplikace, které chceš používat, vlastnosti, poměr cena výkon, a rozhodni racionálně. Myslím, že tady PCT dělá v testech dost slušnou práci. Jde z toho zjistit "co je dobře".
Ta Safírka vypadá velice dospěle. Dál nebudu pokračovat, nákupka i porovnávačky jsou asi do jiného tématu. Hlavně se pak i přesto někdy oběv u zelenejch na pokec. :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

No na primou pomoc s rozhodovanim zda AMD nebo nV je nakupka (zde je to OT), nebo proste project testy a precist si zkusenosti. Ja jeste stale nenasel cas tu kartu poradne testnout, ale mam v planu udelat nejaky testiky, ale budu to vesmes porovnavat s GTX 1070.
Obrázek
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Migl »

crashPC píše:No vidíš to. Občas je potřeba si udělat velkou radost. :-)
Tichá to ona je, recenze vypadají dobře. Tak snad dojdou brzo...
Jasně no chlapy si musej udělat občas radost i když jsem trochu šel přes finanční strop kterej jsem měl nastavenej :)
Dnes jsem ji vyzvedl a je to opravdu macek, i přesto že jsem o rozměrech a váze věděl tak mi stejně překvapila jak je těžka a monstrózní oproti mojí současný 1070 gaming G1. Se ani nedivím že k tomu dávaj tu podpůrnou "pacičku"
No ještě čekám na B450 Tomahawk MAX verzi a bude se stavět (kromě hdd a zdroje dělám upgrade všeho)
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mstK »

Tak jsem to taky rozsekl a objednal GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G. Proti radeonu hraje i to, ze mam 1GSync a 1 Freesync monitor, ktere Nvidia podporuje uz oba. Jeste jsem uvazoval o Gainwardu, nebo Gigabyte AORUS, ale ten uz je dost drahy a u Gainwardu se mi nelibila ta dira v backplatu a to podsviceni, ktere se resilo par stran zpet. Tesim se na vikend, az ji poradne proverim :)
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

No ja updatoval tenhle testik https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 7#p9577147 Gainward je i v zatezi tichou kartou, ale OC potencial to ma prachmizerny (coz jiste plati pro vetsinu 2070S). Ani nevim zda ma cenu se o OC pokouset, rozdil je dost maly. Taky to z Pascala zadny dechberouci upgrade neni. Neni to jako prechod z GTX 780 na GTX 1070. Kdo ma vysi tridy Pascalu, tak to asi upgradovat na tohle nema cenu (jedine ze nekdo touzi po RT, nebo si chce udelat radost), to spis az dalsi generace. Kazdopadne to cely vychazi z celkovyho mizernyho pomeru ceny/vykon dnesni generace grafik.

//
AC:O i7-6700K (4.5GHz)+GTX1070
https://abload.de/img/ac-o6700kgtx1070aujfg.jpg

AC:O i7-8700K (4.7GHz)+RTX2070s
https://abload.de/img/ac-o8700krtx2070sb8kxe.jpg
Ten stuttering je tedy brutus. Musim se podivat co to dela.
Obrázek
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Asi jsem nezaznamenal rozdíly, a taky porovnávám quiet BIOS stock a přetakt, ale RAMky z 14000 na 15600 v klidu, to je 11.5%, a GPU z 1770 na 1870 stable až 1900 použitelně, to je 6-7% taky. (jede to i na 2040-2055MHz v boostu). Neni to moc, ale se zapnutym RTX na 1440p a nebo na 4K to mě osobně přijde jako přesně ten rozhodovací bod mezi použitelností a nepoužitelností, a 2070S to překlápí (ještě s tím OC) na tu použitelnější stranu. No, dneska. Co bude zítra, to nevíme.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

crashPC píše:(jede to i na 2040-2055MHz v boostu)
Na tomhle se mi neudrzi s +50MHz OC. Klesa to az na 1995MHz kde to zustane. OC scanner mi rekl ze muj kus je pry nahovno. S posunutym power limitem mi jeste frekvenci snizil z 43MHz na 36MHz. Nevim zda to tedy nemeri kraviny.
Obrázek
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od crashPC »

Na 2040 se umí držet většinu času, a do 2055 občas pinkne. Když přidám na OC 25MHz, přestane to být stabilní, přestože takty jsou stejné, a jen to do těch 2055MHz zajíždí déle.
Při té mé notorické smůle na křemík je možné, že jsem konečně taky jednou vyhrál sillicon lottery.
Taky mam ale v PC i s grafikou 10 ventilátorů...
To je už docela trolling když Ti i OC software řekne, že se na to máš vys... :-D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ŠakaL »

Migl , mstK: hodte pak info jak jste spokojeny..zajmala by me hlucnost u tech modelu a jestli jedou 0 rpm v idle.
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mstK »

Prvni dojmy z GIGABYTE GAMING OC 3X 8G :
ve srovnani s predchozi Zotac GTX 1070 AMP! Extreme karta neni tak mohutna a nepusobi tak premiovym dojmem. Prece jen je to spis midrange mezi 2070S. Porad ma ale pekny, decentni design a v realu vypada o neco lepe, nez na fotkach. V Aorus engine se da nastavit bud semipasivni chlazeni, kdy fany mimo zatez stoji, nebo normalni aktivni chlazeni, kdy se toci porad. V idle jsou fany tiche, v zatezi zatim nevim. Taky se v tom da monitorovat otacky, teploty atd. zrejme i taktovat, na to se podivam casem, ale celkove na me UI toho softwaru pusobi dost odflaknute a hnusne, takze afterburner asi bude lepsi. Pri instalaci a nastavovani softwaru piskaly chvili civky, ale preslo to, tak snad to bude v pohode. Zkusim pres vikend neco zahrat a pak sem snad napisu vice.
2 fotky pro srovnani : https://imgur.com/a/QhbHgvd
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 SUPER - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Tak jsem si pohral s benchmarkem SOTTR. V 1980x1200 Highest s 16x AF bez RT stinu. Driver 436.15. DDR4 3200MHz. I7-8700K 4.7GHz. Bez OC GPU.

DX12
Avg. 115 fps
Min. 92
Max. 178

DX11
Avg. 97 fps
Min. 56
Max. 194
Evidentne CPU nestiha, nedokaze krmit GPU, v treti scene to jde pod 60fps.

S RS stiny na Ultra uz to neudrzi 60fps, takze je treba snizovat. S RT stinama v prostredni testovaci scene dochazi k hodne viditelnym stutteringu na zacatku (nejspis problem s dohravanim), bez nich tam je taky ale malo viditelny. Nevim ted zda to je chyba ty sceny nebo nekde jinde, ale myslim, ze se to do score nepromita, meri to asi az od momentu, kdy se Lara zacne hybat.

RT Medium:
Avg. 99 fps
Min. 70
Max. 168

RT High:
Avg. 72 fps
Min. 49
Max. 142
Na High v prvni a treti scene fps balancuji tesne 60+, ale prostredni scena jde pod a drzi se 50+.

RT Ultra:
Avg. 70 fps
Min. 48
Max. 137
Mezi High a Ultra uz neni takova velke fps mezera, ale to uz propada pod 60 ve vsech scenach.

RT High+DLSS
Avg. 87 fps
Min. 63
Max. 158
DLSS pomuze u vyssiho nastaveni RTS s udrzenim 60+, ale za cenu nejakych artefaktu a mazle sceny. Obraz se viditelne zhorsil, tedy to je na kazdym zda to pouzit, mozna to vylepsi nejaky sharpening filtr, ale nezkousel jsem ho.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“