Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Tukanekb8 »

Ahoj, preinstalovaval jsem bratrovi ntb Dell Inspiron N5110. Koupil jsem SSD disk a naistaloval WIN10 x64 home. Vse probihalo dobre, poprve po instalaci nabehli win a cca po minute zaznel oznamovaci ton pripojeni zarizeni a zhasl monitor na ntb. Po pripojeni monitoru pres HDMI normalne pocitac bezi. Naistaloval jsem veskere aktualizace, posledni ovladace gpu (Intel HD graphics 3000) ale stale to nikde "nevidi" vlastni monitor ntb. Ten funguje pouze v biosu, v nouzovem rezimu a pri nabihani win, kde je zobrazeno jen logo WIN s loading koleckem (jen par s) a pri prepnuti na uvitaci obrazovku to rovnou prepne na HDMI vystup. Muzete mi prosim nekdo poradit co s tim? S timto problebem jsem se nikdy nesetkal... Dekuji Radek.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od orgasmic »

Zkus dat defaultni nastavení v BIOSu.
Asus Rog Strix G18
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Tukanekb8 »

To jsem zkousel a bez vysledku, dokonce jsem flashnul bios na posledni verzi.
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Tukanekb8 »

Jeste musim napsat, ze monitor pres hdmi nabehne pouze pri restartu. Pokud ntb vypnu a nasledne zapnu, vzdy zustane cerna obrazovka at mam nebo nemam pripojeno hdmi. Pri odpojeni a pripojeni hdmi kabelu monitor nabehne. Natocil jsem i video, odkaz zde:
https://youtu.be/HkxrgLhNWsE
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od orgasmic »

Zkus ještě klávesovou zkratku na přepnutí režimu zobrazení.
Klávesa Win+P a přepnout na interní display.
Asus Rog Strix G18
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Tukanekb8 »

To take bohuzel vubec nefunguje. Podle me je problem ve WIN, ze vubec neberou v potaz interni display ale pouze HDMI kam cpou obraz hned po nabootovani.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Natural »

Podle mě máš nastavený externí monitor ve windows jako primární a grafická karta (hd3000) není schopná zobrazit takové rozlišení, teda monitor na nb se vypne a je nefunkční. Zkusil bych monitoru snížit rozlišení na fullhd nebo ještě méně (ikdyž fullhd by to mohlo skousnout), dle potřeby restartovat a poté nastavit ve windows monitor nb jako primární. Něco jako "ono se to samo přepne když monitor odpojím" od windows nečekej.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od orgasmic »

Tak tam na zkoušku zkus vrátit původní verzi OS.
Asus Rog Strix G18
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Shaquille »

Natural píše:Podle mě máš nastavený externí monitor ve windows jako primární a grafická karta (hd3000) není schopná zobrazit takové rozlišení, teda monitor na nb se vypne a je nefunkční. Zkusil bych monitoru snížit rozlišení na fullhd nebo ještě méně (ikdyž fullhd by to mohlo skousnout), dle potřeby restartovat a poté nastavit ve windows monitor nb jako primární. Něco jako "ono se to samo přepne když monitor odpojím" od windows nečekej.
to je dle me nesmysl... Windows nejsou tak idiotske, aby nechapaly, ze maji dva displeje a pustily rozliseni jednoho do druheho.

Tukanekb8
Co se stane, kdyz s pripojenym monitorm zmackes win+P a zvolis rozsirit?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od killerek »

Windows jsou idiotske dost. Nekolikrat se mi stalo, ze mi na pripojeny monitor k notebooku rvaly notebookove rozliseni a i zmizela volba to rozliseni zmenit az do restartu. A bylo jedno, jestli rozsireni, klonovani nebo jen jeden z tech monitoru.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Shaquille »

Tohle se mi nikdy nestalo a to jsem tady mel 10ky notebooku... Max nejaky bud v driverech, ale osobne jsem se s tim nesetkal.
btw u duplikace lze pouzit pouze jedno rozliseni.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od killerek »

To klonovani sem uvedl jen, aby byl seznam moznosti kompletni. Pravdepodobne zpusobene prechody mezi zasedačkou, pracovnim mistem a domacim monitorem, kdy to proste Win uz nerozdychaji. Ten samy problem mají často se siti, když menis často typ pripojeni LAN/wifi a pridas do mixu i VPN.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od orgasmic »

Rada s Win+P tu už padla. Stačí příště lépe číst :)
Asus Rog Strix G18
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Shaquille »

Priste lepe chapat ;)
Jde o to, jestli se interni displej vubec rozsviti s volbou rozsirit...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od orgasmic »

Určitě všechny možnosti proklikal, každopádně, jestli nefunguje jen interní, nepomůže rozšířit a obráceně.
Takže příště lépe číst i chápat :D
Asus Rog Strix G18
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Shaquille »

To take bohuzel vubec nefunguje.
Jestli z toho vyctes, ze proklikal vsechny moznosti tak jsi buh, nebo vestec. Priste mene predvidat ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od orgasmic »

Ono je to celkem logické, ze když to nefunguje a vlezu do podobného nastavení, tak proklikam všechny možnosti.
To není předvídání, ale selský rozum. :P
Asus Rog Strix G18
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Shaquille »

Predvidat pri radach, ze user mysli logicky, neni selsky rozum, ale nezkusenost ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od orgasmic »

Právě, že zkušenost je velká. Už to poznáš podle psaného projevu a popisu problému.
Taky se do takového stádia veliké zkušenosti jednou dopracuješ :-D
Asus Rog Strix G18
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Notebook nezobrazuje na svem monitoru

Příspěvek od Shaquille »

Treba budu mit jednou (zasnim se) vyspele klienty jako ty a ne ty bfu co mam ted ja. Fakt si to preji, ale vim, ze to nevyjde ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“