Osvětlení ateliéru - přirozené světlo

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
OndraVy
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2019

Osvětlení ateliéru - přirozené světlo

Příspěvek od OndraVy »

Mám menší ateliér, který je zčásti kvalitně osvětlen sluncem. Jak ale dobře víme, tak slunce po obloze cestuje a mraky také. Má otázka tedy je, jestli mám na přirozené světlo zapomenout a raději pořádně vyřešit umělá daylight světla, která budou výrazně stabilnější.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Osvětlení ateliéru - přirozené světlo

Příspěvek od crashPC »

To snad ani nepotřebuje odpověď. Dennï světlo na umělecké a více náhodné záběry. Naopak na jiné potřeby zamezit přístupu cizího světla. Na práci a přesnou opakovatelnou činnost barevnou teplotu kolem 5200 stupňů, a opět podle potřeby barevná nebo širokospektrá světla navíc. Také neutrální a barevné odrazky...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
OndraVy
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2019

Re: Osvětlení ateliéru - přirozené světlo

Příspěvek od OndraVy »

Když jsem se teda díval, tak nejlepší pro mě bude sestava daylight světel https://www.photoneurope.cz/cs/detail/p ... ght-450450 . Odpovídá doporučená teplota světla a navíc se mi hodí k častému focení produktovek.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Osvětlení ateliéru - přirozené světlo

Příspěvek od crashPC »

Ano, taková světla by mohla dělat dobrý start. Až je budeš mít, začneš si přicházet na to co Ti chybí, a dokoupíš podle potřeby...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Osvětlení ateliéru - přirozené světlo

Příspěvek od Octopuss »

Já si s "ateliérovým" osvětlením před nějakou dobou docela naběhnul. Koupil jsem nějaký lowcost shit světlo se softboxem, a ty dráty se po jednom sestavení normálně skoro prorvaly plastovým okrajem světla.
Chce to něco kvalitnějšího, nejspíš s bowens úchytem, akorát že s těmahle parametrama jsem nenašel nic, do čeho jdou namontovat aspoň dvě žárovky s E27 paticí (mám nakoupený 500W spirály, a nechce se mi je vyhazovat).
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Osvětlení ateliéru - přirozené světlo

Příspěvek od Woyta »

Až mi zdechne 55" TV co mam v garáži, tak plánuju vyzkoušet tuhle úpravu.
https://youtu.be/8JrqH2oOTK4
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“