Diablo IV

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Diablo IV

Příspěvek od shorty25 »

A to je presne to, co jsem napsal. :)
Vždy prodávám i jinde.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Diablo IV

Příspěvek od ArgCZ »

když tu někdo musel zmínit PoE kterej jsem hrával v roce 2013 tak jsem vedle gameplaye co teď ukazovali na nový D4 pustil aktuální gameplay PoE a pokud někdo nevidí ten ohromnej rozdíl tak je slepej, u D4 mám nutkání to hned hrát a tomu typanoj vyloženě závidím že si to mohl zkusit, PoE ve mě tohle absolutně nevyvolává, za mě rozdíl tak 10ti tříd v módu "na první pohled"
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Diablo IV

Příspěvek od zhor »

PoE jsem zkusil hrat a chybel mi tam hlavne ten pocit jako v D3, ze si do potvory skutecne bouchnu, takze jsem sel od toho. Je to ale otazka preferenci ktery kdo u hry uplatnuje.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Diablo IV

Příspěvek od Leon_ »

coyd píše:
shorty25 píše:Tady je komplet "můj" build postavený od nuly (strávil jsem tím tak 14dí jen v rovině theorycraftingu) a nedá se říct že by byl nekonkurenceschopný, na videu jeden z obávaných bossů "minotaur"

https://www.youtube.com/watch?v=tznZtfwyyqk
To musí byť strašná zábava skákať tam ako chuj s jednou abilitkou celý dung. A ako sry, ale tá hra fakt vyzerá ako hrozný shit ...
edit : lol zhor predbehol
.
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV

Příspěvek od coyd »

Je to asi věc vkusu ale PoE má podle mně mnohem lepší grafiku nez D3, obzvláště to současné s global illumination apod vychytávkama co přidávali někdy vloni. Stovnání s D4 asi není příliš relevantní, nehrál to nikdo z nás a ty screeny můžou taky být vylepšené, všichni víme jak vypadal např Witcher na původních screenech a co pak bylo ve hře 8) Ale na vzhled má každý svůj názor.

Hratelnost je na tom asi podobně, D3 je pro casualy PoE pro nerdy a tyto dva tábory se neshodnou nikdy to je nekonečný příběh :-D
Za mně i kdyby D3 vypadalo jako z jiného vesmíru, tak s tím contentem co má, to nezapnu ani omylem.

@Leon: Zábava to je, když funguje něco co jsi vytvořil, ale to bys nepochopil :D
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Diablo IV

Příspěvek od ArgCZ »

jaký screeny? tady máš regulérní gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=6ZtmNAMxwMM&t=

pokud nevidíš ten propastnej rozdíl proti PoE tak ho vidět nechceš, se koukni na ty vlky třeba hned na začátku, nebo efekty těch bouří co dělá druid a pak si pusť PoE
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV

Příspěvek od coyd »

Sorry já nevím kde jste přišli na to, že bych někde řekl, že PoE vypadá líp než D4 :?

Srovnával jsem pouze s D3 ze svého pohledu. Kdyby D4 nevypadalo podstatně lépe, tak by to bylo celkem smutný :)

Jinak tady ty nové grafické vychytávky o kterých byla řeč

https://www.youtube.com/watch?v=n4ooHTdw_g4
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Diablo IV

Příspěvek od ArgCZ »

coyd píše:Uprimne jsem tak nejak cekal, ze kdyz uvidim gameplay neceho tak epickeho jako D4, tak si sednu naprdel s otevrenou pusou a reknu si "WOW".
To se bohuzel nestalo ani omylem, na to, ze vyvijeli uplne novy engine, mi to prijde jako D3 se sharpen filterem trochu liznute GD nebo PoE.
a tohle jsou asi moje slova ne?


já třeba při tom gameplay jsem několikrát WOW řekl protože to vypadá že D4 bude konečně to co bychom po Diablu chtěli a o co se všechny klony více či méně úspěšně pokoušejí
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV

Příspěvek od coyd »

A co z toho presne naznacuje me tvrzeni, ze ma PoE lepsi grafiku nez D4 asi jsem natvrdlej ja nebo ty :D

A jak už jsem řekl dřív, to jak D4 bude nebo nebude vypadat je defacto to poslední co mně zajímá.

