CoD "WARZONE"

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Jenže ono to je těžko ,výjde nějaký patch a zase to může být trochu jinak.. Jak říkám ,moc sem to zatím netestoval ,ale pocitově je to lepší než to bylo ,ale ještě to není uplně ono.
Ale příjde mi divné že by ta hra dokázala využít na max osmijádro. 8/16 .. Navíc jedu v QHD které je náročnější pro grafiku. Pořád testuju ,tak zkusím dát i nižší počty .Když sem změnil z původních 7 na 8 tak to skoro nic neudělalo.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

Dalsi update ma prijit cca za tyden jen tak mimochodem :-D
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od Chief4 »

když jim to udělá dobře ať si ty jádra změní..
to co by vás v principu němělo zajímat je celkové využití cpu
co by vás mělo zajímat je jestli grafika běží plus minus na 100%, to je známka toho že cpu dělá vše co může
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od python.p »

GaGy píše:Tak po několika dnech problému s novou kartou sem asi našel řešení. Problém byl že hra s novou grafikou trpěla microsutteringem, což jsou takové mini lagy po 5-10 sekundách. (Videa si dohledejte na YouTube) Problém vypadá ze je v configu hry. Je třeba upravit hodnoty v souboru adv_option.ini (otevřít v poznamkovém bloku)
C:\users\jmeno\documents\call of duty modern warfare\players
Důležitý parametr je RendererWorkercount . (Počet procesorovych vláken co muže hra použit)
Ja tam měl default 7. To by mělo stačit pro grafiku střední třídy. Pro mou grafiku která má výkon téměř dvojnásobný než tu co sem měl předtím je to málo. Respetivne pracovalo 7vláken ze 16. tímpadem grafika neměla dost dat od procesoru. Tuto hodnotu sem změnil ze 7 na 16. Předtím bylo využití cpu 40-50% ,nyní viz foto a hra jede líp ale ještě to není úplně ono,

https://imgbb.com/f4qFr4d
Tak si říkám jestli osmijadro už není dnes málo.

Pak je tam Ještě jeden parametr
VideoMemoryScale ten budu testovat dnes.
Původní config si zalohujte ,pak zkuste změnit toto nastavení a po přepsání na tom souboru uložte jen pro čtení ať to hra nemůže přepsat.
Blbé je že tu vychází často upgrady a blbě se pak hledá zdroj problému.
Takže pokud mate problém s výkonem grafiky tak zkuste toto.
Sem rád, že ti to snad pomohlo. :)

Já s tím dlouho laboroval, a teď už ani nevím co tam vlastně mám nastavený. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Tak omlouvám se ale moje tvrzení byl omyl. Dnes sem nastavil RendererWorkercount na 4 a hra jede naprosto plynule už bez jediného lagu. Nevím co tato položka přesně dělá ,ale má to něco společného s thready u CPU.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od python.p »

Tak hlavně že vyřešeno. Ale je to taková haluz, taky jsem nepřišel na nějakou logiku v tom nastavení...

4? Tak že by to jelo v jednom CCX?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od killerek »

On uz ma Zen 3, takze 8C CCX.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od python.p »

Jop, nekoukal jsem na podpis. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Při RendererWorkercount 16 to jelo líp než při 7 (default)
Co je divné že byly použity všechny thready.
Nyní mám nastaveny RendererWorkercount 4 a využívá to 9 threadů. Škoda že někde není přesně popsané co ta položka nastavuje. V každém případě to bylo tímto.

Obrázek
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od python.p »

Já to teď zkoušel na stařičké 3930k@4,8Ghz a tam to tahá 6t na full a 6t tak z poloviny. Stuter nikde, jen FPS jsou kolem 120 na 2k s 3070. Což mi na tak starej klump nepřijde vůbec špatný. Zítra zkusím poladit nějak ten redendercount, přitom je to nastaveny na 4 ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od satik »

GaGy píše:Nyní mám nastaveny RendererWorkercount 4 a využívá to 9 threadů.
Může to používat 4 render thready a zbytek threadů na něco jinýho.
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Všiml sem si ještě jedné věci. Všechny položky můžu mít na max kromě Texture Resulution tady musím mít NORMAL - pokud dám High tak microstuttering je zpět. (Toto už psal taky někdo na rededitu)
RendererWorkercount sem ted nastavil na 6 a jede to taky dobře.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

Hlasim vyrazne zlepseni na moji PS5 po poslednim updatu. Lagy zmizely a zda se mi ze to snad jede i na vic nez 60fps? Nevim ale da se to konecne hrat. Next-gen patch je uz nastesti na ceste. https://in.ign.com/call-of-duty-warzone ... evelopment Navic ta nova mapa se mi dost libi :D respektive spise novy reskin.
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od stylar »

Všiml sem si ještě jedné věci. Všechny položky můžu mít na max kromě Texture Resulution tady musím mít NORMAL - pokud dám High tak microstuttering je zpět. (Toto už psal taky někdo na rededitu)
RendererWorkercount sem ted nastavil na 6 a jede to taky dobře.
Hmm, mně tahle hra nikdy nejela moc dobře (RTX2080S 8GB) a textury jsem spíš musel nastavovat na very low jinak strašně rychle přetekl buffer (žádný stuttering, ale fps kleslo na polovinu a vyskočilo extrémně využití PCI-E), sice mi to ve hře ukazuje, že používá třeba 4GB VRAM, ale reálně je to víc jak dvojnásobně, zvláštní je že memory scale v configu je nastaven na 0,85 default, takže to omezuje nastavení hry na 7GB, ale reálně tak 2x víc.

