The Last of Us Part II

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Frostys »

Já jsem před hraním ani neviděl pořádně gameplay, tak mě zezačátku i překvapilo, jak detailně to je udělané, včetně audia.
Ale nejvíc mě překvapilo, že při zabití random člověka na něj ostatní křičeli jménem, to jsem v žádné další hře asi ještě nezažil, dobrý tah pro ještě větší znechucení... :)

Spoiler:Plus pokud šlo ještě o postavy, se kterýma se člověk setkával zpětně při hraní za Abby.

Dodneška mám ale v paměti otisknuté scény ze Zachraňte vojína Ryana... kromě vylodění a hledání vlastních končetin je to hlavně scéna, kde je 1v1 melee fight, který končí pomalým zapíchnutím nože do vojáka. Zajímalo by mě, jestli tyhle věci tehdy v roce 98 někdo řešil.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od ArgCZ »

jsou tam fakt momenty který nejsou hezký, třeba v jednom baráku co uvniř vypadal jak IQ land v liberci, prostě je tam uvnitř po krajích točitej stoupajcí ochoz se skleněným zábradlím a já jsem z ochozu brokárnou sestřelil ženskou a ona jak padala z tý vejšky tak řvala celej pád jak prorvaná a byla to docela vejška, tohle není naskriptěný, to je prostě random situace a když dopadla mezi svoje kámoše tak jsem zase poslouchal jak její kámoš je z toho uplně v prdeli a hnal se nahoru jak berserk že jsem kurva mrtvej. A takových věcí tam je mraky, co přestřelka to něco podobnýho zažijete. Jako tyhle věci se fakt zarejvaj pod kůži.
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne stř 24. čer 2020, 16:32, celkem upraveno 1 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Frostys »

Jasný, tak na pomstě je ta hra celá založená, tak se nedivím, že to chtěli podpořit tímhle způsobem. Myslím, že to ani jinak nešlo udělat. Každý život má váhu. O to celé podle mě jde v jedničce i ve dvojce.

Dvojka je navíc postavená na zabíjení lidí, nakažených mi přišlo, že je tam strašně málo a bojovalo se mi s nima hlavně i snadněji než s lidma, kteří měli zapnutý aimbot.. takže mi vlastně těch cheatujících hajzlů není líto :-D
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od jakubom »

Já to přestanu otevírat tohle vlákno, samotnou hru jsem zatím celkem ignoroval, nekoukal na gameplay, jenom přečetl recenzi, ale ty poslední komentáře, mě utvrzují v tom, že se k tomu asi budu muset dostat dřív než v zimě :lol:
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od heroik »

Jsem si dovolil precist i nejake spojlery protoze stejne vubec nevim o cem ta hra je,nehral jsem ani jednicku, a z gameplaye jsem videl tak 20min, ale po procteni tohohle vlakna mam stejny pocit :-D Uz se nemuzu dockat az si dam postupne prvni a druhy dil na PS5. Snad to bude PS5 ready v den vydani...
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od LastPCgamer »

Ach keby to ostalo len pri tej brutalite a násilí pri gameplay scenach. Ale ked sa hrac vzije aj do pribehu tak aj ten ho zomelie a na konci vypľuvne lebo aj ten je neskutočne depresívny. Celkove vyznenie pribehu a hry je vo velmi negativnom duchu a vdaka tomu nedotiahnutemu ukonceniu hrac ani nedostane uspokojenie na konci a ostanu len otazky, neistota a blbý pocit. :cry:

Tato hra je bezkonkurenčna v storytellingu a vyvolavani emocii u hracov.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od michal3d »

Tak ja tiež pridám nejaké svoje postrehy z tejto hry. Na úvod by som mal povedať, že prvý diel TLOU som dohral 3-krát, je to pre mňa hra s hodnotením 10/10 rovnako ako DLC Left Behind. Tak u mňa výnimočne vysoké hodnotenie jej dávam hlavne preto, že exceluje vo všetkých oblastiah, od grafiky, hudby, cez príbeh, postavy až po samotnú hratelnosť a len ťažko sa mi hľadajú nejaké negatívne stránky na tej hre.
S ohľadom na to som sa samozrejme veľmi tešil na pokračovanie, poctivo sa vyhol všetkým spoilerom a zahral hneď ako vyšla. Dohranie mi trvalo niečo málinko cez 30 hod.
V mojich dojmoch silno rozdelím príbeh od ostatných elementov hry, aby som niekomu náhodou nevyspoiloval hru a myslím, že o príbehu by sa v tomto prípade naozaj ťažko bavilo bez spoilerov. Takže príbeh rozoberiem v poslednej časti označenej ako spoiler.

