CoD "WARZONE"

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

Vysvetli mi to.. Takove kidy ctu porad v jedne skupine na fb :-D
Ja naopak mam nazor ze prechod na cw by to dal dokupy. MW engine je proste zpraseny, o duvodech viz vyse.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od Chief4 »

ja jsem to zas vyladil a bezi to jak maslo, sttuter nejspise zpusobovalo ze se mi ve win swap prepl na hdd nejak nepochopitelne,

pak jsem vypnul cache shadows, zapnul v antiviraku herni rezim, zlepsil airflow v case aby se chladili i pameti a vrm (na cpu mam AIO) a hlavne nainstaloval ISLC a bezi to jak maslo, ani mi to nedela to co delalo driv ze treba po 4 hrach jsem musel dat restart protoze se nejak domrvilo pri nacitani a mel jsem polovinu fps
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od python.p »

heroik píše:To vypada jako by to brzdil ten 9700KF. Je to divne, ale vzhledem k tomu jak je ta hra fakt rozbita bych se ani nedivil :D
To mě taky napadlo, ale 9900KF na 5,2GHz + 16GB @ 3600MHz situaci nezlepšil (s HT i bez HT) a 5800X budu mít snad příští tejden, ale tak nějak mi intuice říká, že to bude problém v enginu.

5600X + 3080 na 2k vše na low ~ 130FPS

Nikdo z kluků se kterejma hraju nemá stabilně nad 150FPS a jedno snad ouplně jedno jak to mají nastavený a jaký mají HW.

Chief4: Ono pro tuhle super hru, je 16GB minimum, musím vypnout všechno okolo abych nenarazil na swap, který je na NVME disku a občas drobný stuttering způsobuje. Na ten ISLC kouknu, to vypadá zajímavě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od Chief4 »

o ISLC je tu tema, pravda mam 16 GB a premyslel jsem o upgradu na 32

nicmene ja hraju na rendering resolution 85 a celkem osekanym nastaveni a na ostrove mam 150-160 fps, ve Verdansku trochu min, ale pokud se zrovna nedivam nekam do dali tak neni problem mit 160 (mam lock na 160)
jinak 9900k default a 2070super oc
kingtoy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. led 2011
Bydliště: Hradec Kralove

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od kingtoy »

jen ve zkratce -
mel sem i7 4770 + 1660ti - Verdansk ve meste kolem 55-70 fps
udelal sem upgrade cpu na i5 10400 a se stejnou grafikou mam na stejnem miste 120-135fps..
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od python.p »

Jj po PUBG další hra co těží z CPU maximum. No stejně jako většina BR her. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Já mám kolem 180 FPS .. Vše na max QHD... Radeonům ta hra jde líp
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

Hmm tak to mi vysvetlete...na PC mi Warzone jede normalne. Na PS5 se to stale laguje (obcas pri behu tak jakoby klouzu apod, proste lagy) minuly tyden bratrovi dorazila taky PS5 a jede mu to normalne (internetem to neni, zkouseli sme to i pod jednou strechou se stejnym pripojenim k netu), cimz jsem vyloucili ze je to PS5kou. Mame stejne nastaveni apod, cold war i vse ostatni hraju bez problemu. Tak at mi sakra nikdo nerika ze ta hra neni rozjebana sracka...
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Ta hra má své bugy .. Já při nějakém nastavení na HIGH (nevím jestli stíny nebo něco jiného) mám strašný microsuttering ,když snížím nějaké nastavení na střední ,tak je to OK ... Ostatní hry jedou krásně ,bez microsutteringu. Cyberpuk, Crysis remastered. Quake2 .. Zkus popřepínat nastavení v grafice.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od python.p »

GaGy píše:Já mám kolem 180 FPS .. Vše na max QHD... Radeonům ta hra jde líp
Já ti nevím, na RX 6800, to jelo stejně jak na 3080. V týdnu se snad dostanu k 6800XT a 5900X. Ale IMHO je ten engine omezen na 200FPS. Nikdo snad nemá víc, bez ohledu na železo a nastavení.

