Diablo IV

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Diablo IV

Příspěvek od killerek »

WoWko sem ty level/content skipy dostal zdarma a navic te dostanou jen za zacatek aktualniho datadisku, kde hraje nejvice lidi. Lost Ark mas dlouhy exp jen u prvni postavy. Druhou zkuseny hrac ma na zacatku endgame kolem 17 hodin, navic take rozdavaji level/content preskoceni do 50 lvlu, kde na 60 lvl dostanes dalsi postavu rychlesji , protoze si vyzkoumas "zrychleni" expeni. V obou hrach to muzes koupit a nemusis, protoze zalezi na tobe, jestli chces s dalsi/xtou postavou prochazet vsechny stare lokace.

WoW token tam pridali jako pokus na eliminaci gold selleru a kdo hral hodne, tak si pres goldy zaplatil herni cas.
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV

Příspěvek od coyd »

Launch podle časových pásem

Obrázek
Obrázek
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Diablo IV

Příspěvek od zhor »

Zajimalo by me kdyz jsem dostal hru ke grafice a mam ji uz na bnetu registrovanou, jestli se to taky bere jako predprodej a budu ji tedy moct spustit uz 2.6.
Edit; ted jsem koukal na bnet a mam tam uvedeno ze mam hru koupenou ale uvolneni az 6.6.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
marian84
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2023

Re: Diablo IV

Příspěvek od marian84 »

zhor píše: pát 19. kvě 2023, 10:31 Zajimalo by me kdyz jsem dostal hru ke grafice a mam ji uz na bnetu registrovanou, jestli se to taky bere jako predprodej a budu ji tedy moct spustit uz 2.6.
Edit; ted jsem koukal na bnet a mam tam uvedeno ze mam hru koupenou ale uvolneni az 6.6.
na bnet muzes udelat upgrade na deluxe verzi, doplatis jenom rozdil 20e
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV

Příspěvek od coyd »

@zhor To neni o predprodeji, ale o edici. Edice za 70€ ma launch 6.6. To je ta, kterou dostanes ke GPU, ale jak uz je napsano, muzes si ji upgradovat.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV

Příspěvek od VeCkO »

Alfajk píše: čtv 18. kvě 2023, 18:06
a to sis opravdu nevsiml, ze celej system dropu/lootu byl naprosto dojebanej tak, aby vyhovoval podminkam real money AH? takhle je to vzdycky naprosto se vsim, co jde koupit za real money v mikrotransakcich, i kdyby to mel bejt jen blbej exp skip/boost tak se vsad, ze pocet potrebnych exp na level je upravenej ve prospech prodeju za eura.
To jste tak kratkozraci, ze nevidite, ze se pak podrizujou vsechny herni systemy prave podojeni hracu pres mikrotransakce?
Jak dojebany ? Co na tom bylo dojebane že to není jejich loot 2.0 ale byl to klasickej random roll ? Prostě padl item podle item lvlu měl počet affixu třeba 5 a ty měly random roll statu.. úplně normální random loot drop.

Za mě to bylo lepší takhle protože si u toho déle vydržel než když hned padne vše na tebe automaticky top státy a jen hledáš roll na legendárce pomalu.

V podstatě jak vyšel RoS a loot 2.0 a začala sezóna třeba příklad 22. Tak za 2 dny máš full gear a greather rift 100+ za dalsi 2 dny GR 130+ za dalsi 2 dny uz jsi byl skoro na capu 140-150 a to mě osobně třeba nebavilo.

Za to klasické Diablo 3 vanillu jsem hrál roky.
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV

Příspěvek od satik »

V tomhle plně souhlasím s Veckem, moc nechápu, co by na random dropu mělo bejt dojebanýho, aby to vyhovovalo AH, i když ty rolly u legendárek v původním dropu D3 mohly bejt trochu víc fixed, jako třeba v D2, že byly častějc vhodný pro danou classu.

