Samsung NVMe M.2 970 evo plus 2 TB - staticky zvuk

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
luckerr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2012

Samsung NVMe M.2 970 evo plus 2 TB - staticky zvuk

Příspěvek od luckerr »

Zdravím ještě jednou a doufám, že na nějaký čas naposledy.

dovolil jsem si oddělit toto téma od předešlého, kde jsem řešil teploty. Moderátoři doufám prominou.

Po zapojení ssd disku, když je PC ve velmi malé zátěží, jde z disku praskavý/statický pískot-zvuk. Něco jako staré plotnové disky. Podařilo se mi najít PŘESNĚ ten zvuk = https://www.youtube.com/watch?v=KS-BHI667po

Vyskytuje se při menším vytížení, tzn. puštěné stahování nebo půštěný prohlížeč atd. Je to slyšet opravdu minimálně, pokud se na to člověk opravdu soustředí a pouze pokud v místnosti nikdo není a kolem je klid. V BIOSu to nedělá vůbec, pouze zapnutý PC do Win10 také ne a s odpojeným diskem také ne.

S.M.A.R.T. test je v pořádku a výkonnostní test odpovídá všemu, že SSD pracuje tak jak má.

Pro referenci deska je z370 Gigabyte Gaming 7 s i7 8700k (momentálně bez OC) a zdroj Seasonic Focus Plus Platinum 750W.

Mohu se zeptat, je to známka, že něco není OK? Nebo pokud to není obtěžující, nemusím to vůbec řešit? Jde mi o to, zda je to vůbec možné.

morke - přesun z disků
CASE: Fractal Define R3 ZDROJ: Seasonic X-560 GOLD MB: MSI Z77A-GD65 CPU: INTEL i5-3570K CPU FAN: Noctua NH-D14 GPU: GIGABYTE GTX 670 OC RAM: Patriot DDR3 16GB KIT 1600MHz CL9 Viper 3 HDD1: Crucial M4 128GB HDD2: Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 2TB ST2000DM001 OS: Win10 64bit
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung NVMe M.2 970 evo plus 2 TB - staticky zvuk

Příspěvek od Exp »

Ctvrty komentar pod videem vysvetluje proc se to deje. Je to normalni.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“