Takže jsem nastavil scale na 0,65 a bar ve hře mi skočil do červené, jo smysl to moc nedává co píšu, ale jak blbě jsem to nastavil, tak najednou hra jede bez problémů i s High texturami v 4k rozlišení, a nepřetéká vůbec buffer paměti, takže to jede velmi stabilně 90-120fps (lock) i několik hodin, předtím to vydrželo jen s low texturami plynule tak 20min poté přetekl buffer a naskočilo i vytížení PCI-E na 60%.

Je to zvláštní, včera jsem to hrál pár hodin a jelo to po úpravě configu mnohem lépe (přepsání 8 na 6), využití VRAM oscilovalo kolem 7,5GB (MSI Afterburner), každopádně RAM mi to bralo nějak 20GB+ a podle MSI Afterburner si grafika půjčila z RAM jenom 1500MB, což je dobře, protože co vím, když si půjčí víc dochází k vyššímu vytížení PCI-E a poklesu výkonu, takže to asi začalo dávat opravdu jen nepotřebný věci do RAM.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

Hele za mě to byla pěkná hra ,ale od 1984 je to hrůza. Mapa je zpracovaná dobře ,proboha ty barvy ??? (nemyslím objekty ,ale nádech té hry)
Je to celé vybluté ,každý se snaží to doladit přes nějaké filtry .. Je to zelenošedý hnus...
Tentokrát mají v activisionu můj obdiv ,takhle posrat skvělou hru.
ASi se snažili udělat dojem aby to vypadalo jak fotka z osmdesátek. Nicméně je to fakt hrůza.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

Ty už si jak ty děti z warzone skupiny na fb :-D Ja jsem teda spoko, konečně mi to jede bez lagu aspoň. Barvičky, skiny nebo jakého si tam dám panáčka, to zas tak neprožívám.

Nevíte někdo jestli v těch bednách s lootem je pokaždé to samé? Jestli třeba najdu dobrou sniperku tak tam je pokaždé nebo z těch beden každou hru vyleze něco jiného?
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od sajty »

Jj, ty barvy jsou slušný grc. Prostě za každou cenu všude tlačí CW style. Už se nemůžu dočkat nového Battlefieldu.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GamesPeter »

Ahoj, kdyby někdo hledal spoluhráče, tak si mě prosím přidejte pod nickem GamesPeterSTR. Hrajeme to s bráchou od zimy poměrně dost často, ale hrát quadra s randomákama je cesta do pekel. Už kolikrát nám pěkně s*urvili dobře načatý zápas. Málokdy narazíme na vhodnou dvojici nebo alespoň jednoho člověka. :D V duech se nám daří, ale je to strašná kempárna, ty quadra nebo alespoň tria jsou daleko zábavnější. Kdyby měl někdo zájem si dát zápas s důrazem na spolupráci a krytí, tak jsem tady. Díky, Warzonu ZDAR!!!!
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od GaGy »

heroik píše:Ty už si jak ty děti z warzone skupiny na fb :-D Ja jsem teda spoko, konečně mi to jede bez lagu aspoň. Barvičky, skiny nebo jakého si tam dám panáčka, to zas tak neprožívám.
Skiny si nekupuju. Nejsem děcko, ta hra byla hezká ,jen se podívej na podání barev na youtube v sezoně 2 a srovnej to s trojkou.. Je to hnus .. Naštěstí v Radeon software je možnost živých barev a dost to té hře pomohlo. Sice občas je to přesvícené ,ale už to není tak vyblité.

Oni tu hru tímto naprosto ničí. Si všimni už tam není žádná normální zbran MW - všude cpou CW zbraně. CW je naprostý odpad, sem to zkoušel když byl ted free a po deseti minutách sem to smazal.

Pokud si chcete se mnou zahrát. KD 1.39
GaGy-Cz#9593540
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: CoD "WARZONE"

Příspěvek od heroik »

GaGy píše: Oni tu hru tímto naprosto ničí. Si všimni už tam není žádná normální zbran MW - všude cpou CW zbraně. CW je naprostý odpad, sem to zkoušel když byl ted free a po deseti minutách sem to smazal.
Neříkám že jsi děcko, ale přesně takhle ty děti brečí každý den :D . Propagujou jejich nejnovější hru, sami kdysi někde psali že Warzone se bude měnit s každým novým dílem ne? Letos zase vyjde další a tak furt dokola. Nevím, přijde mi to ok. CoDka se takhle točí už asi 15 let...Problém téhle hry je spíš toxická komunita plná děcek a košťať. Kde jsou časy CoD2, kdy jsem i já byl jedním z nich a nevnímal to :mrgreen: btw dívám se na youtube a hnus to byl i předtím, divné žluté plochy a trávník všude. Teď jsou zas do zelena, to je toho :D
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“