A ohledně full gearu za den je to spíš podle mě prostě jen o příliš vysokým drop rate legendárek, ani ne tak o drop systému samotným.
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV

Příspěvek od Delarge »

Na random rollu obecně nic špatnýho není. Problém D3 byl naprosto zoufalej, nezábavnej systém itemizace. Z toho důvodu nejnudnější ARPG, jakou jsem kdy hrál, a to jsem se fakt snažil mít jí rád.
U D4 to zatím všechno vypadá, že se doufejme poučili.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Diablo IV

Příspěvek od TankGeorge »

Aukce v D3 při vydání nebyla v pořádku ani náhodou. Proti aukci obecně nic nemám. Preferuji solo-self-found (SSF), ale nějaký ten trade v D2 nebo PoE mám odzkoušený a obě tyto hry fungují v pohodě a jsou zábavné i bez obchodování. V D3 padaly goldy a itemy - duh - ale ve stylu, že za ty goldy jsem si mohl v aukci koupit itemy, co mojí postavu udělali okamžitě několikanásobně silnější.

Smutnější okamžik v ARPG jsem v životě nazažil. Místo minmaxování postavy z předmětů, které mi ve hře dropnou, se minmaxovalo vydělávání goldů, abych si na barbara mohl nakoupit v Lidlu trenýrky se stats, který jsem v životě u mých dropů neviděl. Defacto hraní hry s cheat enginem. Drop rates a rolly předmětů byly těžce adaptované na aukční systém, takže to v podstatě každého donutilo hrát s aukcí - narozdíl od předchůdce, nebo konkurence, kde se dá pohodlně hrát SSF a trade je jen možnost navíc.

Blizzard je prostě v těchto věcech těžce neschopnej a než aby aukci a dropy nějak poladili, tak udělali druhý extrém, aukci zrušili a dropy jsou nuda přesně na míru každé postavě a buildu. A takhle si tady s Blizzardem žijeme =) Oni jsou roky prostě lempli, kteří si neumí hru poladit, tak furt jen přidávají a ruší různé game mechanics - kdo zná WoWko, může vyprávět.

Já teda nemám strach, že by mikrotransakce zničili hru víc, než ji lemplové dokážou poničit v jiných ohledech, ale nevěřím, že budou nějaké nevinné kosmetické. Čekám v obchodech a battlepassu XP boosty, tokeny na gemblování, zrychlené season journey/challenges na season odměny, instaboost na level 60, speciální mount s +10% movement speed, extra truhly... to všechno ROZHODNĚ bude mít vliv na to, jakým tempem půjdou podobné odměny získat normálním hraním.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Diablo IV

Příspěvek od brambora81 »

extra sloty do truhel a na specialni predmety jsou v poe uplne normalne a nikdo stim problem nema :)
marian84
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2023

Re: Diablo IV

Příspěvek od marian84 »

ja na realmoney AH prodal par veci i za maximalni cenu 250 euro :)
kamos s tim vydelaval tak 80 tacu mesicne, nez to zakazali :S nejlepsi bylo koupit za goldy a prodat za real, jen clovek musel vedet co hledat a dobre nakoupit
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Diablo IV

Příspěvek od keistown »

Jo, protoze presne tohle jsem od hry jmenem Diablo chtel
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Diablo IV

Příspěvek od TankGeorge »

TJ marný =D Pokaždý, když se zmíníš, jak se implementace AH nepovedla a popíšeš jaké to mělo dopady na hru, a jak se s tím blizz (ne)vypořádal, tak se zjeví pár zvláštních lidí... "Moje bába vidělat f aukcy na soukromý triskákáč, hra gut, thumb up" ...chjo, ještě že dneska večer točí dobrou Plzeň :P
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Diablo IV

Příspěvek od killerek »

Ono je to take o tom, ze AH byla jen cast problemu, ktera zvyraznila uplnou nekvalitu itemizace. Legendarky nemeli zajimave vlastnosti a vetsinou byly horsi jak rare. Sety byly uplne tragicke. Veci ciste pro barbara padali s INT a veci ciste pro socku s DEX atd. Dale treba chybejici bound on equip, aby mizeli itemy z trhu. Pripadne i bound on trade, aby se zamezilo flipovani. JInak AH (bez RMAH) je nejlepsi zpusob tradingu, ktery sem v jakekoliv hre zazil, protoze vsechny ostatni pokusy o trade jsou dost casto uzivatelske peklo.
marian84
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2023

Re: Diablo IV

Příspěvek od marian84 »

