Nootebook do 25k

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Nootebook do 25k

Příspěvek od python.p »

ULV vs. klasický CPU? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: Nootebook do 25k

Příspěvek od smile4me »

Nebudu zbytečně zakládat nový thread a poradím se zde. :)
Chcípl mi stařičký HP 530 a nyní se poohlížím po nějaké náhradě, kterou bych měl zase na dlouhou dobu.
Ntb jsem používal na čtení různých webů a youtube, ale rád bych ho občas připojil na externí monitor a používal ho k 3D tiskárně s prusa slicerem, na občasné kreslení ve fusionu 360. Chci ho s sebou občas tahat do vlaku, takže by mohl být skladnějších rozměrů. Žádná 17" těžká mrcha. :-)
Kdybych na něm spustil třeba GTA5 aspoň na medium, bylo by to fajn, ale obejdu se. Raději se přikloním ke kvalitnímu zpracování před výkonem.

Jelikož nemám žádné zkušenosti s jablkem, dost jsem zvažoval, že bych ho rád vyzkoušel, pak jsem ale čekal ve frontě v alze, kde měli v showroomu notebooky a ultrabooky od asusu s oled displejema a ty barvy mě uhranuly.

Každopádně bych rád koupil nějaký notebook okolo 25tis. Myslíte si, že se vyplatí dát za MacBook Air 2020 M1, 8GB RAM, 256SSD 26tis?

Nebo raději koupit něco s OS windows?

U toho macbooku mě trošku děsila videa, kde monitorovali teploty při plné zátěži, kdy cpu topilo někde těsně pod hranici 100°C.

Moc děkuji za názory a za tipy.
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Nootebook do 25k

Příspěvek od orgasmic »

Při takovém využití bych se na Macbook vyprdnul a vzal nějaký OLED noťas.
https://www.alza.cz/asus-vivobook-15-3500?dq=6804342
Na něm si i slušně zahraješ všechny hry.
Asus Rog Strix G18
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: Nootebook do 25k

Příspěvek od smile4me »

Orgasmic: Díky za tip, jak jsem psal již na ntb--fóru, skočím se na něj podívat do alzy. Mám pocit, že je měli na showroomu.
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“