PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
stefan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2004

PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Příspěvek od stefan »

Ahojte. Stalo sa nám toto: Syn včera večer jak dohral hry, pozeral ešte niečo na YT a vraví, že sa mu YT sekol a dostal sa na PC iba na spodnú lištu win. Tak riadne cez ponuku "štart" dal reštartovať PC. Po reštarte nabehlo PC na prvotnú obrazovku, zjavilo sa logo asrock + možnosti vstúpiť do biosu a koniec. Nechal to teda tak. Dnes zapneme PC a to isté. Objaví sa logo zelené logo Asrock, dole v pravom rohu vypíše možnosti /F11, del, F6.../, ale ďalej nič. Do biosu sa nedostanem. Čo to môže byť?
Zostava:
Asrock B75 Pro 3 - z eBay, refurbished
i7 3770
16 GB nejaké DDR3 ram
500GB WD blue ssd - nový
corsair RM750x - nový

Zatiaľ som iba resetoval Cmos, ale to nepomohlo. Čo by ste odporúčali?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Příspěvek od Atapi »

Předpokládám že doma není nic na vyzkoušení, takže doporučuju to dát někomu nebo někam kde tomu rozumí a můžou vyzkoušet komponenty... Doma jde leda ještě vyndat ram (vyzkoušet obě postupně, jestli není jedna vadná) a grafika a přepojit to na integrovanou, jestli tam teda grafika je, když není napsaná.
Nějakej kód nebo tak něco (třeba v rohu obrazovky) to nevypisuje?
Obrázek
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Příspěvek od Jeltík »

Nejsou nafouklé nebo vyteklé kondenzátory? Jestli ne, tak aplikuj postup dle Atapiho.
stefan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2004

Re: PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Příspěvek od stefan »

GPU je 290X. Tri dni som mal v práci dosť perno, tak som sa k tomu nedostal. Dnes teda, že idem pozrieť v čom by mohol byť problém a nič. PC naskočilo na prvý šup. Takže niekde problém zostal, ale teraz to ide a budem čakať, kedy sa to prejaví znovu. Ďakujem za rady.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Příspěvek od AllowedCry »

Mrtvá deska, co jiného. Takhle na lusknutí mi odešla MSI, úplně stejným způsobem.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Příspěvek od mouldy »

Mám stejný problém. Normálně v pohodě jsem hrál Metro Exodus, restartoval jsem PC, že si upravím chování větráku, nastavím si v BIOSu křivky, uložím, restart a konečná. Deska stojí na Asus boot logu, nemůžu do BIOSu, nemůžu nic.
Zkoušel jsem odpojit bootovaci disk, udělat clear cmos přes BIOS, vyndat baterku, stále stejné.

Edit: Neposkytuje Asus nějakej servis na výměnu BIOSu? Je vyndáváci...
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: PC ostane na stáť na základnej obrazovke

Příspěvek od mouldy »

Včera jsem ještě zkoušel vyndat všechny RAMk, odpojit disky, USBečka z desky.

Dneska jsem to už jen zapojoval zpátky, nic nefungovalo, stále jen logo Asus a dál nic.

Po dopojení všech disků zpět do řadiče, počítač nabootoval, netuším a nechápu co se stalo a proč. 10x to nejde a pak kvůli něčemu, co s tím nesouvisí?

Může mi někdo říct, jaká magie se tu odehrála?
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“