Nejde zapnout nové pc

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

zdravím. Dnes jsem sestavil nove pc. Komponenty jsou kompatibylní.
Ale při kdyz dam zdroj do el. síte a zapnu cudlik na zdroji tak se deska rozsvíti do cervena ramky svítí taky a rgb skřine taky svítí. Je to ale divné ze toto vše svití protože je zapnuty pouze zdroj. Akdyž zmácknu power na skřini tak se nic nestane. Nic se nerozjede. Pouze svítí to co popisuji.
Ma prosím nekdo nejaky napad co s tím??? Jsem z toho dost zklamyný.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od Skogamandry »

Asi by ti predsa len chcelo detailny popis zostavy.

Svietit to ma a ked si to skladal dnes, tak prve skontroluj ci si dobre zapojil kabliky od skrinky do dosky.
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od leonin »

Chce to napsat celou sestavu a pak budem postupovat dale.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od Atapi »

A roztočí se aspoň na chvíli větráčky nebo ani to ne? Z toho jak to popisuješ, mi to příjde jako blbě zapojený tlačítko, nebo nějakej chybějící kabel napájení (nebo blbě zacvaklej).
Obrázek
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
Phanteks Eclipse 350x Tempered - černo-bílý
ARCTIC Liquid Freezer II 240
ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4
Patriot Viper RGB Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16 černá
Procesor AMD RYZEN 7 2700X
Zdroj: 620 Color Master
GK: GTX 970
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od leonin »

Ta grafika nebude nova je z druhe ruky?
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

Nic se neroztočí jen to svítí. Ano Mám vše zapojené zprávně.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

leonin píše:Ta grafika nebude nova je z druhe ruky?
Nová není. Je z mého staršího pc. Dnes rano jsem jel na starém pc normálne. A zdroj je taky z me staré sestavy.
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od leonin »

Deska podporuje cpu s každym biosem tak tam by problem neměl byt.Zkus prohodit paměti.Maš zapojeny kabel pro grafiku napajeni?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od Atapi »

Tak to by se přinejhorším aspoň CPU fan roztočil kdyby dal blbě grafiku nebo paměť ne... Asi bych to celý oholil kromě toho nejnutnějšího a zkusil zapnout jen tak, třeba šroubovákem spojit jumpery, když nic tak přesadit ještě CPU a pak už leda servis (jestli nemáš náhodou náhradní desku, zdroj, cpu,...) nebo reklamace.
Obrázek
Murun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2005

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od Murun »

Odpoj interní kabely zdroje od všeho (deska, grafika, disky a mechaniky). Pak na zdroj připoj nějaký starý pevný disk, jestli máš. Připoj do zdroje přívodní kabel a zapni vypínač vzadu na zdroji. Něčím tenkým kovovým (kancelářská sponka třeba) propoj na 24pin napájecím konektoru ze zdroje zelený drát s libovolným černým. Tím by se měl zdroj zapnout - roztočí se ventilátor i připojený disk. Když se zdroj nezapne, máš pachatele problému.

Diody můžou svítit i při vypnutém počítači, jestli jsou napájené ze standy-by větve zdroje (5Vsb). Zdroj samozřejmě musí být vzadu zapnutý.
Naposledy upravil(a) Murun dne pát 28. úno 2020, 18:27, celkem upraveno 1 x.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

Ram jsem zkusil dát do jiného slotu a taky nic. Já fakt nevím. Je možné že to může bejt power kabelem od skříně?? Protože vůbec nereaguje.
Jak bych poznal kdy deska dostala statickou elektrinu??
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

Murun píše:Odpoj interní kabely zdroje od všeho (deska, grafika, disky a mechaniky). Pak na zdroj připoj nějaký starý pevný disk, jestli máš. Připoj do zdroje přívodní kabel a zapni vypínač vzadu na zdroji. Něčím tenkým kovovým (kancelářská sponka třeba) propoj na 24pin napájecím konektoru ze zdroje zelený drát s libovolným černým. Tím by se měl zdroj zapnout - roztočí se ventilátor i připojený disk. Když se zdroj nezapne, máš pachatele problému.

Diody můžou svítit i při vypnutém počítači, jestli jsou napájené ze standy-by větve zdroje (5Vsb). Zdroj samozřejmě musí být vzadu zapnutý.
Ale přece mi svítí ram a skříň. Takže proud tam jde
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od Atapi »

TUNN píše:Ram jsem zkusil dát do jiného slotu a taky nic. Já fakt nevím. Je možné že to může bejt power kabelem od skříně?? Protože vůbec nereaguje.
Jak bych poznal kdy deska dostala statickou elektrinu??
Proto jsem psal že to můžeš zkusit jen šroubovákem, všechny kablíky a tak, co nejsou nutně potřeba, z toho vytahej. A nepoznáš to ve většině případů nijak, prostě to umře... :roll:
Obrázek
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

S tím sroubovakem se fakt bojím. A hlavně nevím jak
Naposledy upravil(a) TUNN dne pát 28. úno 2020, 18:34, celkem upraveno 1 x.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od Atapi »

Tam co jsi strkal kablíky od tlačítka to spojíš, to je celé, nebo to místo na desce vyfoť ještě s těma zapojenejma kabelama a uvidíme.

Jmenuje se to většinou power/pwr sw
Obrázek
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od leonin »

Ještě takovy dotaz ta deska a cpu jsou nove?
Murun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2005

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od Murun »

TUNN píše:Ale přece mi svítí ram a skříň. Takže proud tam jde
Mohou brát šťávu právě z té pohotovostní (stand-by) větev zdroje, ta dodává sťávu ihned jak zdroj připojíš k síti (pokud je teda tahle část zdroje v pořádku). Jakmile stiskneš tlačítko na skříni, zdroj provede vnitřní test ostatních větví (±12V, 5V a 3,3V), a jestli fungují správě, dojde ke spuštění počítače. Když interní test najde problém, počítač se vůbec nespustí.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

Nevím jak je to možné ale odpojil jsem ž desky hd audio a rgb od skříně a vše se roztocilo nevím jak je to možné. Grafickou kartu jsem měl vyndanou.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: Nejde zapnout nové pc

Příspěvek od TUNN »

Murun píše:
TUNN píše:Ale přece mi svítí ram a skříň. Takže proud tam jde
Mohou brát šťávu právě z té pohotovostní (stand-by) větev zdroje, ta dodává sťávu ihned jak zdroj připojíš k síti (pokud je teda tahle část zdroje v pořádku). Jakmile stiskneš tlačítko na skříni, zdroj provede vnitřní test ostatních větví (±12V, 5V a 3,3V), a jestli fungují správě, dojde ke spuštění počítače. Když interní test najde problém, počítač se vůbec nespustí.
Nevím jak je to možné ale odpojil jsem ž desky hd audio a rgb od skříně a vše se roztocilo nevím jak je to možné. Grafickou kartu jsem měl vyndanou.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“