Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
mako-z
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. říj 2007

Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od mako-z »

Zdravim Vas. Zaujima ma ci existuje nejaky software ktory by mi zistil najslabsi hardware v PC, ktory by porovnal vykon CPU, GPU, RAM a urcil "tenke hrdlo". Nieco podobne co bolo sucastou Win 7.Spustilo sa to v operacnom systeme a vyhodilo to urcity Rating (nejake celkove cislo napr 3,1) a plus rating (cislo) pre jednotlive komponenty v PC ako RAM, CPU, GPU, vykon v 3D. Isto si na to pamatate. No vo Win 10 som to uz nenasiel. existuje nejaky soft alebo utilitka ktora by to dokazala urobit a zistit vo Win 10?
Vdaka
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od python.p »

Neexistuje, protože podle čeho to má hodnotit?

Ve WIN7 to hodonotilo, podle toho co byl v té době průměr...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od Zivan »

Asi tak...kdyz nekdo napr. dela veci narocne na procesor a nestaci mu ani 8 jadro, tak muze mit v PC "obecne" nejslabsim HW integrovanou grafiku, ale upgrade grafiky mu vubec nepomuze :)

Napis jsem celou sestavu a nekdo ti rekne.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od rbclass »

staci si spustit par hier a msi afterburner osd..tam sledujes vytazenost daneho HW..vacsinou to je tak,ze ak ti nejde naplno gpu,brzdi ho cpu(ak nemas zapnuty vsync,alebo nehras v 720p) ..ram by som sa orientoval pomocou testov,tj zisti optimalnu hodnotu ..tj hlavne 3000+

alebo najlahsie je sem napisat tvoju zostavu a odbornici z tohto fora ti to objasnia 8-)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od python.p »

Cože? To je dobrej nesmysl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
mako-z
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. říj 2007

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od mako-z »

Zdravim. Tak nakoniec som nasiel to po com som tuzil na tejto stranke https://winaero.com/ utilitku s nazvom winareo WEI tool v1.0. Je to vlastne to iste ako vo win7 ale bezi to aj pod win10. Ten index beriem tak orientacne lebo ako ste spominali vela zalezi od software aky pouzivam. Niektory moze byt narocny na CPU a uplne mi na jeho pouzivanie staci shitova grafika, a dalsi moze byt narocny na GPU a CPU-cko sa pri nom flaka. Takze naozaj zalezi od softwaru. No pre hrubu orientaciu mi staci aj ta utilitka. Zatial dakujem za vsetky prispevky a snahu pomoct.Vdaka. S pozdravom Marek.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od python.p »

K čemu ten bloatware je dobrej, koukám na to a nějak to nechápu...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od orgasmic »

Možná to byl pokus o reklamu, tak blbý přece být nemůže.
Asus Rog Strix G18
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od python.p »

Na to má moc starej účet...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Ako zistit najslabsi hardware v mojom PC

Příspěvek od Jackal »

Já mám placenou verzi AIDA64 a ta má součástí i porovnávací benchmarky. Může ti to mnohé říct o tvém hardware.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Acer Nitro 17 AN17-41-R8FE Gaming Notebook
AMD Ryzen 7 7840HS 5.10 GHz, 32 GB DDR5 SDRAM 5600 MHz, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, Samsung 1000 GB (PCI-E 4.0 x4), (17.3") QHD (2560 x 1440) 16:9 IPS 165 Hz, 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“