Výběr nového zdroje - pomoc.

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
LeBron23CAVS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2014

Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od LeBron23CAVS »

Zdravím,

skládám nový PC a potřebuji zdroj. Původně jsem byl jasně rozhodnut pro Seasonic Prime Ultra Titanium 850W. Problém je, že není skoro nikde dostupný. Raději bych kupoval u nějakého osvědčeného prodejce. Sice mám ještě pár týdnů, než budu objednávat (takže je možné, že ještě někde naskladní), ale raději řeším alternativy.
Našel jsem tento zdroj : https://www.jscomputers.cz/produkt/Supe ... 1041016001. Četl jsem, že SF dělá dobré zdroje, ale je to dobrá volba? Popravdě prostě nechci klasiky typu Corsair nebo EVGA. Potřebuji cca 850-1000W. Reálně tedy bude využito daleko méně, ale chci mít nějaký overhead.

Díky
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od Shaquille »

SF jsou super zdroje... pokud chces neco "jineho" je to dobra volba
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od renek1 »

MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od racecar »

Shaquille píše:SF jsou super zdroje... pokud chces neco "jineho" je to dobra volba
Ako sa to vezme, ten by som nebral. Ked titanium tak corsair alebo seasonic.

Leadex ma poriadne hlucny fan, blbe kable a mizernu 24m zaruku v tom shope...
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od ToxicTears »

discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od Shaquille »

racecar píše:
Shaquille píše:SF jsou super zdroje... pokud chces neco "jineho" je to dobra volba
Ako sa to vezme, ten by som nebral. Ked titanium tak corsair alebo seasonic.

Leadex ma poriadne hlucny fan, blbe kable a mizernu 24m zaruku v tom shope...
Fan je hlucny pouze, pokud zdroj "dostava zabrat"
LeBron23CAVS píše:Reálně tedy bude využito daleko méně, ale chci mít nějaký overhead.
Na kabelech nic blbeho nevidim...
Obrázek

Zaruka OK, 2y na zdroj spatny.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od -Vladimir- »

LeBron23CAVS píše:Popravdě prostě nechci klasiky typu Corsair nebo EVGA. Potřebuji cca 850-1000W. Reálně tedy bude využito daleko méně, ale chci mít nějaký overhead.
Dovolím si upozornit, že Corsair ani EVGA nejsou výrobci, jen značky, tedy pokud jste myslel že to jsou výrobci. Maximálně se podílí na návrhu, toť vše.
Skuteční výrobci jsou např. právě SuperFlower (a zdroj v odkazu má základ od SuperFloweru a svoje maximálně balení a nálepky), Delta Electronics, Seasonic, Fortron, Enhance Electronics, Sirtec (Sirfa?), CWT, Great Wall, atd.(vyjmenoval jsem ty nejvýznamnější)

https://www.suntech.cz/produkt/397165-e ... m-modular/ (chce to zaregistrovat výrobek na stránkách EVGA, až potom 10letá záruka)

Seasonic asi bude stačit tento https://www.digitor.cz/cs/198319-season ... 0-titanium primár mají všichni od 650W po 850W stejný a sekundár asi též...
ignorelist: Stratos (již trvale)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od racecar »

Hlucny je ked sa rozbehne vetrak, tj niekde od 2/5 zataze (podla vykonu). Ked ho mam tak viem aky je.

Kable su tuhe, hrube a nepodajne. Ten 24pin je cista rakovina. Na foto mozno vyzera mensie ale ledva to prepchas cez zaslepku, neohnes ani nic. Mal som uz dost zdrojov ale tento ma kable najhorsie. A ano, je rovnaky ako evga T2. A ano, nebral by som ani tu. Mozno par rokov spat.

Idealne to kupit niekde v alze kde ti to vyreklamuju nez posielat xy kg zdroj niekde do nemecka alebo dalej. Uz som tak posielal Seasonic a nie je to nic co by som chcel robit este raz.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
LeBron23CAVS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2014

Re: Výběr nového zdroje - pomoc.

Příspěvek od LeBron23CAVS »

Všem moc děkuji za diskuzi. Ten SF se mi už tolik nelíbí, co tak čtu. Co se kabelů týká, tak budu kupovat Bitfenix Alchemy 2.0 cable kit (mám ve dvou sestavách a jsou to slušné kabely). Jinak Seasonic Prime Titanium 750W mám už v jedné ze sestav a jsem s ním nad míru spokojený. Kdyby někde měli stejný ale s 850W, šel bych do něj bez rozmýšlení. Ale nakonec asi skončím u Seasonic Prime Ultra 850 Platinum :/, i když ani ten na "ověřených" shopech nevidím, ale tak ten kdyžtak vezmu jinde. Otázkou je, jestli tedy nevzít 1300W verzi z Alzy, to je jediný, který tam mají, ale nechci mít oh víc než 60% při max zátěži, to je už je blbost :/. Ach jo ach jo. Jako Corsair by asi taky byl v pohodě, těch je samozřejmě všude plno, ale ty já moc nechci, ač by mi asi posloužily stejně.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“