Grafika
Naozaj krásne a atmosferické grafické spracovanie, detailné lokácie, aj keď po vzore jednotky často dosť silno ohraničené. Na tomto mieste by som mal malinko výhradu k variabilite, ktorá mi prišla menšia než v jednotke, čo je zaujímavé s ohľadom na výrazne dlhšiu hernú dobu. No nie je to nič zásadné.

Zvuky, hudba, dabing
Všetko po vzore jednotky 10/10. Hudba je krásne atmosferická, zvuková stránka krásne vyladená a samozrejme super nadabované postavy k tomu. Veľmi oceňujem voľbu jazyku zvlášť pre dabing, UI a titulky, čo sa vyskytuje v hrách len výnimočne. Vďaka tomu som si to mohol nastaviť presne tak ako chcem, teda dabing a UI v angličtine a k tomu CZ titulky.

Hratelnosť
Hral som na HARD obtiažnosť a k tomu som samozrejme vypol veškerú asistenciu zameriavania a obmedzil ešte nejaké UI elementy, ako napr. že neukazuje kedy sa máte uhnúť meele útokom a zvolil som len jednoduchý zameriavač, čo je len malinká bodečka pri každej zbrani. Vďaka tomu HS s lukom na veľkú vzdialenosť prináša krásne uspokojivý pocit, keďže tú bodečku je treba namieriť výrazne vyššie a samozrejme správne to odhadnúť.
Každopádne hratelnosť je naozaj super a najsilnejšia stránka hry. Oproti jednotke je tu pár drobných vylepšení, z ktorých každé pozitívne vplýva na možnosti pohybu a útočenia. Takže situácie ako keď ide dvojčlenná hliadka, jedného chytím pod krkom a druhému dám rýchlo HS s pištoľou s tlmičom fungujú na jednotku. Plynulé prechody zo stealthu k akčnému útočeniu a prípadne naspäť k stealthu. Naozaj musím povedať, že ani po 30 hod ma gameplay neomrzel a bola to práve tá hratelnosť, ktorá ma hnala dopredu.
Jediné čo trošku zráža hratelnosť, je predvídateľnosť v tom, že vo väčšine prípadov je už dopredu jasné, kedy sa tam objavia nepriatelia a kedy naopak už je po všetkom, ten arénny štýl.

Zhrnutie
Podľa mňa ide o kvalitnú hru, ktorá ale po vynikajúcom prvom diely nenaplnila moje očakávania. A to len kvôli slabému a chabo spracovanému príbehu a postáv. Ostatné časti hry sú super a hratelnosť to jednoznačne povýšila na nadpriemernú hru. Len ma mrzí, že príbeh, postavy, emócie boli lepšie aj v ľubovolnom Uncharted diely (s výnimkou Lost Legacy, ktorý som nehral) a to TLOU mal byť ten ťahúň ohľadne príbehu a emócií.

