Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Presne tak, mozu to tam napisat ze je to "uprava" avsak je pravne jasne ze na produkte k ziadnej skutkovej podstate upravy produktu nedoslo a tovar ktory chce vratit ma povodnu akost.
michalos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. lis 2009
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od michalos »

jab píše:nesmysl, § 1837 písm. d) OZ dopadá na případy, kdy je zboží pro zákazníka upraveno podle jeho potřeb (např. zkrácení kalhot, ušití záclon na míru apod.) a nadále by bylo po vrácení už neprodejné. u obyčejného složení sestavy k žádným specifickým osobním úpravám nedochází, takže se na to nelze odvolávat.

Přesně tak :) To zase AllowedCry kryje svojí firmičku....
CPU: AMD Ryzen 7800X3D, MB: Asus CROSSHAIR X670E Gene, RAM: 64GB DDR5 Corsair Dominator TITANIUM FE 6000 MHz CL30-36-36-76, VGA: AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 (new reference), SSD1: Samsung 990 PRO 2TB (System) + USB/Sata 7,68TB Micron 5210 ION (enterprise), PSU: Seasonic Prime TX-850 Titanium 850W, Corsair K100 RGB OPX US layout, Panasonic TX-65JZ2000E, Asus RT-AX88U OS: Windows 10 Enterprise
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od GaGy »

Mě to padalo u doty. Dělal to procesor. On totiž boostuje i v iddle na max frekvence, právě přitom YouTube. Nejspíš bude nějaké jadro nestabilní. Pridal sem 0,125V a LLC na 4
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

14 dní mi už uběhlo, tak půjdu reklamovat jen RAM, HyperX jedou 49 hodin bez pádu.

Nechtěl jsem si to stavět sám a pak na prasáka vracet komponenty vylučovací metodou.
S poctivostí přišlo jen zklamání a ponaučení ;)

Co se týče boostování CPU, mám ho nastavené v power plánu na Max dle AMD profilu. ( zkoušel jsem všechny).

Nebudu nic taktovat, PC má stabilně fungovat na taktech, které dodává výrobce. Pokud tomu tak není jedná se o vadný produkt.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Vela stastia, podla mna s tym ale nepochodis z uz z skor uvedenych dovodov. :) Bude to cisto len na dobrej voli ak ti to vyreklamuju.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Proč by ne, má to doživotní záruku ty paměti, mohu je reklamovat...
michalos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. lis 2009
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od michalos »

AllowedCry píše:=https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 9#p9586659]Předmět: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD
jab píše:nesmysl, § 1837 písm. d) OZ dopadá na případy, kdy je zboží pro zákazníka upraveno podle jeho potřeb (např. zkrácení kalhot, ušití záclon na míru apod.) a nadále by bylo po vrácení už neprodejné. u obyčejného složení sestavy k žádným specifickým osobním úpravám nedochází, takže se na to nelze odvolávat.

Přesně tak :) To zase AllowedCry kryje svojí firmičku....
Odpověď po SZ od AllowedCry: Si přečti co jsem psal, blbe :roll:
CPU: AMD Ryzen 7800X3D, MB: Asus CROSSHAIR X670E Gene, RAM: 64GB DDR5 Corsair Dominator TITANIUM FE 6000 MHz CL30-36-36-76, VGA: AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 (new reference), SSD1: Samsung 990 PRO 2TB (System) + USB/Sata 7,68TB Micron 5210 ION (enterprise), PSU: Seasonic Prime TX-850 Titanium 850W, Corsair K100 RGB OPX US layout, Panasonic TX-65JZ2000E, Asus RT-AX88U OS: Windows 10 Enterprise
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Moja chyba. Pokial ti padaju aj na 2400mhz tak to ti samozrejme vyreklamuju. Pokial by slo len o XMP tak s tym by som nepocital.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Nakonec spadly i HyperX ramky. Půjdu to tedy reklamovat celé, děkuji za diskuzi.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Abby »

