GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Killer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. srp 2004
Bydliště: Kladno, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Killer »

Dík, tak pls přesunout.. Mne napadlo, zda nemohu zkusit něco sám, než to tam povezu. Když se dám do UEFI, tak arfefakty nejsou, ale jak to zobrazí to |TYF Gaming logo, tak tam uz jsou. A uz se ani nedostanu do Win :( No kazdopadne si zitra udelam vylet na Haje no.
1) ASUS H97-Pro, Core i5 4590 3.3GHz, Gelid Tranquilo rev.2, 2x8 GB RAM Crucial Balistix Sport DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, 128 GB SSD Crucial MX100 + 1TB WD Blue, Asus Xonar DG, 550W Seasonic S12G, Corsair Obsidian 550D
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od spajdr »

Killer píše: ned 17. črc 2022, 14:52 Dík, tak pls přesunout.. Mne napadlo, zda nemohu zkusit něco sám, než to tam povezu. Když se dám do UEFI, tak arfefakty nejsou, ale jak to zobrazí to |TYF Gaming logo, tak tam uz jsou. A uz se ani nedostanu do Win :( No kazdopadne si zitra udelam vylet na Haje no.
Pokud si neměl pod grafickou kartou podpěru a nebo nějak vyplněnou část kolem grafické karty, tak si docela dobře mohl poškodit grafickou kartu nebo PCIE slot. To se týká hlavně případu, pokud jsi měl bednu v autě na stojato a né na ležato. Ale samozřejmě to může být úplně jinak.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Takzopadne muzes udelat novou instalaci WIn a mit BIOS prepnuty do UEFI only. Nevim, proc jeste BIOSy nekdy defaultuji v legacy modu i v soucasne dobe. Win nemaji rady, kdyz jim to zmenis po jejich instalaci :-)
Killer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. srp 2004
Bydliště: Kladno, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Killer »

Zdravím, PC bylo v autě naležato, právě z tohoto důvodu. No uvidím, zítra to tam odvezu a uvidím, co mi řeknou.

Hmm, takze myslíš, že znova projet instalaci Win pomůže? Ty artefakty tam budou pořád, ne?
1) ASUS H97-Pro, Core i5 4590 3.3GHz, Gelid Tranquilo rev.2, 2x8 GB RAM Crucial Balistix Sport DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, 128 GB SSD Crucial MX100 + 1TB WD Blue, Asus Xonar DG, 550W Seasonic S12G, Corsair Obsidian 550D
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Na artefakty je dobre jeste vyzkouset jiny kabel (klidne i typ) k monitoru nebo monitor, aby si je vyloucil.
Killer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. srp 2004
Bydliště: Kladno, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Killer »

Zkusil jsem kabel od konzole a pořád stejné. Jen jsem tam nedal klavesnici a ta obrazovka, kde to píše no keyboard byla bez artefaktů. Stejně jako samotné UEFI (BIOS). Na obou kabelech je to o.k. Artefakty jen na obrazovce s tím TUF Gaming a pak ve Win, když se do nich ještě dalo dostat.
1) ASUS H97-Pro, Core i5 4590 3.3GHz, Gelid Tranquilo rev.2, 2x8 GB RAM Crucial Balistix Sport DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, 128 GB SSD Crucial MX100 + 1TB WD Blue, Asus Xonar DG, 550W Seasonic S12G, Corsair Obsidian 550D
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

A ještě pořádně docvaknout kartu ! Případně sem hoď foto, třeba tam někdo něco uvidí. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Killer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. srp 2004
Bydliště: Kladno, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Killer »

Tak jsem to promačkal, udělal vše možné a nic. Buď jsem to během těch 500m v autě oddělal, což se mi nezdá, skříň ležela, byla podložená dekou a jelo se pomalu po rovném asfaltu ve městě, nebo je ta karta špatná. Obrázky níže.

http://imgway.cz/s/4Jlp
http://imgway.cz/s/4Jlq
http://imgway.cz/s/4Jlr
http://imgway.cz/s/4Jls
1) ASUS H97-Pro, Core i5 4590 3.3GHz, Gelid Tranquilo rev.2, 2x8 GB RAM Crucial Balistix Sport DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, 128 GB SSD Crucial MX100 + 1TB WD Blue, Asus Xonar DG, 550W Seasonic S12G, Corsair Obsidian 550D
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Zkoušel jsi jinej kabel? Jinej konektor na PC / monitoru?