Moje hodnotenie - 8,5/10



Príbeh - pozor SPOILER
Jednoznačná slabina hry a dokonca si dovolím takú odvážnu vetu, že nejaký skutočný príbeh tu vlastne ani nie je. Celá hra za Ellie (teda polovica hry) je vlastne len putovanie bez ničoho, bez štipky nejakého vývoja postáv, príbehu, čohokoľvek. Paradoxne aspoň nejaký príbeh sa črtá v druhej polke pri hre za Abby, no nič z čoho by som sa posadil na zadok to nie je. Akurát, že tam aspoň niečo je.
Asi jediná skutočne dobrá časť je flashback Ellie s Joelom v múzeu, to bol jediný moment hry, kedy som mal pocit, áno hrám hru od Naughty Dog a pokračovanie TLOU. V tejto krátkej časti bolo viac skutočných emócií než v celom zbytku hry.
Inak už hneď prvá scéna ako zabili Joela je úplne spackaná, ako tu už bolo naznačené tým jedným výstižným obrázkom. Odzačiatku keď Joel s Tommym kívli na to, že pôjdu s Abby do tej chaty som na to len neveriaci pozeral, že čo za postavy nám to tu ND naservírovalo. Keď boli v tej chate, tak miesto toho aby to malo taký efekt, aký to malo mať, som si len ťukal na čelo a vnútorne "kričal" na nich, že čo za kravinu to robia. A to podotýkam znovu, že som nevedel že Joela zabijú, pôvodne som si myslel, že ten koho zabijú bude Dina, ako sa to trailery umne snažili naznačiť. No aj tak mi bolo jasné v momente jak vstúpili do tej chaty o čom to bude. A pritom to bolo úplne zbytočné, dalo sa spraviť to isté ale logicky, tak aby to dávalo zmysel v kontexte postáv ktoré tam majú. Jednoducho Joel a Tommy v TLOU2 nie sú Joel a Tommy, sú to postavy ktoré tak vyzerajú, majú to meno a hlas a to je asi tak všetko, inak sa pod tým skrýva niekto úplne iný. Keď si spomeniem na situáciu z jednotky ako Ellie zvládla stretnutie s Davidom tak jednoducho len nechápem ako sa niečo takéto mohlo vôbec objaviť v dvojke, situácia jak z lacného filmu.
Tiež musím mať výhrady k tomu, ako dej neustále skáče do flashbackov, hore dole. To je koncept ktorý môže fungovať pri nejakom komplikovanom plnom príbehu. Ale taký nemal ani prvý diel TLOU a druhý už vôbec nie. Aj jednotka bola hlavne o postavách a emóciách. A pri takom druhu príbehu, podľa mňa najlepšie funguje jednoduchý lineárny priebeh s pár vhodne spravenými flashbackmi, ale určite nie to neustále skákanie, ktoré rozbíja akúkoľvek emocionálnu súvislosť, kedy to prečo robím to čo robím sa dozviem až po niekoľkých hodinách hrania.
Čo sa týka navodenia emócií, tak to sa v tejto hre u mňa absolútne nepodarilo. V zásade mi boli všetky tie postavy ukradnuté. Aj Tommyho som mal pocit že Abby strelila do hlavy a že ho zabila a preto ma prekvapila keď sa tam potom ukázal, no bolo mi to jedno popravde. Všetky postavy sú tam totižto plytké, príbeh plytký, nie je tam nič čo by ma nútilo sa nad tým nejak zamýšľať. A v momentoch, keď sa tá hra snaží na to príliš vsádzať to je potom ešte o to horšie. A to je presne časť, kde dvojka totálne prepadá oproti jednotke, ktorá naopak bola plná emócií a všetky scény mali presne taký dopad aký by mali mať.
Takže z môjho pohľadu je príbeh veľké sklamanie na pomery ND a v absolútnom hodnotení ide tak niekde o nejaké priemerné spracovanie príbehu na pomery hier a to sa výrazne odrazilo na mojom celkovom hodnotení hry.
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Paul »

michal3d píše:Tak ja tiež pridám nejaké svoje postrehy z tejto hry.
Když už sis dal s tím dobře napsaným komentem takovou práci, nechtěl bys ho hodit i sem?

https://www.databaze-her.cz/hry/the-las ... komentare/
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Frostys »

michal3d píše: Odzačiatku keď Joel s Tommym kívli na to, že pôjdu s Abby do tej chaty som na to len neveriaci pozeral
Nerozumím. Pro jistotu jsem se ještě znovu podíval na gameplay na youtube. Vždyť oni přece neměli na výběr. V patách měli hordy nakažených.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od LastPCgamer »

Frostys píše:
michal3d píše: Odzačiatku keď Joel s Tommym kívli na to, že pôjdu s Abby do tej chaty som na to len neveriaci pozeral
Nerozumím. Pro jistotu jsem se ještě znovu podíval na gameplay na youtube. Vždyť oni přece neměli na výběr. V patách měli hordy nakažených.
Presne ako pises, nemali na vyber lebo v pätách mali hordu, bola tam snehova burka, kone boli unavene a cestu naspät do ich mesta by nezvladli. Preto sli s Abby a hlavne Abby bola sama a zachranil jej zivot tam nebol predpoklad nejakeho planovaneho prepadnutia. Okrem toho Joel v tom meste za tie roky "vymäkol" lebo zacal zit normalny zivot.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Sobo »

Nemuseli jim utikat az do mesta, stacilo jenom setrast infikovane, coz by snad nemel byt az takovy problem, prece jen jejich mobilita je stale podobna lidem (konim staci par stovek metru a jsou v cudu).

Nebo se na Abby mohli totalni vykaslat a proste ji nechat chcipnout, protoze je pro ne cizinec. V jednicce je scena, kde se nejakej capek snazi zastavit auto, co ridi Joel. Ten jenom prohlasi "To je past!" a prejde ho... Protoze neni idiot a vi, jak ten svet funguje - proste si nemuze dovolit duveru vuci cizimu, kdyz chce prezit.