Důležitá je pro mne především hratelnost, hlavně endgame mechanismy. RPG by mělo být o nějakém pozvolném progresu a hlavně ten pocit a touhu po něm nenásilně v hráčích vyvolat. Kampaň může být sebelepší, ale pokud po týdnu respektive 100 herních hodinách nebude co dělat, tak je to špatně a je fakt jedno jak ta hra vypadá. Takže doufám, že ten příklon k D2 bude opravdu znát a nebude z toho další D3.
Naposledy upravil(a) coyd dne úte 5. lis 2019, 14:38, celkem upraveno 1 x.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Diablo IV

Příspěvek od ArgCZ »

Aha takže když řekneš že D3 má horší grafiku než PoE a D4 ti přijde jako D3 s sharpen filterem a nepřijde ti to nijak epický nebo "WOW" efektový tak si mám z toho asi dovodit co? Že se ti to líbí víc než PoE který jsi tu vychválil Xkrát, tak to jsem asi natvdrlej když si to neumím takhle poskládat.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Diablo IV

Příspěvek od TankGeorge »

Bych rád věděl, z jakých konkrétních technologií se mám posadit u Diabla 4? Třeba osvětlení mi přijde primitivní a statické. Místo volumetrické mlhy nějaký fake filter, odrazy asi jak to osvětlení atd atd. Prostě deset let za opicema. Decryptuju Red Dead 2 zrovna, tak bych třeba rád věděl, proč nemůže D4 vypadat, jako RDR2 s kostíkama v izometrickém pohledu? x)
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Diablo IV

Příspěvek od Shaquille »

delas, jako by to melo zitra vyjit a nemohlo se nic zmenit... a ne kazdemu jde o grafiku a nutnost mit v PC pomalu nejvykonnejsi HW, aby si zahral.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Diablo IV

Příspěvek od Banana »

TankGeorge píše:Bych rád věděl, z jakých konkrétních technologií se mám posadit u Diabla 4? Třeba osvětlení mi přijde primitivní a statické. Místo volumetrické mlhy nějaký fake filter, odrazy asi jak to osvětlení atd atd. Prostě deset let za opicema. Decryptuju Red Dead 2 zrovna, tak bych třeba rád věděl, proč nemůže D4 vypadat, jako RDR2 s kostíkama v izometrickém pohledu? x)
přesně tohle mě taky napadlo, proč to nemůže mít grafiku jako RDR2, nebo jako má Unreal engine 4 v tom videu (které je temné a vypadá neskutečně), protože to vyjde až za rok dva a bude tu s námi dalších 10 let že...

engine už nezmění, ted budou vytvářet mapy a game balanc, což má na hratelnost větší vliv, takže uvidíme :wink:
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Diablo IV

Příspěvek od shorty25 »

Podle vseho bude mit D4 podporu raytracingu, protoze vsude se tam nacpala nvidia s RTX jako sponzor. Ta hra bude finalni vypadat o level vys, tohle je alpha s basic efekty.
Vždy prodávám i jinde.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Diablo IV

Příspěvek od ArgCZ »

na to se lidi ptali a zatím nic potvrzený nebylo, ale doufejmě že RT bude, kdyť i nová generace konzolí to umět bude, ale blizzard není s těch co se za každou cenu honěj za novinkama a dodávání nových technologií patchama taky není jejich styl tak uvidíme
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Diablo IV

Příspěvek od Hladis »

No RT podpora by tam nebyla spatna. Narocny to asi v zakladu nebude, tedy melo by to mit dost fps k nasazeni narocnejsich efektu a sla by tam udelat slusna hra svetla a stinu, kdy hromada kouzel by produkovala adekvatni dynamicky stiny s nasvetlenim sceny. Odpoved na tuhle otazku je ale nejednoznacna.
GamesBeat: I noticed all the demo PCs have RTX cards. Is ray-tracing an option for you?

Murphy: We have nothing to announce at this time. But we’ve spent a lot of time modernizing the engine, so it’s pretty good.
Pokud ta hra ma vyjit nekdy za 2 roky, tak reseni vzhledu jedny alfa verze je ted ponekud predcasny a ta hra ani neni primarne o tom, aby to bylo narocny a vypadalo to jak RDR2, coz je uplne jina hra a zanr.
Obrázek
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Diablo IV

Příspěvek od TankGeorge »

Je to trochu trollorejpání ohledně grafiky, ale mě to prostě přijde líné. Grafika je super marketing, prodává to hry. Kdejakej Ubisoft nebo Mikrosoft mají super prezentaci na PC s robustním nastavením, proč to nemůže mít Blizzard? o.O U hry s nově vyvíjeným techem, která vyjde až na next next gen - pro mě nepochopitelné.

Jasně, že jsou podstatné mechanismy a core hry. A jasně, že legendární D2 měli hotové bez grafiky, kde jim v alfa verzi běhaly ikony a kreslili to až na konci vyývoje. Ale dneska už je jiný standard.

