Celkem zvláštní problém se zdrojem

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Celkem zvláštní problém se zdrojem

Příspěvek od TOC »

Ahojte.

Dokončuju casemod projekt svého PC.
Včera jsem se vrhnul na zavodňování, chtěl jsem si testnout jestli všechno funguje. Zapnu PC (normálně tlačítkem na desce), všechno se rozsvítí, pumpy rozjedou, paráda, hned to vypínám.
O pět minut později to zkouším ještě jednou a to už to nejde.

Říkám si co, kašlat na to, fungovalo to, bude zas. Okruh plním propojením pinů na zdroji klasicky.
Včera jsem okruh naplnil a PC tak nějak zprovoznil, nejsou na něm windows, nic. Ale do BIOSu jsem se normálně dostal. Večer PC vypnu a dnes už ho nezapnu.
Důvodem je zdroj.
Zdroj se sice sepne pokud spojím piny, ale základní deska ho nesepne. Zkoušel jsem 3 různé, o kterých vím, že fungují. Jenom to ve zdroji cvakne, ale ani náznak roztočení ventilátorů či jakéhokoliv jiného sepnutí.
Používám custom cablemod kabely, ale abych eliminoval i možnost, že ony jsou vadné, zkoušel jsem to samé i se stock PSU kabely. Výsledek stejný.

Sestava:
Maximus IX Extreme
i5 7600K
Enermax Platimax 1350W
zbytek nedůležitý

Druhá zkoušená deska byla MSI Z170A MPower Titanium.

Mimochodem ambient RGB na Maximusce svítí, stejně jako tlačítka, když připojím 24 pin, tzn. to co má svítit, když je PC vypnuté, to svítí.

Nemá někdo radu co s tímhle zapeklitým problémem? :D

Díky,
TOC.
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Celkem zvláštní problém se zdrojem

Příspěvek od dexterav »

Jedine skúsiť iny zdroj ci je to ozaj zdrojom, hlavne ked pinom ide zapnúť a cez dosku nie
To by som tipol skorej tu dosku
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: Celkem zvláštní problém se zdrojem

Příspěvek od TOC »

Hlavně problém je že tak ve 2% případů se to opravdu spustí, dneska se mi to podařilo spustit, najel jsem do BIOSu, nainstaloval windows, všechno v pohodě.

PC jsem nechal běžet tak cca 4 hodiny a naprosto bez problému. Poté jsem ho vypnul a je opět mrtvé, stejný problém. :D
To mě na tom štve nejvíc, že někdy to i začne fungovat a jakmile se spustí, tak je vše ok. Dokud se nevypne zdroj, restart to zvládne, všechno. Jenom se nesmí vypnout zdroj, protože šance že se opět sepne je celkem mizivá.
Díky tomu, že jsem zkusil jinou desku, kabely od zdroje, 230V přívodní kabel ke zdroji i jinou zásuvku jsem eliminoval všechny proměnné. Jediná konstanta, která nefunguje je zdroj. Tudíž to je zdroj.

Jiný PSU se mi zkoušet nechce, preparovat z druhého PC kabely se mi rozhodně nechce a stejně tak preparovat Maximusku z napuštěného okruhu, ani náhodou.
Stejně na konci týdne jedu na dva týdny do tater, až se vrátím mám doma náhradní kabely na druhý zdroj, tak pak ho zkusím.
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“