Já myslel fotky uvnitř PC...

Nicméně vozím aktuálně skoro každej víkend svoje PC v autě. Na stojáka a už to ani nekontroluju. Pokud člověk není kokot, tak PC cestu autem přežije v klidu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Killer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. srp 2004
Bydliště: Kladno, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Killer »

Jo, zkusil jsem kabel od konzole, to samé. Jinou možnost nemám. Monitor má jen jedno HDMI a DVI a karta také jen jedno HDMI. Ale jak píši, u našich to bylo to o.k., byť jen ve 2D. Po převozu Win nechtěla naběhnout, myslel jsem, že je to síťovým kabelem, s jiným o.k., Unigine Heaven o.k. a pak otevřu okno Průzkumníka a restart a toto.Jinak si myslím, že tím převozem to nebude, jak říkáš, bych s tím musel někde fláknout. Navíc zítra to pojede z Kladna na Háje uplně stejně.

Foto vnitřku níže.

http://imgway.cz/s/4Jlw
http://imgway.cz/s/4Jlx
http://imgway.cz/s/4Jly
http://imgway.cz/s/4Jlz
1) ASUS H97-Pro, Core i5 4590 3.3GHz, Gelid Tranquilo rev.2, 2x8 GB RAM Crucial Balistix Sport DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, 128 GB SSD Crucial MX100 + 1TB WD Blue, Asus Xonar DG, 550W Seasonic S12G, Corsair Obsidian 550D
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od zhor »

Nerikam ze to s tim souvisi ale podle tech fotek se zda za mas zdroj obracene nez bejva zvykem, misto studenyho vzduchu zespodu nasava teplej vzduch z bedny. To asi montovali nejaky amateri.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Fry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2012

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Fry »

To je úplne štandardná orientácia v prípade polopasívneho režimu zdroja, tiež to tak mám. Vo väčšej zatazi keď sa vetrak zapne aspon pomáha odoberať ohriaty vzduch od grafiky.
MB: ASUS ROG Crosshair VII Hero | CPU: AMD Ryzen 7 5700X | COOLER: SCYTHE Ninja 5 | RAM: CORSAIR Vengeance LPX Black 32GB, 3200MHz, CL16 | GPU: SAPPHIRE Radeon RX 6800 16GB | PSU: SEASONIC Prime Ultra Titanium 750W | SSD: SAMSUNG 970 Pro 512GB, NVMe | SSD2: CRUCIAL MX500 M.2 1TB | CASE: FRACTAL DESIGN Define C Black | MOUSE: LOGITECH G502 Proteus Spectrum | MOUSEPAD: LOGITECH G240 | KEYBOARD: CORSAIR Strafe RGB Cherry MX Silent SK | SPEAKERS: LOGITECH Z-906 | MONITOR: DELL P2414H 24" | ROUTER: ASUS RT-AC55U | OS: Win 10 Pro x64 | TV: PANASONIC TX-L47FT60e | PHONE: iPhone 6s 64GB, Space grey |
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od segestes »

Ten zdroj spíná ventilátor až od 300W. Tahle sestava může být klidně vyladěná, že v zátěži víc jak 300W nevezme. V tom případě je pak tahle orientace lepší, protože se zdroj chladí pasivně líp.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Fry píše: úte 19. črc 2022, 14:43 To je úplne štandardná orientácia v prípade polopasívneho režimu zdroja, tiež to tak mám. Vo väčšej zatazi keď sa vetrak zapne aspon pomáha odoberať ohriaty vzduch od grafiky.
Taková logická úvaha. Když už se ten zdroj sepne, tak se sepne proč? A jak mu k tomu pomůže to, že bude nasávat teplej vzduch?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Fry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2012

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Fry »

zdroj nieje z cukru, že ním prejde trochu ohriaty vzduch ho nezničí :)

ak prevádzkuješ polopasívny režim pre zdroj je lepšie otočiť ho mriežkou hore aby teplo samovoľne odchádzalo, ako už napísal segestes vyššie možno sa v záťaži ten ventilátor ani nespustí, mne sa tiež nespúšťa pri hraní, len naozaj vo veľmi výnimočných prípadoch.