Jsou tam jednoznačně i pozitivní věci. Runová slova a "programování" runových vět - jestli to prohloubí o víc jak "if - then" (mimochodem vykradené gemy a linky z Path of Exile x)). Endgame dungeony inspirované mythic+ z wowka. Tyhle věci můžou skvěle fungovat.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Diablo IV

Příspěvek od werygood »

TankGeorge píše:Je to trochu trollorejpání ohledně grafiky, ale mě to prostě přijde líné. Grafika je super marketing, prodává to hry. Kdejakej Ubisoft nebo Mikrosoft mají super prezentaci na PC s robustním nastavením, proč to nemůže mít Blizzard? o.O U hry s nově vyvíjeným techem, která vyjde až na next next gen - pro mě nepochopitelné.
Nemyslím si, že by Diablo byla hra, která se potřebuje takto prezentovat.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Diablo IV

Příspěvek od Leon_ »

No trochu to tu radšej oživíme o skutočné Diablo. Ja odbočím od štvorky troška smerom k Lore.

Pred skoro 20 rokmi, keď som hral jednotku a dvojku tak som síce nahral stovky a stovky hodín, lenže mal som asi 13 rokov a vtedy som dosť ťažko kašlal na Lore (ako sa volá taká a taká postava, žeexistuje nejaký Deckard Cain, a Horadim a Nephalem, a Prime Evils atď do toho nepočítam - ide mi o príbeh). Diablo 3 som preletel len veľmi okrajovo. Lenže keď som teraz XY krát preletel trailer na DIV :D tak mi začalo ponúkať viac videí na Diablo a medzi nimi bolo aj rozprávanie o Lore, pekne od začiatku, od Rhykkera.

A musím odporúčiť tento jeho lore playlist
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... gIeY76MIa9
... určite od 1 po 6 časť. A potom 9 a 10.

Niektoré veci som už vedel, ale je tam vynikajúco vyrozprávané ako vznikli Prime/Lesser Evils, Angiris Council, Eternal Conflict, Sin War. Že Nephalem vznikol vlastne Inarius + Lilith a vlastne oni "stvorili" ľudí, Lore o Soulstones. Napr že Prime Evils neboli až taký IK baddass týpci ako som si vždy myslel. Kto sú Horadrim, že existuje aj nejaky Uldyssian, atď. Napr hneď mi dal zmysel posledný záber v DIV trailery, ako tam týpek hovorí : Blessed Mother, Save Us. A v podstate je to asi jej nephalem syn Rathma, nie?

No koho by zaujímalo tak tie časti odporúčam. Ja som sa dozvedel veľa vecí. Už som dnes čítal asi hodinu po wikipedii, a vidím to tak, že po rokoch skipovania questov vo WoWku asi konečne budem ako true blizz fan čítať všetky questy v DIV :D
.
Arm0r!
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2007
Bydliště: Ostrava

Re: Diablo IV

Příspěvek od Arm0r! »

Prozatím všecko spekulace. PoE víme jak na tom je aktuálně a k tomu nový content co bude. Co 3 měsíce nový ligy a i když mě občas PoE sere, stejně ho nakonec hraju. Je tam furt co dělat. Kdo nezná poe do hloubky nemůže pochopit, co všechno tam je. Delve, Atzoatl, Masteri, End-game mapy, shaper & uber elder atd. Blizzard vždycky uměl udělat hype kolem svejch produktů a to nemluvím o cinematics trailerech, které oni fakt umí, ale aby taky hra pak stála za to. Grafika je pro mně irelevantní, když to nebude vypadat jak minecraft, ale aby si PoE nevytřelo .... s D4, protože 4.0.0 je za rohem a kdo ví co všechno tam bude. Navíc jste tady zapomněli (nebo jsem to přehlídl), opomenout jeden fakt. POE - FREE TO PLAY. Ano dají se tam dokoupit skiny, stash tabky apod (stash tabky ,ale není mít nutnost, spíš to relativně zlehčí život). PoE se živí s prodejem skinů, stash tabek a supporter packů a přesto jede dále.

U D4 dokud nevyjde a nebudou na to nezávislé recenze, případně si jej nezahraju osobně sám, jsem zdrženlivý. Už to není to co bývalo za dob W3 / D2 / Starcraftu, kdy blizzard fakt vydával peckovní hry.
Musicmaker - Arm0r! http://www.youtube.com/user/Rapkix CPU: i9 14900KF, CPU Cooler Arctic Liquid Freezer 360, MB: ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI GPU: Inno3D iChill X3 4080 Super RAM: 2x48 GB Corsair Vengeance Storage: M.2 1x Samsung 990 Pro 2 TB),PSU: Be quiet! PURE POWER 12 M 1000W
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“