Media player classic - nastavenia

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
mako-z
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. říj 2007

Media player classic - nastavenia

Příspěvek od mako-z »

Zdravim. Pouzivam MPC verzia 1.8.8. A chcel som si na nom prehrat stare DVD-cka serialu ROME ktore mam z Irska. Lenze to nejako nejde. Ked dam otvorit DVD tak mi vypise: DVD: Neplatny region disku. Co to znamena? Potom som skusal ist priamo na DVD do priecinka VIDEO_TS a odtial sa mi uz podarilo spustit to ale seka to a stvorcekuje. Skusal som ist do nastaveni toho MPC aj pocas prehravania do LAV Audio decoder a LAV video decoder ale je tam toho na mna vela a vobec tym nastaveniam nerozumiem. Viete mi poradit co kde treba nastavit aby to slo. Niekedy este vo Win XP som tiez pouzival tento prehravac a tie DVD sli v pohode a teraz vo Win 10 to blbne...Alebo mi prosim poradte nejaky iny prehravac na DVD ale podmienka je aby som v nom dokazal nacitat externe titulky tak ako v MPC. Za vase rady a odporucania vam vsetkym vopred velmi pekne dakujem.
S pozdravom mako.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Media player classic - nastavenia

Příspěvek od Jey »

Zkus v nastaveni LAV video decoder vybrat GPU akceleraci namisto defaultni CPU. Protoze treba me to pres CPU akceleraci dela neplechu, ale GPU akcelerace je v pohode. Samozrejme to musi umet pouzity hardware (graficka karta).
mako-z
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. říj 2007

Re: Media player classic - nastavenia

Příspěvek od mako-z »

skusil som no nepomohlo...situacia nadalej rovnaka
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Media player classic - nastavenia

Příspěvek od Leon_ »

Skus Potplayer.
.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Media player classic - nastavenia

Příspěvek od killerek »

Par dnu zpatky sem narazil s posledni verzi K-Lite, ze mi to nechtělo prehrat par starych ripu Startrek serialu. Pomohlo mi nainstalovat starsi 13.6, kde se dali vybrat ffdshow kodeky. Pak videa behali i po upgrade (se zachovanim nastaveni) ve verzi 15.2. Jinak mam zapnutou CPU akceleraci. Nejspise ve verzi 15 se zmenili moznosti nastaveni při instalaci.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Media player classic - nastavenia

Příspěvek od rbclass »

shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: Media player classic - nastavenia

Příspěvek od shipo »

VLC player ignoruje region nastavený v DVD mechanice:
https://cs.wikipedia.org/wiki/DVD_region_code
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“