Lagovani ve Win10

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Lagovani ve Win10

Příspěvek od maXXmilian »

Ahoj,

mam nejakou dobu PC v podpisu a mam jeden velmi neprijemnej problem. Googlil jsem kde se dalo, sice podobne problemy lidi obcas maji, ale nenasel jsem nic relevantniho, co by mi pomohlo.

Takze o co jde:

Mam problem, ze obcas kdyz zaviram nebo oteviram aplikaci, nebo klidne jen okno pruzkumika, nebo kdyz treba vyvolam spravce uloh ctrl+alt+del, tak se pri otvirani PC jakoby zpomali, ne uplne zasekne ale proste laguje. Nekdy se to stane dokonce i kdyz jen maximalizuju nebo minimalizuju otevrene okno.
Deje se to relativne nahodne, nevypozoroval jsem zadny presny vzorec, neumim to "vyvolat" na pozadani.
Mys mi treba na dve vteriny funguje (nevim jak to jinak popsat) rychlosti 3 FPS, proste hybu mysi a ta refreshne svou pozici 2x za vterinu, cely system se neda ovladat. Netrva to jen kratkou chvili, ale tak 2-3 vteriny.

Nasel jsem, ze by to mohlo byt ovladacem mysi, ale ten je aktualni a i nejake rucni preinstalovani nepomohlo.

Nemam zadne spiky na pametech, procesoru, disku, GPU.
Nemam zadne konflikty ve spravci zarizeni, vse funguje jak ma.
Kdyz hraju hry, mam stabilni FPS, nic nelaguje, nedropuje. Je to problem pouze ve Windows.
Jedina vec, ktera v PC nefunguje uplne OK (ackoliv netusim, jestli to muze mit souvislost), ze pokud kopiruju neco na USB, tak rychlost kopirovani pada periodicky k nule a zase stoupa k bezne rychlosti, cyklicky. Jelikoz to delam minimalne, tak jsem to neresil.
Mam v pytli radic USB?


Setkal se s tim nekdo, napada vas reseni?

Diky vsem, kteri to zvladli docist :)

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Lagovani ve Win10

Příspěvek od renek1 »

Až když jsem to dočetl k tomu kopírování, tak jsem si uvědomil, že podobný případ měl syn. Občas si stěžoval na lag ve win a i tu myš, ale co mu blblo bylo to kopírování, které podle grafu naběhlo, pár vteřin běželo +- konstantní rychlostí a pak spadlo k nule, někdy se rozběhlo a pokračovalo a pak opět.
Tehdy jsem dělal možné i nemožné (kontrola ram, cpu, atd) vyměnil jsem dokonce i myš a nic. Pak jsem se odrazil od toho blbnutí při kopírování, udělal klon windows na jiný disk a spustil. Testoval a vše bylo ok. Tak jsem ještě zkusil přes správu disku odstranit svazek a znovu vytvořit, toho původního disku na kterém ty windows byly a naklonovat je zpět a vše bylo zase ok.
Třeba se do toho budeš chtít taky pustit. Konstatoval jsem tedy chybu někde na disku.
Od té doby vše jede ok
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Lagovani ve Win10

Příspěvek od skaven321 »

tiez som mal tie spiky, a mne pomohlo vypnut toto zaskrtavadlo:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Lagovani ve Win10

Příspěvek od maXXmilian »

Diky za postrehy.

Setreni jsem mel skutecne zapnute, ale neodstranilo to ani lagy, ani padani rychlosti kopirovani na USB (v coz jsem doufal).

Jinak disk me samozrejme napadl, ale benchmark ukazuje normalni hodnoty a kdyz kopiruju diks -> disk, je rychlost ok.

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Lagovani ve Win10

Příspěvek od coyd »

Chipset drivery mas aktualni a v rizeni spotreby ryzen balanced ? Bios taky posledni ?
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Lagovani ve Win10

Příspěvek od maXXmilian »

Vse akutalni. Rizeni spotreby ryzen... to si nejsem jisty co myslis. Napajeni ve win mam prepnute na "vykon". Zadna zmena oproti "balanced".

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: Lagovani ve Win10

Příspěvek od maXXmilian »

Udelal jsem clean boot, pozakazoval vsechno po startu.
Pak pustil klicove sluzby a vse se zda byt zatim ok (tuk tuk). Bohuzel si nejsem uplne jisty, zda se mi podari presne urcit, co delalo takovyhle bordel.

Nicmene software k mysi ani ke zvukovce (favoriti) to nejspis nejsou.

Takze rada... udelat clean boot a pak postupne povolovat...

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Lagovani ve Win10

Příspěvek od killerek »

Ta poslední veta je asi nejlepší varianta nez na to prijdes.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“