pozri manuál k zdroju tam to máš popísané :)
MB: ASUS ROG Crosshair VII Hero | CPU: AMD Ryzen 7 5700X | COOLER: SCYTHE Ninja 5 | RAM: CORSAIR Vengeance LPX Black 32GB, 3200MHz, CL16 | GPU: SAPPHIRE Radeon RX 6800 16GB | PSU: SEASONIC Prime Ultra Titanium 750W | SSD: SAMSUNG 970 Pro 512GB, NVMe | SSD2: CRUCIAL MX500 M.2 1TB | CASE: FRACTAL DESIGN Define C Black | MOUSE: LOGITECH G502 Proteus Spectrum | MOUSEPAD: LOGITECH G240 | KEYBOARD: CORSAIR Strafe RGB Cherry MX Silent SK | SPEAKERS: LOGITECH Z-906 | MONITOR: DELL P2414H 24" | ROUTER: ASUS RT-AC55U | OS: Win 10 Pro x64 | TV: PANASONIC TX-L47FT60e | PHONE: iPhone 6s 64GB, Space grey |
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Na to jsem se neptal. :)

Spíš je fajn, že když se spustí a chce se ochladit, tak tahá teplej vzduch od GPU...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Rimmsi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. led 2015
Bydliště: Hodonín

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Rimmsi »

bych řekl, že tahá luft od větráků na předku skříně společně s GPU
Mac Pro 7.1 | Xeon W3235 | RX 6900XT | 96GB Ram | Apple SSD 1TB | Samsung 970 Pro 1TB | Micron 9200 Pro 7,6TB | 2x Samsung 850 Pro 1TB | Sonnet Fusion M.2 2x4 | Sonnet Allegro USB 3.2 | EIZO CS2740 | BOSE Companion 5
Apple MacBook Pro Retina 15,4 Mid 2015 | i7 4770HQ | | Intel Iris Pro 5200 | 16GB Ram | Samsung ssPolaris 1TB
IBM T60 | UXGA AFFS | T7600 | ATi X1400 | Samsung 3GB | Intel 535 240GB
Killer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. srp 2004
Bydliště: Kladno, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Killer »

Tak sestava je od pondeli v CZC servisu. Tam uz jim ani nenabehl obraz. Tipuji grafarnu, ale rikali, ze to muze byt i RAMkami. Dam vedet, treba se ta informace pak nekomu sikne.

Jinak zdroj jsem chtel schvalne takto. Mam ho tak i v soucasne i7 4770, GTX 1070 sestave, jen je to 650W a vlastne i ta stara sestava v podpisu ho mela takhle. Jednak se nikdy nezatizi tak, aby se musel tocit vetrak a druhak nechapu, jak zdroji pomuze, kdyz nacucne vsechen bordel z koberce. Ano, je tam filtr, ale mam pc na zemi u zdi a nebudu ho porad vytahovat abych vycistil spodni filtr.
1) ASUS H97-Pro, Core i5 4590 3.3GHz, Gelid Tranquilo rev.2, 2x8 GB RAM Crucial Balistix Sport DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, 128 GB SSD Crucial MX100 + 1TB WD Blue, Asus Xonar DG, 550W Seasonic S12G, Corsair Obsidian 550D
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Raikkonen »

Proti prachu by dost pomohlo ten PC trošku zvednout od země (když je to opřené o nějakou stěnu, tak klidně prkno, dva špalíky a pár hřebíků). Díky tomu to už nebude "luxovat" koberec, ten prach na něm zůstane usazený a pak může skončit ve vysavači a ne ve filtru PC.
Pajka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2017
Bydliště: Mimoň

Re: GeForce RTX 3070(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Pajka »

Raikkonen píše: stř 20. črc 2022, 17:05 Proti prachu by dost pomohlo ten PC trošku zvednout od země (když je to opřené o nějakou stěnu, tak klidně prkno, dva špalíky a pár hřebíků). Díky tomu to už nebude "luxovat" koberec, ten prach na něm zůstane usazený a pak může skončit ve vysavači a ne ve filtru PC.
mě se osvedčilo koupit odřezek z kuchyňské linky a k tomu přišroubovat kolečka a s pc se dá i krásně manipulovat
https://www.obi.cz/transportni-kola-a-k ... /p/4387726
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“