LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Menší upgrade z mé strany. U mé 43" QN90B jsem provedl FW upgrade, doufal jsem že to trochu zlepší ten static dithering, hlavně v HDR, a samo sebou prd, neudělalo to vůbec nic. Tak jsem se v tom začal trochu šťourat a zjistil jsem že jej způsobuje adaptive sync na nízkejch refreshích. Tím myslim kolem 60fps.

"Řešení" jest přes CRU omezit freesync range a odstranit ty nízké range, já jsem tam dal jen 120-144 protože velkej range se ještě sral s plynulostí videa (AMD drivery no comment). Když to běží na pouze high refresh rate tak žádnej static dithering neni. Ano je tokompromisní řešení ale začínalo mě to celkem vytáčet.

Celkem se divim že to tak je protože to je console optimized a tam se kolem těch 60fps bude točit dost často.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše: stř 18. kvě 2022, 11:22Celkem se divim že to tak je protože to je console optimized a tam se kolem těch 60fps bude točit dost často.
Konzolisty nějaký dithering asi netrápí - z gauče vidět nebude :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Funguje vam prehravani netflixu ve 4K ve win11?At delam cokoliv, tak mi to ukazuje max 1080P(zkousel jsem edge i tu windows netflix appku)Pritom Pokud spustim netflix primo z TV, tak to funguje ve 4k.

Edit:tak jsem na to prisel..Je potreba v ovladacich zapnout HDMI link assurance a pak jeste restartovat PC.Pak to zacne prehravat ve 4k.V defaultu je to vypnuty(omg AMD :x )
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

A taky by mělo, protože dle jejich popisu link assurance dělá pouze to že když je nečistej signál tak to downgradne rychlost HDMI aby byl stabilní signál. Nic ohledně HDCP a netflix kompatibility by to nemělo řešit, ale AMD no.
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

BTW myslíte, že se může LG OLED55C1 nějak poškodit, když se přesouvá tak, že se drží zespodu za ten plastovej kryt?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Sorry, já nevim jak pevné má šasí, doufám že neni tak slabé aby se zlomila vlastní vahnou když se chytne na krajích a bude na ležato.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne stř 25. kvě 2022, 14:36, celkem upraveno 1 x.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

LG Electronics Gear up for Next-Level Gaming Experiences With New LG UltraGear Gaming Monitors
https://www.overclock3d.net/news/gpu_di ... ed_model/1
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Tak by to mělo bejt asi v pořádku, dle návodu, viz.:https://im9.cz/product-docs/ze5o48pjfsy ... gvQp-RelE0 .
Sice je tento návod asi starší, ale dle toho by se měli modely OLED55 a 65E9 přidržovat za ten plast. Otázka jestli tim OLED55 myslí i C1.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Jeste par poznatku:
Jak uz jsem myslim zminoval pod PC modem je vetsina veci zesedlych a nejde to menit vcetne color gamutu.Ten je v pc modu nastavenej na native tzn DCI-P3 a vsechno pak je presaturovany vcetne filmu prehravanych treba v MPC playeru(C1 ma podle HW unboxed 96% DCI-P3).Jsem si pustil stargate v pc modu a bylo to slusny WTF.Vsichni vypadali jako by meli spalenou kuzi od slunce lol.
Dalsi poznatek je, ze jsem prisel na chut gamma BT.1886 :) S filmmaker modem to v tmave mistnosti vypada lip nez gamma 2.2.Zda se mi to vic filmovejsi s vic kontrastem.A co jsem cet, tak BT.1886 je spravne gamma pro SDR kontent.
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Fox_25 »

Jestli máš GPU od Nvidia tak můžeš použít prográmek novideo_srgb, taky mám přes něj zaplé sRGB právě kvůli přepáleným pleťovým barvám. Stačí to jednou nastavit a program můžeš vypnout.

https://github.com/ledoge/novideo_srgb

EDIT: U AMD to jde zapnout někde v nastavení GPU.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Ache »

Jo, to novideo SRGB se mě osvedčilo (už jej nějaký ten pátek používám). Hlavně díky tomu, že je možný používat kalibrovaný profil i ve 3D hrách! A navíc se není nutné omezovat jen na full Gamut vs. sRGB (to je zase moc vyblitý na můj vkus) + možnost volby gamma. šikovný prográmek (k nvidia GPUčkům) :idea:
btw. v noci to také přepínám gamma na BT.1886... přijde mi že to má vetší hloubku, ale ve dne je lepší nechat klasickou sRGB gamma.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Když chci propojit tv s PC, TV má HDMI 2.1 a moje grafika podporuje jen 2.0b, tak můžu použít i tak HDMI 2.1, a jet to na 4k 60Hz, že?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Záleží co je to za TV Třeba tyhle LGčka uměj i s HDMI 2.0 dostat 120hz, když použiješ horší 4:2:0 barvy. 60hz budeš mít s 4:4:4.

Ale třeba můj Samsung je tak stupidní že HDMI 2.0 vůbec nezná. Zná 1.4 a pak až 2.1, tzn když GPU neni 2.1 tak je průser a max co se z toho dostane je 4K 60hz při 4:2:0 + nepoužitelná odezva s mizernym overdrive. Já prostě musim mít 2.1 se zapnutym VRR jinak se nehnu.
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Dobrá díky, já mám LG OLED C1, tak koupim rovnou 2.1 abych nemusel při nový grafice kupovat zase novej HDMI kabel. Jen jsem ještě nevybral kabel, dnes jsem to měřil a bude potřeba 8 metrů.
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od H2SO4 »

Docu ,ty mas qn90B ne? ta ma specifikaci

HDMI 2.0 Full Bandwidth Yes (HDMI 1,2,3,4)
HDMI 2.1 Class Bandwidth Yes (HDMI 1,2,3,4)
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Papír snese všechno. :)

V praxi se to chová tak že u jednotlivejch portů můžeš zapnout jakejsi "enhanced režim" bez něj je to 1.4
Když jej zapneš je to 2.1 s podporou VRR. 2.0 mi nefungovalo, když jsem to zapnul s 2.0 kartou tak to hodilo unknown device a pustilo to tam 640x480.

Zároveň kžadej vstup se chová úplně jinak pokud je v PC modu, console modu nebo receiver modu, úplně jiné režimy barev, chování vstupů, odezva, inputlag. Mimo PC režim s VRR je to ale useless protože barvy jsou mimo a je to zalagovaný.
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Tu na fóru mi někdo doporučoval: https://www.czc.cz/club3d-kabel-hdmi-ao ... 55/produkt

Ale je to mega drahý, pak jsem našel něco na aliexpress, ale tam to pude těžko vrátit ve 14 dnech, lepší sehnat něco z česhýho obchodu asi, nevíte o nějaké jiné rozumné alternativě? (HDMI 2.1 - 8m dlouhý)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Shaquille »

Pokud chces 4k ve 120Hz tak nesetri... nebo muzes jet pokus / omyl metodu. Ten Club mam 10m a je v pohode. Pokud ti staci 4k@60 tak muzes vzit i neco levnyho.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

O tomto psali, že by měl fungovat, akorát je na Amazonu...
Zkusim ho.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B09L13CZP8/?th=1
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od marek16 »

Pepa: vyhozený prachy, zkoušel jsem jich asi pět, nad dva metry jsem 4k120 nerozjel s žádným pasivním kabelem.
Quis custodiet ipsos custodes?
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“