TankGeorge píše: pát 19. kvě 2023, 23:14 TJ marný =D Pokaždý, když se zmíníš, jak se implementace AH nepovedla a popíšeš jaké to mělo dopady na hru, a jak se s tím blizz (ne)vypořádal, tak se zjeví pár zvláštních lidí... "Moje bába vidělat f aukcy na soukromý triskákáč, hra gut, thumb up" ...chjo, ještě že dneska večer točí dobrou Plzeň :P
zvlastni je spis psat neco na forum v patek pred pulnoci :P obzvlast kdyz toci dobrou Plzen :D
ja nerikam ze RMAH byl pro hru dobry tah, naopak se divim, ze jim to vubec proslo... me proste bavilo si s tim privydelavat a nehrat hru jenom kvuli farmeni equipu
jinak souhlas s killerek
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Diablo IV

Příspěvek od TankGeorge »

Určitě souhlas, že core problému byla slabá itemizace. Prostě zase musím vytáhnount Path of Exile...itemizaci mají v PoE absolutně top geniální. Dá se to hrát až do endgame SSF a furt je tam ten pocit, že může padnout lepší item. Zároveň se dá hrát trade liga s úplně stejným pocitem - trade hra je lehčí, ale získat opravdu perfektní gear je něco zcela mimo realitu. Takoví ti elite streameři mají za ty roky na účtech naprosto unreal rare věci - nebál bych se tvrdit, že v tom jsou desítky tisíc $$$.

D4 v betě je teda furt mimo dohled PoE ohledně itemů, ale zase D3 je mimo dohled D4. Je tam velký posun a za mě největší plus D4 zatím. Jen houšť, hře to prospěje.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Diablo IV

Příspěvek od killerek »

U POE vidim problem hlavne v mnoha jiz i redundantnich vrstvach craftingu, ze se v tom snad ani neda vyznat, kdyz vynechas par sezon. Treba takove farmeni labyrintu na jeho "skill craft" pro jiz slusne docraftenou helmu je opruz.
Arm0r!
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2007
Bydliště: Ostrava

Re: Diablo IV

Příspěvek od Arm0r! »

killerek píše: sob 20. kvě 2023, 17:08 U POE vidim problem hlavne v mnoha jiz i redundantnich vrstvach craftingu, ze se v tom snad ani neda vyznat, kdyz vynechas par sezon. Treba takove farmeni labyrintu na jeho "skill craft" pro jiz slusne docraftenou helmu je opruz.
Musím souhlasit. PoE je dojebané, protože tam je milion osmset craftů, veiled módy atp. A chytat enchant v labce na helmu je na palici. Plus to vrstveni ligoveho contentu z toho dělá ještě větší clusterfuck, než by kdo chtěl. PoE bylo hratelné tak naposled tak v Synthesis lize, pak to šlo z kopce. Kopa sraček dohromady a kdo se v tom má vyznat. Bez wiki a PoB to zkrátka nejde....
Musicmaker - Arm0r! http://www.youtube.com/user/Rapkix CPU: i9 14900KF, CPU Cooler Arctic Liquid Freezer 360, MB: ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI GPU: Inno3D iChill X3 4080 Super RAM: 2x48 GB Corsair Vengeance Storage: M.2 1x Samsung 990 Pro 2 TB),PSU: Be quiet! PURE POWER 12 M 1000W
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Diablo IV

Příspěvek od Alfajk »

brambora81 píše: pát 19. kvě 2023, 18:04 extra sloty do truhel a na specialni predmety jsou v poe uplne normalne a nikdo stim problem nema :)
vsak ano, klidne desatero truhel a specialnich predmetu, ale az bude diablo free to play, a ne za 70-90 euro...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV

Příspěvek od VeCkO »

Alfajk píše: pon 22. kvě 2023, 06:57
brambora81 píše: pát 19. kvě 2023, 18:04 extra sloty do truhel a na specialni predmety jsou v poe uplne normalne a nikdo stim problem nema :)
vsak ano, klidne desatero truhel a specialnich predmetu, ale az bude diablo free to play, a ne za 70-90 euro...
To máš pravdu :-D počkej až pak budem platit třeba za Paladina nebo Crusadera.

Jinak chápu to správně že se to pouští ze čtvrtku na pátek v 1 ráno 2.6.?
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“