Jakou DDR3 grafiku do starého PC?

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Jiřís
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2020

Jakou DDR3 grafiku do starého PC?

Příspěvek od Jiřís »

Zdravím,
Mám PC HP Compaq 8200 Elite
procesor i5 2400
4GB RAM (upgradnul jsem na 12GB)
Grafika NVIDIA Geforce GT 630 2GB
Poslední dobou se mi občas někde nedonačte obraz nebo to trvá dlouho, video se posekává jako na ještě starších PC atp.
Myslím že je tedy čas pořídit novou grafiku. Kromně toho už jsem nad novou grafikou přemýšlel z důvodu vyššího výkonu ve hrách.
Chci se tedy zeptat, jakou mám koupit? Vím že je to DDR3 a tahle konkrétně se už neprodává, ale to je tak vše. Prosil bych tedy nějaké tipy, rady, doporučení na grafickou kartu, která by s mým PC fungovala a byla pokud možno co nejvýkonější (v rámci jejího stáří, nečekám zázraky...)
Když jsem to totiž hledal třeba na CZC nebo Alze nebyl jsem z toho moc moudrý a nevím kterou z těch pěti vzít...
Děkuji předem za vaše odpovědi.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jakou DDR3 grafiku do starého PC?

Příspěvek od Atapi »

Je to jedno bude tam fungovat všechno co má PCI express. Jestli má grafika DDR3 nebo třeba GDDR7 není důležité, záleží jen na ceně a na tom co od toho požaduješ za výkon, případně je třeba vědět, jestli má zdroj PCIe napájení ke grafice a jeho výkon.
Pokud má napájení navíc, tak by tam byla akorát nějaká rx570 a podobně, výrazně výkonnější grafika k tomu PC asi nemá moc smysl. Bez 6/8pinu a se slabším zdrojem jsi omezený jen na slabší grafiky - bez napájení se dělaly některé gtx 1050 a 1050 ti například, ty mají totiž celkem malou spotřebu.
No a jestli ti stačila výkonem ta 630, tak bych se poohlídnul v bazaru po nějaké 750ti a tak, ta je stále několikanásobně výkonnější, než to co jsi tam měl a jsou už za pakatel.
Naposledy upravil(a) Atapi dne úte 7. dub 2020, 14:29, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou DDR3 grafiku do starého PC?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Sorry ake dost možná tě čeká boj kterej nestojí za to. Tyhle značkové stroje jsou totiž celkem shit.
Jsou tam 3 zásadní problémy.

1. Nestandardní komponenty. Boardy nebejvaj standard ATX, mívaj vlastní konektory, atd.
2. Šatnej zdroj.
3. Špatná podpora boardů. Tyhle boardy z doby sandyho potřebovaly upgrady biosu pro funkci novejch grafik. U normálních desek no problem, u těhlech OEM ale dost často upgrade nikdy nepřišel a člověk skončil někde u Fermi protože tam nic novějšího nešlo.

Skoro bych i řekl dej to pryč celý někomu do kanclu a sestav novej komp.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“