Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Zdravím, PC sestavené na CzC mi hází modré smrti.
Měl jsem podezření na CPU - Dělá to náhodně někdy co půl dne. V Zatížení AC Odyssey na max mi to třeba nepadlo ani po 8 hodinách.
Teploty CPU cca 40 stupňů při 600 RPM otáček ventilátoru (Silentuim Fera 3 )
Vše mám aktualizované.

To bylo na okraj. Rozebral jsem PC a sejmul chladič CPU. Našel jsem CPU v tomto stavu - viz obrázek.
Má někdo zkušenost ? Vymění takto zdeformovaný CPU okamžitě ?


Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od tmaven »

To ze je umazane ihsko od pasty je sice prasarna, ale to by problem byt nemel. Spise bych zkontroloval piny.
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od shorty25 »

Jakou chybu to hlasi?
Vždy prodávám i jinde.
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od skaven321 »

tiez si myslim, ze pasta sa dostala aj medzi piny, tiez sa mi to podarilo parkrat zababrat
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Teplo - vodivá Pasta byla tmavě šedá. Navíc žádná složka , bílá ani černá nejdou seškrábnout.

Nevím jestli pasta mění barvu při přehřání, to si ale nemyslím.

Chybu to hlásí nic neříkající Kernell power 41 /63
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od shorty25 »

Co mas za zdroj? Zameril bych se na tohle.
Vždy prodávám i jinde.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Zdroj mám tento:
Corsair RMx Series RM650x (v.2018) - 650W
To abych jim to celé rozebral a dal reklamovat po kusech všechno. Takto můžu slepě hádat co to je :(

No já jsem na netu našel různé Hot fixy typu blokace one drivu, zakázání fast bootu, zakázání auto vypínání disků, atp.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od shorty25 »

Zkus nechat v pc pouze jeden modul ram. Zdroj vypada cajk ale i rmka se muzou srat.
Vždy prodávám i jinde.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Díky za tip, taktéž jsem to měl na mysli. Ten PC padne cca po 12 hodinách používání je to celkem dlouhá záležitost testování, což na novém PC hledat, co je špatného mě celkem vytáčí...

Tady na PC tuningu jsem našel test RAMky, který doporučujete nechat běžet dlouho, což bych mohl zkusit každý modul ramky zvlášť na základní a OC frekvenci a zjistit nějaká data.
Lze z memtestu získat protokol, ze kterého lze zjistit, zda to jsou opravdu ramky?
Různě jsem totiž na netu našel, že ikdyž memtest držel celý den, tak to chybnou ramku neodhalilo.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od shorty25 »

Memtest je k hovnu. Ja mel nekolikrat vadnou ram, ktera sestrelila pc behem bootu a memtest nic neodhalil. Musi se jit vylucovaci metodou. Ocistit cpu isopropanolem, ocistit socket, pokud je zapraseny a pustit pc jen s minimem komponent.
Vždy prodávám i jinde.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Minimum komponent pro mě znamená pouze přehazování ramek z 2x 8 GB kitu :D

Jako takto jsem to dělával kdysi, já jen jestli nejsou už lepší nástroje.
Já to nyní mám složené a nastavené na 2 400 MHZ Ramky, zkusím zda to vydrží běžet aspoň 24 Hodin.
Pokud ano zkusím každou ramku zvlášť na 3200. Což je jejich maximum. Pak bych zkusil něco lehce pod 3000 ručně nahodit.
Poněkud chci využívat jejich plnou frekvenci (nepřiplácel jsem peníze aby běžely na 2 400 :D )

Jinak Komponenty Jsou :
Ryzen 5 3600
MSi Trio Gaming RTX 2080 OC 8GB na základní frekvenci
Corsair RMx Series RM650x (v.2018) - 650W
ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 512GB
Crucial Ballistix Sport AT 16GB (2x8GB) DDR4 3200 s chladičem
GIGABYTE B450 AORUS ELITE - AMD B450
scraggy
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. srp 2019

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od scraggy »

rondil píše:Zdravím, PC sestavené na CzC mi hází modré smrti.
Měl jsem podezření na CPU - Dělá to náhodně někdy co půl dne. V Zatížení AC Odyssey na max mi to třeba nepadlo ani po 8 hodinách.
Teploty CPU cca 40 stupňů při 600 RPM otáček ventilátoru (Silentuim Fera 3 )
Vše mám aktualizované.

To bylo na okraj. Rozebral jsem PC a sejmul chladič CPU. Našel jsem CPU v tomto stavu - viz obrázek.
Má někdo zkušenost ? Vymění takto zdeformovaný CPU okamžitě ?