Anebo dalsi zpubob - Joel a Tommy maji dohromady asi 60 let zkusenosti s prezivanim v postapo svete. Muze mi nekdo vysvetlit, proc by Tommy bez jakehokoliv uvazeni prozradil jejich prava jmena, a ze jsou bratri? Na Abby jde uplne videt, jak si to uvedomi okamzite, kdyz to Tommy rekne... Kdyby ten retard proste rekl "Ja jsem John a tohle je muj kamarad Jim", tak se nic z "pribehovych zvratu" nestane (Abby vubec nevedela jak vypadaj) a zadne TLOUII neexistuje. Boom, top writing, 10/10 masterpiece. Ten script je tak spatnej, ze ze zkusenych veteranu musi udelat totalni naivni retardy, aby to vubec "fungovalo".
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Frostys »

https://youtu.be/yLC6_nfAEWk?t=6772
1:52:50 .. opravdu se ti zdá, že "jen stačilo" setřást infikované? Očividně se jim je podařilo setřást až tím, že se za nimi zavřela brána.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od michal3d »

Spoiler Alert

Myslím, že Sobo to popísal dosť dobre. A neviem z čoho mali byť kone unavené, keď tam celý čas "sedeli" a prišli k nim? Unavené na to aby im neušli, keby im nedokázali uniknúť na koňoch, tak nemajú šancu v tom svete prežiť. To sú všetko len chabé výhovorky. Rovnako tak ako ten záber ako pred nimi zavreli vrata. Nedáva logiku, kde by ich tam zrazu bolo toľko a všade, že by im nemohli utiecť na koňoch, že boli všade. Alebo odkedy je kôň pomalší ako infikovaný? A tiež by ma zaujímalo, ako sa potom tak rýchlo dostali z tej chatky, obklúčenej infikovanými, pred ktorými niet úniku? A ako sa tam dostala Ellie a ostatný a naspäť?
Proste to sú logické diere jak svet a celá tá scéna je úplne mimo. A aj keby tak súrne museli byť s nimi, tak si všimni ako sa Joel a Tommy k nim správajú, ako k najlepším kamošom...WTF? Jak tu už odznelo, nikdy by takto nepovedali svoje mená a ani o meste, veď nevedia kto sú, ich skupina mohla to mesto napadnúť. Proste blbosť nad blbosť.
A že vymäkol? Ako keď 20 rokov prežil v tom svete, hneď na začiatku mu zabil dcéru vojak len tak, tak po max 5 rokoch (nie je jasné odkedy žijú v tom meste) je z neho zrazu totálny blbec, ktorý nevie jak ten svet funguje? Hlavne keď svet sa vôbec nezmenil, stalé sú tam rovnako nebezpečné skupiny, sú tam infikovaný s ktorými denne prichádzajú do styku. Nie je absolútne žiaden dôvod, prečo by mal vymäknúť za to že má nejakú akože stabilnú základňu, tú mal v tom meste totiž aj v prvom diely TLOU.

A inak ešte na jednu vec som zabudol a to jak totálne odfklákli scénu, kde sa Ellie dozvie pravdu o tom čo spravil Joel. To je tak neskutočne odfkláknuté, že to radšej nemali robiť vôbec a lepšie by bolo, keby sa len tvária, že to jednoducho vie.
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od LastPCgamer »

Uz to prilis riesis do hlbky. Jasne ti boli vysvetlené okolnosti preco k tomu doslo a hra to vysvetluje tak ako som to napisal. V prvej hre zili Joel v karantennej oblasti od pohody to malo daleko a on tam bol pašerák.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Frostys »

Jako souhlasím, že to nebylo udělané úplně dokonale. A asi jediná chyba, které se dopustili a byla špatně napsaná bylo to, že jim řekl svoje jména. Zbytek lze podle mě s přimhouřením oka přejít.

Skončili u nich v chatě, protože prostě neměli jinou možnost, měli hordu v patách a blížil se blizzard a měli v plánu odjet, až skončí. Pokud by jim nevyzradil svá jména, jsem si jistý, že by scénáristi přišli na jiný způsob jak vyzradit jejich identity :)

