LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od stylar »

Já dávám z principu šedou, hlavně u OLED je to strašně potřeba, protože ty bíle titule se fakt můžou rozsvítit opravdu hodně (doslova oslepují) pokud je tmavá scéna a to vypalování bych zas tolik neřešil, když se pořád překreslují a s šedou nebo průhlednou už vůbec ne.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

HEAD píše: stř 4. kvě 2022, 16:21 Jak resite titulky aby se nevypalili?Protoze vsechno co sleduju ma titulky...Ja jsem dal barvu do seda.Bude to stacit?
https://www.youtube.com/watch?v=o26RtkHEv6A

Dle tohodle jsem si nastavil netflix.
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

A já jsem se chtěl zeptat, jestli řešíte nebo ignorujete černé pruhy nahoře a dole při filmu/seriálu s ohledem na burn in a neopotřebení černých pruhů vůči ostatnímu.

Na netflixu a HBO bych tipoval, že jsou cca z 50%.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Ja je mam zlute(netflix)....fakt o nejaky burn-in se nezajimam
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

Pepa07 píše: stř 4. kvě 2022, 18:01 A já jsem se chtěl zeptat, jestli řešíte nebo ignorujete černé pruhy nahoře a dole při filmu/seriálu s ohledem na burn in a neopotřebení černých pruhů vůči ostatnímu.

Na netflixu a HBO bych tipoval, že jsou cca z 50%.
To už přeháníš ne? :-D
PS5 | LG OLED CX55
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od TankGeorge »

Ingliš, titulky off x)

HDR je bordeló. Každý si dělá co chce. Standard, nestandard. Smiř se s tím, že se v tom budeš furt vrtat, dokud se nenaučí všichni ohledně HDR dodržovat nějaký řád. Na HDR filmy se mi osvědčil VLC přehrávač a zapínám si ručně podle potřeby ve windows 10 nastavení/systém/obrazovka/*používat HDR*. To samé na HDR youtube, ale YT HDR obecně moc nekoukám - jen na flex před návštěvou x) Pro SDR užití funkci vypínám, protože to "vypere" barvy. Někdo tu psal, že to má zaplé furt, ale na CX na SDR se při *používat HDR* funkci nedá koukat.

Tu funkci je nutné zapnout i na hry před jejich spuštěním, aby vůbec detekovali možnost HDR v menu - ale některé hry umí vynutit HDR mode z menu i bez zapnuté *používat HDR* funkce ve windows (obvykle modernější hry DX12/Vulcan). Dokonce mají tendenci se s tou funkcí hádat a po zapnutí HDR v menu hry v kombinaci s aktivovanou funkcí HDR ve windows se obraz přepne logicky do "vypraného" SDR, protože HDR+HDR=vyblitéSDR.

Laborování s táhly v nastavení HDR u her je taky dobrý guláš. Vývojaři nectí vůbec žádný systém. Cpou tam nesmyslný kontrast posuvník. V HDR logicky má být kontrast 100%, ale některé hry umožňují třeba 200% a ofc to nemá popisek, ale třeba jen hodnoty 1-10, přičemž logicky hodnota 5 je 100%??? (hellou God of War). To samé platí pro posuvníky max svítivosti (peak brightness), které nejsou udávané v nitech, ale zase 1-10, nebo 1%-100% a můžeš se jít poradit s trafikantkou na zastávce, co ty čísla znamenají. Použitý tonemapping je obvykle tajný (HGiG nebo Dolby Atmos?), některé hry fungují lépe s vypnutím dynamic tonemappingem na tv, některé hry umožňují přepnutí, přičemž Dolby Atmos třeba natvrdo zahryzne grafiku a je nutný hard restart PC (hellou Mass Effect Andromeda)... některé používají kdovíjakýnevyladitelnýtonemapping (hellou Cyberpunk)... atd atd

Asi uplyne hodně vody, než se to srovná. Ideální je u těch her najít nějakého YouTubera, který má stejnou tv a poradí, jak tu hru nastavit. U filmů problém nemám, viz první odstavec. TJ moje dosavadní zkušenost s HDR x) Na druhou stranu na tv držím beze změny "Filmmaker mode", bílá Warm2 a black level "auto" pro hry i filmy naprosto OK. Taky bych dodal, že všechno furt vypadá skvěle, i když si to třeba nenastavím úplně dobře a najít pak na YouTube radu na dobrý HDR setup ve hře je jen taková třešnička na dortu.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Tak problemy s HDR vyresil ten Cinema mod.Filmmaker mod je pod HDR nak zabugovanej nebo nevim.Najednou to ma ty spravny highlighty.Dolby vision HDR funguje, ale jen na netflixu(z TV app menu).Tam doporucuju profil dolby vision cinema home a zapnout AI brightness(jen cinema je moc tmavej)AI brightness co jsem cet funguje jen pod dolby vision a prej to funguje dobre.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

Tak jsem vcera koukal na netflixu na lost in space v Dolby vision a WOW.Lepsi obraz jsem zatim nevidel.Kam se na to hrabou klasicky HDR filmy.Nakonec jsem zakotvil u Dolby vision cinema modu pac je to prej presnejsi nez cinema Home.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

Na CX v cinema home je ten soap opera, kterej nejde vypnout.

Mě třeba docela nasral Batman novej na HBO MAX, kterej je v Dolby vision, ale prostě je celej v takovým šedivým filtru, takže černá není černá, moc nechápu smysl toho. Musím u toho snížit gammu, ale to pak jsou zas některý detaily v černý (no teda spíš v šedivý) ztracený...
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Pouzivam cinena home, ten soap efekt lze predse upravit v True motion ne?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

Já mám na CX při režimu dolby vision cinema home trumotion šedivě a nejde měnit nastavení..
PS5 | LG OLED CX55
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

U me to jde zmenit na C1.
Edit: musíš vypnout AI genre a pak by to mělo jít.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

To mám vše vypnutý :?
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od durod »

Nekoukas na dolby vision content pres xbox? Zkus primo Netlfix z akpy v TV
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od ArgCZ »

na HDR u her tu máme už dva roky HGiG a funguje to podle mě dobře, nový hry(2020+) to normálně podporujou, stačí nastavit rozsah jednou a hry si z toho pak čtou co a jak.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Čim připojit LG OLED C1 k RTX 2070? s HDMI 2.0b? A to podporuje jen 60 Hz, že?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Můžeš se dostat na 120hz, ale pouze s omezenou kvalitou barev, když nastavíš 8-bit + 4:2:0 barvy tak půjde 120hz, ale bude to vidět no, hlavně na jemnejch věcech jako je text, v červený, atd.
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Pepa07 »

Dobrá, no asi se spokojim se 60 Hz, stejně z RTX 2070 moc fps nevyždímám.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od HEAD »

ArgCZ píše: pon 9. kvě 2022, 07:29 na HDR u her tu máme už dva roky HGiG a funguje to podle mě dobře, nový hry(2020+) to normálně podporujou, stačí nastavit rozsah jednou a hry si z toho pak čtou co a jak.
To je ale jen na konzolich ne?
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: LG CX Oled Ako herny monitor? Stanovisko od LG

Příspěvek od Riku »

No z mojí zkušenosti HGiG funguje dobře tak u 1/3 her, ve zbytku to dělá přepaly.
PS5 | LG OLED CX55
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“