AllowedCry píše:Tak jsem si to ověřil. Zboží takhle vrácené do původního balení se vším všudy samozřejmě vezmou bez problémů. Ale je to hnus od zákazníka v tom, že bude vracet bez udání důvodů komponenty, které mají vadu, takže se časem zase spálí někdo jiný.
Co je na tom za hnus? Jednou jsem v CZC vracela nefunkční zboží a řekla jsem to jako důvod a týpek se kterým jsem to řešila mi řekl, že důvod udávat nemám, že to jako neslyšel, ale správně by to měl vzít na standardní reklamaci. Tak jsem mu poděkovala a od té doby neříkám proč něco vracím. Jen když to fakt nefunguje tak poté, co mám v ruce peníze nebo dobropis tak řeknu, že ta věc nefunguje. Ale abych riskovala, že mi neuznají vrácení v zákonné lhůtě to fakt ne. Takže se mi občas stane, že něco vrátím, dostanu dobropis a za pět minut koupím přesně to samé.
A po zkušenosti s koupením "rozbalené" základní desky, která nefungovala, už beru pouze nové věci, těch pár korun slevy mi za případné problémy fakt nestojí.

Každopádně k zakladateli tématu. Kdybych si nechala sestavit PC a on dělal to co zakladatel píše, tak bych ho okamžitě reklamovala, neřešila bych bůhví kolik dnů doma to, co za mě musí vyřešit prodejce. Prostě bych to vrátila bez udání důvodu ve 14 denní lhůtě a vyřešeno. Jestli to skládal nějaký diletant, tak ať si to s ním vyřeší zaměstnavatel, mě jako zákazníka tohle nezajímá, já předám platné peníze a chci funkční a bezproblémový produkt.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Abby »

rondil píše:Nakonec spadly i HyperX ramky. Půjdu to tedy reklamovat celé, děkuji za diskuzi.
Příště si to snad radši složíš sám, co? Já nejsem žádná odbornice, ale PC složit umím a přiznám se, že mě to i celkem baví (když všechno funguje) a nenechala bych si z dílů složit PC od někoho, kdo k tomu nemá vztah. Pro mě je to součást radosti, že jsem si koupila něco nového. A když něco nefunguje, tak mám určité zkušenosti a dokážu určit, co dělá problém a to jednoduše vrátím a koupím znova a je to mnohem rychlejší než si to nechat postavit a pak v případě problémů nechat testovat a čekat na výsledky. Čas jsou peníze. Navíc jsem viděla u kamarádky, která koupila synovi sestavu v CZC, že s nějakým cable managementem si hlavu nedělají, prosklená bočnice a uvnitř bordel jako v tanku.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od AllowedCry »

michalos píše: Odpověď po SZ od AllowedCry: Si přečti co jsem psal, blbe :roll:
A stejně jsi to nepřečetl. Dement.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
barakoas
Nováček
Nováček
Registrován: 08. pro 2005
Bydliště: Praha

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od barakoas »

Urazky nejsou potreba... :?
CPU: Intel i7 8700K - ARCTIC Liquid Freezer II 420, MB: Asrock K6 Z370, RAM: Corsair Vengeance LED 4x8GB@3200, VGA: MSI 6800XT gaming X trio, SSD: Samsung 960PRO 1TB, Samsung 850PRO 512GB, Intel 320 - 160GB, Zdroj: Corsair HX750 platinum, LCD: Samsung odyssey G7 32", Samsung 275T, Case: Phanteks Evolv X, Sound: SoundBlaster ZxR, Logitech Z-5500 Digital THX, HD660S OS: Windows 11 Pro, Mys: Logitech G700s, G305
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Atapi »

Mr_Trollfan píše:Opytaj sa jej aky typ upravy na danom produkte prebehol ked jej ho vratis v povodnom seriovom baleni a povodnom seriovom stave, v akom sa predava. :mrgreen: Tak isto ci im staci znalecky posudok o tom ze vyrobok je v povodnom stave ktory potvrdi ze ziadna uprava sa nekonala na to aby si im ho mohol vratit alebo sa im ma ozvat COI.
Tady máš odpověď...
Nemusí nic a to ani podle čoi, psal jsem tam dotaz a po dvou měsících jsem dostal odpověď od Ing. Jan Štěpánek (ředitel České obchodní inspekce), že i pro ně je tohle úprava na přání, takže komplet vrácení ve 14tidenní lhůtě padá. Samozřejmě můžeš se soudit, možná to dopadne jinak, ale co se týče čoi jako takové, tak to řešit nebudou.
Naposledy upravil(a) Atapi dne pát 29. lis 2019, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Tak to si osobne overim, uz som im aj pisal, kde vidia aku skutkovu podstatu upravy produktu. :) Logicky ak touto logikou vlozis komponent do PC a zistis ze ti nevyhovuje podla tejto logiky ho nieje mozne od kedy si ho do PC vlozil vratit lebo presiel uplne rovnakou "upravou na mieru". :lol:
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Atapi »

