Obyčejná klávesnice

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Protože jsem vzdal hledání použitelný mechanický klávesnice s českým rozložením, "vracím" se ke klasice.
Už asi milionkrát jsem prolezl celou nabídku Alzy, ale pořád to vypadá, že mají úplný kulový.
Co sháním:
- jakýkoli klávesy (ale jednořádkovýmu Enteru bych se, pokud bude možnost, vyhnul)
- šířka pod 45cm
- přijatelně hladký chod kláves
- nepřehnaně vysoká, abych si nevylamoval zápěstí
- žádný extra "herní" klávesy ani jiný opičárny
Na ceně mi nezáleží, ale zase je to membrána, takže do 500Kč.

Ví někdo o něčem?
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Tak poprvé od Chicony 2971 jsem narazil na něco použitelnýho.
https://www.alza.cz/a4tech-kr-92-cerna- ... 449724.htm

Tentokrát jsem radši koupil rovnou čtyři, protože historie se neomylně opakuje, a cokoli koupíte se za půl roku přestane vyrábět :D
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od shorty25 »

Já měl od Chicony nejradši 9810.
Vždy prodávám i jinde.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Atapi »

Asi neaktuální už, ale pro ostatní...
Používám taky většinou běžný kancl šunty, dneska jsem koupil místo dalšího rozbitýho šuntu klávesnici Genius GX GAMING Scorpion K8 (cena do 5ti stovek všude), ale nějakej posun tam teda co se týče tlačítek je, narozdíl od levnejch herních connectIT atd., který maj opravdu navíc jen barvičky.
Tahle je za ty peníze docela bytelná (kov+plast, má to tak kilo) a co jsem koukal tlačítka, tak by měla v pohodě zvládnout i nějaké polití vodou, nemá to prakticky jak zatéct dovnitř pokud to člověk vyloženě neutopí (klávesnice nemá okraje jako většina těch běžných, ale prostě jen vystouplá tlačítka na rovný desce jako maj většinou mechanický klávesnice).
Nevýhoda může být pro někoho větší sklon klávesnice (nemá nožičky, ale je tam přidělanej zespod takovej dekl po celé délce), absence multimediálních tlačítek (ale Fn to samozřejmě má), absence podložky na zápěstí a podsvícení, které není nijak programovatelné, je jen na výběr z několika režimů, kde vždy svítí několik různých barev najednou skrz celou klávesnici + nastavení intenzity svícení (včetně off).
Jo a velký enter to má a na "herní" klávesnici to je celkem decentní kus, žádnej hnus ze sci-fi filmu.
Jestli někdo hledá levnější ale slušnou klávesnici a nevadí mu vypsané nedostatky, tak to v pohodě doporučím, za tu cenu se jim to docela povedlo.
Obrázek
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Octopuss píše:Tak poprvé od Chicony 2971 jsem narazil na něco použitelnýho.
https://www.alza.cz/a4tech-kr-92-cerna- ... 449724.htm

Tentokrát jsem radši koupil rovnou čtyři, protože historie se neomylně opakuje, a cokoli koupíte se za půl roku přestane vyrábět :D
Během týdne se obyčejným používáním tak z 80% "smazaly" znaky na klávesách :D :D
Já už na to fakt yebu :D
Atapi píše:
Ta výška (podle specifikací) je hrozná, to je na zlomení zápěstí, ne?
A ty vyboulený spodní klávesy jsou snad vtip.... to nedává smysl :o
Jinak by vypadala slušně, i šířka je přiměřeně nepřehnaná.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Atapi »

Lol... :-D
Kupodivu mi to nepříjde špatný a jedna z klávesnic co mám doma to má dokonce taky, takže to nebude nějakej jejich exces. Zápěstí mám zatím taky ok :lol: , psát jsem zvyklej s rukama ve vzduchu takže to mi je jedno, cs go nebo tak jsem na tom ale zatím delší dobu ještě nehrál, to se ještě uvidí, ale nevypadá že by to měl bejt nějakej problém, třeba tu podložku jsem nikdy nepoužíval, nepotřebuju to mít vyloženě v rovině ani při hraní. Když jsem to teď porovnal, tak ta vejška je dole (na úrovni mezerníku) cca stejná jako u ostatních klávesnic co mám doma, jenom ten náklon je prostě vyšší (vyšší než má spousta běžnejch klávesnic i s vyndanejma nožičkama), asi proto tam vyšlo nějaký hausnumero. Ty klávesy jsou ale v řadách trochu odstupňovaný, takže to při psaní působí docela dobře, není to jako když vezmeš normální placatou klávesnici a vzadu ji podložíš... Pro mě to je asi od teď first choice v týhle cenový hladině, pokud to teda vydrží v dobrým stavu aspoň rok nebo dva.

//Nějak takhle https://imgur.com/a/20OxQAi
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

@Atapi: shodou okolností taky hledám něco podobnýho a koukal jsem přesně na tenhle model. plus taky na ConnectIT NEO, protože ta má taky to správný rozložení. nejspíš to vyzkouším a uvidí se, v nejhorším tu klávesnici v ceně cca 700Kč na místě rozšlapu :mrgreen:
(edit: asi dvanáct let používám KME Turbo Spero aka 3801)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Atapi »

