Radeon RX 5500 XT 8GB PCI express 4.0?

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Assassins
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2011

Radeon RX 5500 XT 8GB PCI express 4.0?

Příspěvek od Assassins »

Mám v reklamaci grafickou kartu SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 OC 4G.Vrátili mi peníze.Má smysl kupovat grafickou kartu NITRO+ Radeon RX 5500 XT 8GB,když mam základní desku MSI Z97 GAMING 3, s.1150, DDR3 se slotem PCI express 3.0?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon RX 5500 XT 8GB PCI express 4.0?

Příspěvek od python.p »

Myslíš, že karta s výkonem RX 5500 XT se aspoň přiblíží limitu PCIe 3.0?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Assassins
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2011

Re: Radeon RX 5500 XT 8GB PCI express 4.0?

Příspěvek od Assassins »

python.p píše:Myslíš, že karta s výkonem RX 5500 XT se aspoň přiblíží limitu PCIe 3.0?
To já pravě nevým.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon RX 5500 XT 8GB PCI express 4.0?

Příspěvek od python.p »

Nepřiblíží.

A stačilo by se podívat na nějaké testy propustnosti PCIe 3 vs. 4.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: Radeon RX 5500 XT 8GB PCI express 4.0?

Příspěvek od certes »

Technická, RX 5500 XT ač je do PCIe 16x, využívá pouze polovinu linek slotu. Lehké omezení může být snad jen u 4 GB karty na desce s PCIe 2.0.
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeon RX 5500 XT 8GB PCI express 4.0?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Musíme udělat tlustou čáru mezi dvěma scénáři. Mám dostatek Vram versus nemám. Pokud ne a začnou se streamovat textury z RAM, je rychlost PCI-E okamžitě naprostým bottleneckem a naprosto zásadní ( což se stalo u oné 4GB RX5500 ), pokud ne, limituje rychlost PCI-E během hraní množství geometrie, čím více trianglů putuje do GPU, tím větší nároky na sběrnici. Daj se naměři rozdíly, ale jsou zatím v jednotkách % až k gen1 i u těch nejsilnmějších GPU, protože současné enginy jsou stále v tomto ohledu bottleneckované na straně CPU a na straně prostupnosti CPU vs RAM.

Shadery a textury výkon neovlivní, nalejou se do GPU během loadingu a pak už tam zůstanou a sběrnici nijak nezatěžujou. Také paltí že čím větší rozlišení/AA tím menší vliv sběrnice protože GPU je více zadušená operacemi ve vlastní Vram a méně často zahajuje další frame tzn méně často čeká na geometrická data od CPU.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“