Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
jbem
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od jbem »

Ahojte,

Potřebuji dostat wifi signál z bytu do garáže, kde v cestě stojí dvě podlahy/stropy a deset dalších wifi vysílačů a různých zařízení v cizích bytech.

Situace je zobrazena na obrázku - https://postimg.cc/sQsspYCX

Z místnosti vlevo nahoře potřebuji dostat signál do místnosti za vraty vpravo dole, jedná se o bytovku postavenou 2017, stěny jsou z nějakýho porobetonu nebo čeho, podlahy nevím a celej dům působí jako kdyby jeho životnost neměla přesáhnout deset let.

Každopádně klasický router (D-Link DIR-842) tam dosáhne jen tak tak. Občas je vidět, občas ne, použitelné to není.

Je vůbec nějaká možnost na tuto vzdálenost a přes tyto překážky wifi signál spolehlivě dostat?

Díky

Hozna
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od Atapi »

Ahoj, anténu máš natočenou dobře? Podle tadytoho je to tam hezky ukázaný na spodním obrázku jak to má bejt.
Pak případně můžeš zkusit vyrobit okolo té antény co máš nasměrovanou dolů ještě tohle. S tím že píšeš že to tam dosáhne, ale signál asi nic moc, tak by to mohlo pomoct.
No a pak ještě máš možnost zkusit adaptér do zásuvky. Jestli tam signál z bytu po drátech dojde, tak by to bylo lepší řešení než posílat wifi skrz několik pater (ale zas dražší než kus alobalu žejo).
Obrázek
jbem
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od jbem »

Zkoušel jsem různé natočení antény, zkoušel jsem trik s alobalem, nepomohlo. Nakonec jsem zkusil koupit adaptéry do zásuvky, ačkoliv jsem nevěřil, znaje úroveň elektroinstalace v baráku, že by to mohlo jet. A jede to. Takže nějakej TP-Link set to vyřešil.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od Jey »

A jakou rychlostí to jede?

Co jsem obecně četl, tak by oba adaptéry měly být zapojené na jedné fázi, což se divím, jestli máte takto zapojený byt a garáž.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od werygood »

Garáž i byt můžou být napojené na stejnou fázi (pokud je to 1f), ale signál by neměl projít skrz elektroměr. Ten byt má jedny hodiny s garáží?
jbem
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od jbem »

Jede to cca 25 mbps (v bytě cca 180 mbps), ping 12 ms (oboje je do internetu).

Jak je to zapojené nevím, barák i s garážemi je připojen 3F, hodiny nejsou určitě společné pro garáž a byt. Vlastně ani nevím, kde ty hodiny jsou, elektřina je v ceně nájmu a neměl jsem potřebu to řešit. Ale ještě na to mrknu.

Tuto možnost jsem právě nechával až jako poslední, protože by mě nenapadlo, že by to mohlo fungovat a že bych měl kliku a v cestě nebyly hodiny, fíčko, jiná fáze, nevím co všechno by mohlo vadit.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od werygood »

Možná máš jen štěstí, ten vývoj jde celkem rychle kupředu.

Dá se to vyřešit buď tímto - https://www.reichelt.com/de/en/allnet-p ... 15077&&r=1 - což ti propojí všechny tří fáze tak, aby šel skrz signál, ale ne výkon.

Pak jsem někde četl, že k přenosu je využívaný PE kabel, ale nevím, v jakém je to dnes stavu.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Jak dostat wifi signál o dvě patra níž?

Příspěvek od nou »

Tak tie powerline adaptery su dnes uz celkom slusne. Nedavno som TL-PA8010P a pri skusani to cez tri predlzovacny na 50m dalo 160Mbit/s. Teda v zasuvke rozdvojka do nej jeden adapter a predlzovacky. Na druhom konci druhy adapter. Ale zase na druhu stranu medzi dvoma zasuvkami a o dve poschodia nizsie to islo len 10Mbit/s.
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“