Předpokládám, že jejich skupina nebyla dostatečně velká, aby ji považovali za hrozbu pro celé město, takže asi neměli moc důvod o městu nemluvit a být nepřátelský. Ten svět se podle mě přece jen trochu změnil od jedničky... tzn. nezůstal stejný, jak píšeš michal3d
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od ArgCZ »

už jen to že se rozebírá tahle věc jasně zdůrazňuje jaký nároky a očekávání na to jsou kladený, je málo her nebo filmů ve kterých nenajdeš nějakou věc co není na 100%, tady se to asi tolik řeší protože se to týká postavy která pro řadu lidí znamenala... no možná znamenala něco co si vlastně hráči vybásnili, postavili si o postavě o který věděli jen útržky z jejího života vzdušný zámky a tak maj osudy postav za pošlapání odkazu původní hry. Já si teda nedovolím kritizovat autory za to jaký osudy naplánujou postavám, mě jde vždy spíš o provedení a pocit z toho a tady mám dojem že někteří kritizujou spíš to jakej osud postavám byl naplánovanej než za provedení.... to teda nemyslím přímo na michal3D, beru to spíše obeceně co tak koukám.

co se týče Michal3D a jeho argumentů, osobně si myslím že přehnaná opatrnost nebyla Joelova primární vlastnost ale byla jí ve chvíli kdy sebou měl holčinu v blízkém věku svý dcery s kterou začal budovat nějaký vztah i přes to že chtěl zůstat nedostupný
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Frostys »

ArgCZ píše:osobně si myslím že přehnaná opatrnost nebyla Joelova primární vlastnost ale byla jí ve chvíli kdy sebou měl holčinu v blízkém věku svý dcery s kterou začal budovat nějaký vztah i přes to že chtěl zůstat nedostupný
Přesně. Veškerá ta přehnaná opatrnost z jedničky byla přece proto, že s sebou měl malou holku, která musela přežít za každou cenu. A pak taky proto, že to byly dobré lekce pro Ellie, pro její budoucí survival život.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od LastPCgamer »

ArgCZ píše:už jen to že se rozebírá tahle věc jasně zdůrazňuje jaký nároky a očekávání na to jsou kladený, je málo her nebo filmů ve kterých nenajdeš nějakou věc co není na 100%, tady se to asi tolik řeší protože se to týká postavy která pro řadu lidí znamenala... no možná znamenala něco co si vlastně hráči vybásnili, postavili si o postavě o který věděli jen útržky z jejího života vzdušný zámky a tak maj osudy postav za pošlapání odkazu původní hry. Já si teda nedovolím kritizovat autory za to jaký osudy naplánujou postavám, mě jde vždy spíš o provedení a pocit z toho a tady mám dojem že někteří kritizujou spíš to jakej osud postavám byl naplánovanej než za provedení.... to teda nemyslím přímo na michal3D, beru to spíše obeceně co tak koukám.

co se týče Michal3D a jeho argumentů, osobně si myslím že přehnaná opatrnost nebyla Joelova primární vlastnost ale byla jí ve chvíli kdy sebou měl holčinu v blízkém věku svý dcery s kterou začal budovat nějaký vztah i přes to že chtěl zůstat nedostupný
Tak osud postav v dvojke je jasny a nedivim sa ze to hraci kritizuju. Ved ani mne ten pribeh nesadol lebo bol prilis negativne ladeny. Od zaciatku do konca je ten pribeh jedna velka depresivna zalezitost a kazda postava je tam zničena. Si neviem predstavit cloveka ktory ma po dohrani The Last of US Part 2 z toho celeho dobry pocit lebo je to cele akurat tak super smutne.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Frostys »

LastPCgamer píše:Si neviem predstavit cloveka ktory ma po dohrani The Last of US Part 2 z toho celeho dobry pocit lebo je to cele akurat tak super smutne.
Ale co to je za kec proboha. Kolik máme tragických filmů a dalších her, a hudby? nevymýšlej kraviny.

Jako mi chceš říct, že na konci jedničky ti bylo dobře?
Tak gratuluju, že jsi chladný hovado, kterýmu nevadí vystřílet celou nemocnici včetně nevinných lidí :lol:

Na konci dvojky mi bylo podivně, ne proto, že by hra byla smutná, takových her je spousty. Ale spíš tím, že neposkytuje žádný "closure", není tam žádný pocit nějakého ukončení, všechno skončilo zdánlivě otevřené a nedořešené. Ale i to je konec, se kterým se lidi musí naučit žít.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Riku »

Proč bych z toho jako nemohl mít dobrý pocit? Příběh mi dává smysl a ukazuje druhou stránku věci a hlavně se to skvěle hrálo.. ano, jde mi u her hlavně o to jak se hrají. Všechno promakaný do detailů, dobrá AI, super souboje, atmosfér, dobrý ovládání a skvěle zpracovaný násilí. Takže za mě po dohrání je tohle opravdu desítková hra.

A že autor napsal postavám jiný osud, než si vy představujete? Hm tak to je asi váš problém ;-)
PS5 | LG OLED CX55
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“