PC se restartuje po POSTu

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Wilik »

PC fungoval bez problemu - chtel jsem do nej dat SSD, takze jsem vypnul stavajici HDD a do M.2 slotu dal SSD, vse naskocilo a nainstaloval jsem z flesky Win10. Po instalaci ovladacu a programu, nekolika restartech, jsem chtel k SSD opet pripojit i HDD, kde jsou uzivatelska data. Po zapojeni HDD a zapnuti PC se resetoval BIOS a od te doby PC projde pres POST obrazovku, ale misto nacitani z disku provede restart.

Zkousel jsem oddelat HDD - stejne, i SSD stejne, zustala jen deska+cpu+ram a porad stejne, nikdy se to nedostane k nacitani disku. Nepomohlo ani nacteni prednastavenych hodnot v BIOSu, ani reset CMOS. Porad stejne.

Deska Gigabyte B150 + Celeron G3930 + 8GB Kingston HyperX Fury (zkousel jsem i jinou RAM, ale stejne). Nejaky napad co s tim?
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Natural »

Ahoj, co flashka s win10? Tu to taky nenabootuje?
E: mrknul bych v BIOSu, jestli jsou vidět oba disky, nastavil SSD jako první pro boot, případně zkontroloval desku, jestli nevypíná nějaké SATA porty a případně i vytáhl všechny USB zařízení. Tohle vypadá že máš primár na USB/SATA, kde není MBR. Případně můžeš ještě flashnout bios na poslední.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Wilik »

Ee, v BIOSu to vsechny disky normalne najde, i flesku, ale nikdy to nedojde do stavu, kdy by to melo zacit cist z disku... proste POST (vsechny hodnoty OK), pak chvili cerno a restart.

BIOS je posledni, je tam v USB klavesnice a mys, ale dela to ikdyz zadny disk neni v PC, nedostane se to k tomu zahlasit, ze neni kde vzit system.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Natural »

A tu flashku ti to vezme? Myslím tím, jestli z ní nabootujes do instalace
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Wilik »

Ne - pisu ze to vubec neprejde do stavu, kdy by melo zacit cist z disku/flesky - po postu restart.

Ale v BIOSu jsou vsechny disky/flesky videt normalne.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od HafanPetr »

Normálně vypni PC ze zásuvky (nech pár minut vymazat všechny data), potom přes jumper resetuj CMOS (na 5-10 sec.) Vypoj všechny disky a zapni PC, nejprve bez disku a potom znovu s USB-flash.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od HEAD »

Staci vypnout pc a vytahnout kabel ze zdroje a pak vyndat baterku na 1-2min :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Wilik »

PC byl pres noc vyplej ze zasuvky, rano reset CMOS a ... stale stejne.

Uvidim jestli se mi bude chtit vytahovat i baterku.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Wilik »

Tak ani vytazeni baterky a reset CMOS nepomohl - objevi se POST obrazovka, dostanu se do BIOSu, disky jsou videt (pokud nejake pripojim), ale stale pote, misto aby se z disku zacal nacitat system, se PC restartuje.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od HEAD »

A zkousel jsi vsechny disky postupne?Treba je nakej vadnej.Pripoj jen jeden a postupne je vyzkousej.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Skogamandry »

Len taká blbinka, ale skúšal si to aj s odpojenými perifériami? Videl som podobne blbnúť PC a z nejakého dôvodu to robila predtým normálne funkčná klávesnica, po jej výmene problém zmizol.
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od normy101 »

Nejlepší je odpojit vše co nepotřebuje tudíž dát vše pryč a jen zkusit procák s jednou ramkou bez disků a zkusit zda nabootuješ např z flešky instalačku win nebo tak, může tam být mnoho problému a jedině postupným testováním na to přijdeš v práci jsem se setkal s tím, že pc mi vyhazovala vadná ramka.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se restartuje po POSTu

Příspěvek od Natural »

Ještě bych zkusil vypnout secure boot, případně pomenil uefi/legacy mód.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“