Je jedno jaká je logika v momentě kdy to tak vidí i úřad. Víceméně ti nezbyde nic víc než se soudit, což kvůli pár tisícům nikdo dělat nebude a nebo je nějakým způsobem přesvědčit o tom, že máš pravdu ty, to je ale víceméně asi minimální šance když k tomu maj takovejhle postoj a řešit to nechtěj, je to v tomhle případě sice absurdní (zboží je ve stejném stavu bez ohledu na to jestli si to koupíš jako "Sestavte mi z komponent v košíku počítačovou sestavu" argumentovat na fóru můžeš jak chceš, ale to ti je k prdu, prostě musíš pročítat všechny podmínky a otazníčky (kde to uvedené je) abys věděl 100% do čeho jdeš než odešleš objednávku...
https://imgur.com/7BBm5xr
Obrázek
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Pockam si na ich vyjadrenie, pretoze to co napisal je uplne mimo, jeho vyjadrenie je zalozene na 1 slove pouzitom na papieri, bez kuska pouzitej logiky k danej veci. Znovu, o ziadnu upravu sa nejedna, okrem slovicka na papieri. Uvidim kedy sa mi ozvu a dam vediet k comu som dospel resp. co som z nich dostal, na zaklade coho posudzuju ze sa realne jedna o upravu.
Vyloučit právo spotřebitele na vrácení zboží na základě této zákonné výjimky jde pouze v případě, že zboží bylo vyrobeno či upraveno podle specifického zadání spotřebitele a je tak de facto vyloučeno, že by bylo možné toto zboží prodat jinému zákazníkovi.
Za "zboží" sa tu povazuje kazda osobitna polozka na fakture, takze ak mas na fakture 10 komponentov tak sa to vztahuje na kazdy jeden osobitne, kazdy z nich mozes vratit, ani jeden z nich nebol upraveny ani vo vyrobe ani nimi podla tvojej poziadavky.
Stejně tak může spotřebitel vrátit zboží i v případě, že ovlivnil jeho konečnou podobu, ale pouze výběrem z nabízených parametrů (např. výběrem z nabízených barev, rozměrů, látek apod.). Stručně řečeno, pokud si zákazník pouze vybere zboží z již existující nabídky, aniž by přispěl nějakým vlastním specifickým pokynem k finální podobě zboží, nelze mu bez dalšího odepřít právo na vrácení zboží.
V pripade ze mas na fakture len vyslednu sumu za PC s komponentami ktore si naklikas a fakturuju ti CZC PC za 30 000 a zaruka sa nan vztahuje ako na celok, malo by platit toto. Vyberas a konfigurujes si to PC z ich existujucej ponuky.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Dobrý den,



děkujeme za Váš e-mail.

Přesně tak jak jste se dočetl, smontované PC na míru není možné vrátit v rámci 14-ti denní lhůty.

Zboží je vytvořeno na míru dle potřeb zákazníka a v tom okamžiku je již dále neprodejný.

V tomto případě není nijak jednáno proti zákonu ani se nejedná o klamavou reklamu, což lze ověřit například při právní radě.

Při nákupu tohoto zboží máte nárok na odstoupení od kupní smlouvy pouze u jednotlivých komponent.

Tedy v případě, že by Vám některá část nevyhovovala je možné je ze sestavy demontovat a vrátit.

Samozřejmě dle stanovených obchodních podmínek.


V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.
Budem vratenie celej zostavy riesit este s COI nech je v tom poriadok a aj to riesim len odpisuju raz za mesiac, kazdopadne viz. hore jednotlive komponenty je mozne po vymontovani zo zostavy vratit, czc.cz to normalne akceptuje.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“