Wattman - po restartu ignoruje nastavení napětí

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
vsn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. pro 2005

Wattman - po restartu ignoruje nastavení napětí

Příspěvek od vsn »

Ahoj,

mám GPU Vega 64 (Asus) a aby jela aspoň kolem 1500 - 1550 mhz tak se mi podařilo zjistit, že nejlepší nastavení je:

frekvence -2% (1592 state 7) a napětí u State 3- 6 1000mV a State 7 1020mV

Bohužel po restartu přestože mám stále nastaveno toto napětí tak Wattman asi z nějakého důvodu používá nejspíš standartní napětí (tzn až 1200mV) a takty se stěží dostanou stěží přes 1400mhz (navíc při 270W spotřebě)

je to dost flustrující každé restartování PC tohle nastavovat. V podstatě to u mě funguje tak, že u State7 přepisuji neustále např. z 1020mV na 1022mV a zpět.

Zkoušel jsem už i několik verzí ovladačů + kompletní odinstalace a stále se to takto chová.

Taky je pěkně naprd, že frekvence State7 je nějaká hypotetická hodnota. Takže pokud třeba nechám základní 1630mhz tak grafika krásně jede např. kolem 1560mhz jenže občas se zblázní a přepne na 1630mhz a OS zamrzne.


Spotřeba mi je jedno. Jenže grafika má největší výkon/frekvenci kolem 250W a frekvenci nad 1500mhz.

díky
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Wattman - po restartu ignoruje nastavení napětí

Příspěvek od keistown »

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/e ... file_from/

Myslim ze i tohoto problemu je plny AMD reddit.
vintrlos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2013
Bydliště: Brno

Re: Wattman - po restartu ignoruje nastavení napětí

Příspěvek od vintrlos »

Mě pomohlo vypnout rychlé spouštění v možnostech napajení viz. 3tí možnost v tomhle videu https://www.youtube.com/watch?v=3Zp0VSlQ5PA
MSI MAG B650 Tomahawk Wifi,AMD Ryzen 7 7800x3D, Noctua NH-U12S,G.Skill Trident Z5 32GB DDR5 6000 CL30, GAINWARD RTX 3070 Ti , SSD 250Gb Samsung EVO ,Transcend MTE220S, 2x2TB Sandisk Extreme Pro Oddysey G7 27´, Mackie CR5,NZXT H500, Seasonic Focus Plus Gold 650W
vsn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. pro 2005

Re: Wattman - po restartu ignoruje nastavení napětí

Příspěvek od vsn »

tak rychlé spuštění mám vypnuté jak v biosu tak windows. To jsem i měl.

MSI afterburner nemám ani nic podobného.

mě se Wattmann tváří tak, že všechno mám nastaveno (tzn. ukazuje např. 1020mV) ale evidentně tam je víc kvůli spotřebě a nízké frekvenci ... tak proto vždy musím např. změnit aspoň na 1022mV a kliknout "použít" ... pak je to OK.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“