ConnectIT jsem měl chvíli biohazard a tragedie, ale tak to už je starší model, třeba to trochu vylepšíli za tu dobu. Kromě pochybného provedení (klasický celoplast a mezerník vydržel v lepším stavu tak půl roku) to mělo i stupidní ghosting, něco ve stylu že když jsi zmáčknul shift+a+č (nevím už přesně, ale podobnej princip), tak to č už to neregistrovalo, prostě při hraní fps her úplně na kkt, tohle si herní klávesnice nemůže dovolit ani v týhle cenový hladině.
Tahle neo mi od pohledu příjde prakticky identická tý genius K8 - velmi podobné rozměry a hmotnost taky, identické rozložení kláves a design, jen některý tlačítka maj trochu jiný profil, nejspíš nějaká oem výroba ať už u Geniusu nebo u ConnectITu...
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

objednal jsem ten Genius (ConnectIT nebyl zrovna skladem), tak uvidíme co to bude zač.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

první dojmy:
kláveska hezky těžká, spodní část je na férovku hliníkovej plech
sklon je OK, řekl bych srovnatelnej s klasickou klávesnicí s nožkama, možná maličko nižší, nemám s tím problém.
jak to nemá ty obří okraje co měla KME, tak působí výrazně menším dojmem, ale hmotnost je spíš větší
opěrka zápěstí pravda není, takže ruka sedí přímo na stole, ale asi to nevadí. největší voser na tom je, že bez opěrky dlaně přece jen jdou v trošku jiným úhlu na klávesy a hranou dlaně pravý ruky celkem často nechtěně dochází ke zmáčknutí klávesy na přepínání podsvícení :)
možná bych přece jen snesl o něco větší odpor kláves, mačkají se až moc snadno
podsvícení... no, čekal jsem asi trochu víc, svítí všechno kolem, jen moc ne samotný klávesy, ty svítí dost slabě. takže je to skutečně doslova "POD"svícení klávesnice - svítí to POD klávesama a už ne tak skrz ně. ještě tak na max powah to prosvítí.
standardně je čitelnost kláves spíš o dost horší než u klasický černý klávesnice s bílýma popiskama.
nejhorší je, že podsvícení má sice 3 režimy (+vypnuto), ale všechny jsou progayming diskotéka, neexistuje režim s jednou jednolitou barvou.
taky bych čekal že WASD budou trošku zvýrazněný aby je prsty trefily samy, ale okay, za pětikilo asi nemůžu chtít všechno.
modrá LED indikace numlock/capslock/scrolllock/windowslock (k čemu tohle?) je jako u každé modré ledky šíleně intenzivní, asi to něčím přelepím
možná přece jen časem koupím na srovnání i ten ConnectIT, možná ne.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

hmm přece jen mě zápěstí za absenci opěrky moc nechválí. zkusím k tomu vzít pěnovou opěrku, ale docela překvapeně jsem zjistil, že neexistuje nějaká opěrka zápěstí která by dál pokračovala jako podložka klávesnice, aby se s tím případně dalo hýbat po stole současně (mám ve zvyku s klávesnicí jezdit po stole docela dost :mrgreen: )
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Já jeden čas už mentálně kapituloval a řek si mrdám to, klidně dám za klávesnici pět litrů, ale zjistil jsem, že předražený mechanický od Corsairu jsou úplně stejně nahovno :D Hlavně ta výška (absence cz rozložení už je jen poslední hřebík do rakve). Pořád čekám, za kolik let se objeví klávesnice s low profile spínačema. Zatím vím o jedný, ale ta se zase dělá jen s brown a red/speed spínačema. Pro mě je to brown nebo nic.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

hmmm no já bych pravda snesl aby ty klávesy měly větší odpor na tomhle... ale asi mě to nijak zásadně žíly netrhá, v práci střídám chicletovou klávesnici od Thinkpadu a nějakou nízkoprofilovku od Logitechu, takže to bude zase jen o zvyku - pravda, na starý klávesnici jsem psal už fakt poslepu, ale tohle taky půjde.
co mi fakt chybí je zvýraznění WASD, ale to se taky asi dá časem poslepu naučit.
všiml jsem si, že na D je krapet odřenej lak, ale nejsem s to říct jestli to způsobily dva propařený večery nebo už to tak bylo.
objednal jsem levnou podložku pod zápěstí, ale uvidíme jestli to bude OK, kdyžtak jsem přece jen objevil podložku pod klávesnici s podložkou pod zápěstí https://www.ergo-product.cz/gelova-podl ... sna-cerna/ - sice to stojí prachy, ale zas předpokládám že na to pak půjde dát jakákoli klávesnice, tak to nevadí. uvidíme.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Atapi »

U mě je zatím lak v poho a zápěstí taky, co se týče ergonomie, tak mně sedne akorát. :)
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

mno, pořešil jsem opěrku za 150 a je to mnohem lepší, pravda musím ji mít tak 5cm od klávesnice a opírat se o ni skoro až "za zápěstím", což nevím jestli je ideální stav, ale rozhodně z toho zápěstí nebolí :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

mno. docela mě začíná fakt srát, že ty klávesy se daj mačkat až moc snadno, dělám hodně překlepů při psaní, i když jak kdy.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od zombux »

OK, vracím to. shift někdy vynechává a naopak mezerník zase někdy napíše dvě mezery.
tak teď už fakt nevím co místo ní :sad:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Shaquille »

mam tady navic HP PN 697737-231 (CZ layout)
Obrázek
Vypada nove, ale asi je kratkodobe pouzivana. Kdybys mel zajem, tak se muzeme nekde potkat, cenim si ji na 250Kc. (je celoplastova, zadna kovova deska jako u Geniusu)...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Ty malý funkční klávesy jsou peklo. A za úzkej levej Shift by měli výrobci viset.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Obyčejná klávesnice

Příspěvek od Shaquille »

Si kup klavesnici bez fn klaves a s velkym levym shiftem, co ti na to rict ;) Osobne mi to vubec nevadi, mam identicke rozlozeni na ntb a neresim.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“