Ad poslední věta heroika, no tak nějak to bude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

GaGy píše:Zkus popřepínat nastavení v grafice.
Na konzolich zalozka Graphics ani neni, vesmes jedine co tam jde v tomhle smeru nastavit je motion blur on / off.

vypada to takhle: https://www.youtube.com/watch?v=S4bozvi-oSc kvalita sice o hovne ale to skubani tam videt je. predpokladam ze tohle to microstuttering neni (nevim poradne co to je)...nepamatuju si ktera hra me srala jak tahle :evil: doufam to nejpozdeji na podzim chcipne a novy BF to zadupe do zeme (kdyby to nehrali kamaradi vubec bych se stim nesral a davno by to bylo smazane)...
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od ToxicTears »

Zkus to na wifi, nasdílej si třeba mobil, nebo zkus vyměnit kabel k PS4. Co teploty? nehučí to moc extra? Upgrade na SSD si nepřemýšlel u PS4? Dělal jsem jich pár a znatelní rozdíl. Cyberpunk město se načítalo mnohonásobně lépe.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

Je to na PS5. Video je tocene zrovna kdyz jsem byl pripojen k netu pres hotspot z mobilu. PS5 to taky neni jak jsem psal, a na PC mi to jede normalne. Zkousel jsem to i hrat na monitoru - takze televizi to taky neni. Sach mat proste :-D
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od ToxicTears »

Jejda, tak to se omlouvám, nečetl jsem tu diskuzi znovu od začátku. Tak v tom případě, jak říkáš. Dají se tam resetovat shadery v nastavení jako na PC?
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

Nedaji, zalozka Graphics v nastaveni vubec neni. Asi to smazu a bude klid, uz me to nebavi...
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Mě to jelo pěkně ,přišel upgrade a zase je to v hajzlu :D ... Hej ale kámoš má stejný problém i na nvidii ...Vyladí to ,příjde upgrade a je to v hají.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Tak po několika dnech problému s novou kartou sem asi našel řešení. Problém byl že hra s novou grafikou trpěla microsutteringem, což jsou takové mini lagy po 5-10 sekundách. (Videa si dohledejte na YouTube) Problém vypadá ze je v configu hry. Je třeba upravit hodnoty v souboru adv_option.ini (otevřít v poznamkovém bloku)
C:\users\jmeno\documents\call of duty modern warfare\players
Důležitý parametr je RendererWorkercount . (Počet procesorovych vláken co muže hra použit)
Ja tam měl default 7. To by mělo stačit pro grafiku střední třídy. Pro mou grafiku která má výkon téměř dvojnásobný než tu co sem měl předtím je to málo. Respetivne pracovalo 7vláken ze 16. tímpadem grafika neměla dost dat od procesoru. Tuto hodnotu sem změnil ze 7 na 16. Předtím bylo využití cpu 40-50% ,nyní viz foto a hra jede líp ale ještě to není úplně ono,

https://imgbb.com/f4qFr4d
Tak si říkám jestli osmijadro už není dnes málo.

Pak je tam Ještě jeden parametr
VideoMemoryScale ten budu testovat dnes.
Původní config si zalohujte ,pak zkuste změnit toto nastavení a po přepsání na tom souboru uložte jen pro čtení ať to hra nemůže přepsat.
Blbé je že tu vychází často upgrady a blbě se pak hledá zdroj problému.
Takže pokud mate problém s výkonem grafiky tak zkuste toto.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
kingtoy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. led 2011
Bydliště: Hradec Kralove

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od kingtoy »

Gagy - dlouho sem resil vykon ve warzonu, takze sem dloubal i do tohoto nastaveni.. ale co sem vypozoroval.. a stejne tak snad vsude kde o tom lidi debatovali tak RendererWorkercount by pro nejlepsi vykon mel byt nastaven jako polovina poctu fyzickych jader CPU.. takze pokud mas 8 jadrovy (16vlaken) .. tak bys mel mit nastaveno 4. Jako vsichni se opravdu shodli, ze toto je best.. nastavovat tam 16 je dost mimo ...
Muzes si tam zkusit nastavit 4? Co to udela.. zajimalo by me. Diky
R2D2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2003
Bydliště: u Brna

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od R2D2 »

4 jsou v tom configu nastaveny standardne, ja to s 5600x nastavoval na 6 a bylo to pak lepsi. Posledni mesic jsem to urcite nesledoval , ale v dobe kdy se to resilo tak platilo zmenit v configu prave pocet podle poctu fyzickych jader cpu , rozhodne ne vlaken.
AMD ryzen 5 5600x / Asus B550-plus / Gskill flareX 16Gb 3600Mhz cl16 / Rx 6700 XT nitro+ / Kingston A2000 m2 1Tb / Asus GT 501
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od Chief4 »

dle me menit RendererWorkercount je kontraproduktivni, taky jsem si myslel ze jsem objevil ameriku kdyz jsem na 16 v. jader mel nastaveno 7. a zmenil to na 16. Ale FPS to vubec nepomohlo spis naopak, cpu nedokazalo vyuzit grafiku naplno

i na youtube jsou na to srovnani a naprostej vetsine pripadu vychazi default nejlip, vetsinou je to virtualni jadra deleno dvema plus 1, nebo 0
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“