Děkuji
Tych 40 stupnov bolo nameranych kedy (pocas hrania, ...)? Ako je zdeformovany ten CPU (ja to z tej fotky nevidim, ze je zdeformovany)? K paste naokolo je aj skoda nieco povedat :sleepy:
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od fmx rider »

Co tady resite? Kdyz to sestavili v czc, tak jim to bez omlatit o hlavu, at to vyresi. Okradas se zbytecne o svuj cas.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Opravdu je to pasta ? Protože byla nanesená tmavě šedá. Zkusím to lihem vyčistit. 40 Stupňů to má max při brouzdání netem. Mám tam snížené otáčky na 15% kvůli tichosti. Pokud nechám defaultní křivku ventilátoru na chladiči CPU, tak mám nějakých 32 stupňů v Iddle.

Při hraní je cca 56% při 30 % RPM ventilátoru na chladiči. Při defaultní křivce je to cca 52 % stupňů.
No přijde mi to jako nějaký laciný kus, hrany jsou otrhané, na povrchu je jakýsi důlek. prostě mi ten vzhled nepřijde věrohodný , vždycky jsem měl procesor, který vapadal ,,dokonale,,.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Elkim »

Sice to u nás není moc známá věc, ale jakoukoli nestabilitu prvně řeším WD Contact Cleaner. U nás se neprodává, ale je to fakt zázračnej nástroj. Doporučuju každýmu mít alespoň jednu plechovku vždy doma.

Propláchnout CPU i patici. Mám pár desek, který jsou dost háklivý na sebemenší smítko a nepostnou.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00 ... UTF8&psc=1

Podobných spreju sice existuje hromada, ale nic nefunguje jako tohle. Navíc nestabilita sem tam po 6h random se bude imo špatně reklamovat.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

fmx rider píše:Co tady resite? Kdyz to sestavili v czc, tak jim to bez omlatit o hlavu, at to vyresi. Okradas se zbytecne o svuj cas.
Řekl bych, že napíšou, že závada se neprojevila. Nebo tam pustí ten svůj test, ze kterého jsem dostal papír, že provedli zátěžový test a já zabiju měsíc za nic. Ten papír z toho testu jsem dostal při převzetí PC.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Stratos »

fmx rider píše:Co tady resite? Kdyz to sestavili v czc, tak jim to bez omlatit o hlavu, at to vyresi. Okradas se zbytecne o svuj cas.
problem je ze do tech stavenejch PC sestav jde kolikrat hromada rozbalenyho nebo vracenyho zbozi.. Je to celkem zavedena praktika proto bych si nikdy PC nenechal slozit a radsi si to udelal sam, klidne i za pomoci nekoho dalsiho a zkusenejsiho v pripade ze kupec neni v tomto sikovny.
rondil
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2013

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od rondil »

Stratos píše:
fmx rider píše:Co tady resite? Kdyz to sestavili v czc, tak jim to bez omlatit o hlavu, at to vyresi. Okradas se zbytecne o svuj cas.
problem je ze do tech stavenejch PC sestav jde kolikrat hromada rozbalenyho nebo vracenyho zbozi.. Je to celkem zavedena praktika proto bych si nikdy PC nenechal slozit a radsi si to udelal sam, klidne i za pomoci nekoho dalsiho a zkusenejsiho v pripade ze kupec neni v tomto sikovny.
Já jsem to nechával složit z důvodu, že mi to dají otestované a funkční. Nemám totiž už více počítačů, abych si mohl přesouvat komponenty a hádat co nefunguje. Jinak bych neměl problém to poskládat.
Tomu problému , který řeším teď jsme se chtěl vyvarovat tím, že si to nechám složit. Hold nevyšlo.

Ostatně jsem to měl celé rozebrané a skládal znovu, protože jsem měnil základní chladič za tu FERU 3.
Komponenty jsem nevybíral rozbalené / vrácené.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od Stratos »

hele stavel sem stovky sestav z noveho nerozbaleneho zbozi a jestli jsem mel za tu dobu problem s 2-4 vecma co od vyroby nefungovaly? Ta sance je dneska celkem mala tj tohle je podle me blbost resit.. nehlede na to ze na sestavvani u CZC si posledni roky lidi dost stezuji, proste to neni co to byvalo v dobach kdy CZC zacinal a proste si zakladal na kvalite... Ono taky pokud tem lidem tam platej skoro minimalni mzdu a delaj to tedy ne moc zkuseni lidi z IT protoze takovyhle lidi maj trosku jiny naroky na plat..

Moc dobre to vim protoze ty lidi sem osobne znal co tam driv na montazi delali a vsichni odesli kvuli nizkemu platu.. nebo presli na jine lepe placene pozice v ramci firmy pokud ji to bylo nabidnuto.. Montaze obecne sou hned po skladníkovi nejhure placeny pozice a proto tam zadny "odborniky" neocekavej.. + to testovani taky neni nejak "horké" oni to tam rozhodne nezapinaj a netestuji dlouhe hodiny zda je vse stabilni...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen 5 3600 - Poškozený ? BSOD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle je bohužel pravda, pokud na CPU byly stopy 2 různejch teplovodivenjh past tak si myslim že je to jasné, byla to jasná vratka které se zbavily do tvého kompu.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“