Dell S2721DS

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
mixmix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2011
Bydliště: Vysočina

Dell S2721DS

Příspěvek od mixmix »

Ahoj,

co říkají zdejší odborníci na tento monitor? https://www.czc.cz/dell-s2721ds-led-mon ... 11/produkt
Nebude to nějaký šunt? cena se mi zdá velmi příznivá. K práci a občasnému hraní, nejsem grafik, ani nějaký fps hunter.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Dell S2721DS

Příspěvek od Jey »

Skladem: 0 kusů

Podle heuréka.cz je dostupný asi na 2 eshopech a to ještě za předpokladu, že nezapomněli produkt sundat.
mixmix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2011
Bydliště: Vysočina

Re: Dell S2721DS

Příspěvek od mixmix »

Naopak teprve probiha naskladneni. Mela by to byt novinka.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Dell S2721DS

Příspěvek od Jonka »

Tak co, už ho někdo máte ?
Je na práci v pohodě ?
Nedá se ještě nějak udělat OC 75Hz na vyšší ?
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Dell S2721DS

Příspěvek od Jonka »

Takže už ho mám, zde jsou mé první dojmy:

- moc hezké provedení, zadní strana je sice světlý plast, ale moc se mi líbí kombinace černé a stříbrné, stojan betelný
- oproti původnímu (Dell U2412m) se mi to hned doma více rozzářilo, barvy podstatně sytější
- trochu jsem se bál skoku na 2560x1440, ale už před tím jsem měl DPI na střední 125% a kupodivu - větší plocha a vše čitelné
- hned, jak jsem měl pocit první šmouhy, zjistil jsem, že jede na 60Hz a okamžitě ho dal na 75Hz - pomohlo, možná hlavně psychicky, myslím, že bych snesl i 80-100Hz - škoda, že se pak dělají až 144 a víc, který jsou dnes v el. třídě G, tento je díky bohu E
- Brightness a Contrast jsem hned dal z původních 75% na 60% a možná zkusím jít i níž

To jsem nevěděl, že má bílá více odstínů :-D
- abych to upřesnil, hned první stránky i tato najednou rozeznávám vícero odstínů bíle v různých oknech: světlejší nahoře, tmavší do modra, když teď dole píšu - před tím jsem to prostě tak neviděl. Někdy mám pocit, že se to, jak mrknu mění, začíná mě to občas vadit, zatím dobré, ale pokud by to šlo nějak "vytunit", prosím o radu, jak na to
- nenašel jsem v MENU Blue reduction a Flicker free. Předpokládám, že je to tam teda automaticky, ale moc by mě zajímalo, jestli se to dá nějak přepínat, neví někdo ?
- nějaké obrázky s malým rozlišením a některý SW (např. Total Commander nebo Malwarebytes) mají teda hodně tenký a nevyrovnaný font nebo se tomu říká rastr ? Normálně bych zmáčkl "Degrass" nebo "Auto", ale nenašel jsem. Snad si zvyknu nebo to s updatem spraví

Jinak myslím, že je to velmi kvalitní LCD, rámeček se ztenčil, ale je tam a tlačítka v pohodě.

Pokud by měl někdo nějaký námět, co vyzkoušet, není problém :-D
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: Dell S2721DS

Příspěvek od Fox_25 »

24" s fullhd v A třídě žere 10W, ten 27" 144hz v G třídě žere 30W, Dell co sis koupil žere o 11W méně než hrozivá G třída. Ty rozdíly jsou tak malé že nemá smysl se jimi vůbec zabývat.

Něco jiného by bylo kdyby sis kupoval monitor s direct led podsvícením, tam už je spotřeba např. 200W, dlužno dodat že i cenovka by proti dellu byla zhruba desetinásobná.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“